Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
- Przewodnik, pilot po USA
- Opiekun klienta - turystyka kolonijna
- Poprowadź z nami biuro podróży
- Poszukiwany pilot po Dreźnie
- wychowawca na zimowisku
- Specjalista ds. Turystyki
- specjalista ds. turystyki
- Specjalista ds. turystyki
- KRAKÓW - Specjalista ds. Sprzedaży Podróży
Po wyjściu z Unii brytyjskiej turystyce zabraknie pracowników?
Rząd musi zapewnić, że po Brexicie nadal będzie istniał system, w ramach którego firmy turystyczne będą mogły delegować pracowników za granicę i, że będzie istnieć odpowiednie podejście do swobodnego przepływu pracowników, co oznacza, że branża może rekrutować potrzebnych jej ludzi. Tego domaga się brytyjskie stowarzyszenie zrzeszające firmy turystyczne, ABTA.
Nowe badania ABTA pokazują, że podróże i turystyka zapewniają bezpośrednio 1,52 mln miejsc pracy w Wielkiej Brytanii - co odpowiada 4,8% wszystkich miejsc pracy w Wielkiej Brytanii - i generują 67,7 mld funtów dla brytyjskiej gospodarki.
Wyniki konferencji ABTA's Travel Matters również ujawniają, że brytyjska branża turystyczna jest kluczowym pracodawcą dla młodych ludzi - 27% pracowników sektora turystycznego jest poniżej 30 roku życia - to wynik o 10% powyżej średniej brytyjskiej. Kluczową rolę w zapewnieniu brytyjskiej branży turystycznej potrzebnej siły roboczej jest imigracja - liczba cudzoziemców pracujących w turystyce jest prawie o jedną trzecią wyższa niż liczba Brytyjczyków (13% do 10%).
Według ABTA, średnia pensja pracowników w branży turystycznej wynosi 23 tys. funtów rocznie (średnia brytyjska 29 tys. funtów). Większość pracowników w branży posiada średnie wykształcenie (36%), a 6,5% pracowników sektora turystyki ukończyło praktyki zawodowe.
ABTA zachęca rząd brytyjski i jego odpowiedniki w UE do uzgodnienia wzajemnych zasad pracy, które umożliwią powielanie korzyści płynących z dyrektywy w sprawie delegowania pracowników w odniesieniu do pracowników podróżujących. Korzyści te mogłyby zostać osiągnięte poprzez wprowadzenie zmian do obecnych wniosków dotyczących tymczasowego systemu dla pracowników o niskich kwalifikacjach lub programu na rzecz mobilności młodzieży (dla pracowników poniżej 30 roku życia).
Jeśli chodzi o rekrutację personelu w Zjednoczonym Królestwie, szczególnie problematyczne dla branży turystycznej byłyby propozycje ograniczenia imigracji do osób posiadających kwalifikacje oraz propozycje narzucenia płacy minimalnej w wysokości 30 tys. funtów. W tym celu ABTA z zadowoleniem przyjmuje oświadczenie ministra spraw wewnętrznych, Sajida Javida, że Komitet Doradczy ds. migracji przeprowadzi dalszy przegląd progów wynagrodzeń. ABTA przedstawi dowody wzywające do wprowadzenia bardziej elastycznego systemu. - można przeczytać w komunikacie wystosowanym przez władze Stowarzyszenia.
Poza rozpatrywaniem propozycji imigracyjnych, ABTA wskazuje, że rząd musi również zapewnić stworzenie właściwych ram politycznych, które będą wspierać branżę w rozwijaniu przyszłych talentów, w tym ponowne rozważenie proponowanych cięć w finansowaniu praktyk zawodowych.
Nadszedł czas, aby branża turystyczna jasno określiła z rządem, czego potrzebuje brytyjski sektor turystyczny w związku z przyszłym podejściem opartym na umiejętnościach i zatrudnieniu, aby zapewnić dalszy rozwój i rozwój branży. Ważne, aby rząd naprawdę rozumiał brytyjski rynek pracy związany z turystyką w celu zapewnienia właściwego, długoterminowego podejścia do kwestii imigracji i rozwoju umiejętności - mówił, cytowany wkomunikacie prezes ABTA, MArk Tanzer.
Ustalenia dotyczące migracji pomiędzy Wielką Brytanią a UE po Brexicie będą z natury rzeczy wzajemne, dlatego ważne jest, aby rząd Wielkiej Brytanii zaoferował ramy wspierające przedsiębiorstwa działające w kraju i za granicą. Jeśli rząd stworzy zbyt wąski i restrykcyjny system, będzie to miało konsekwencje operacyjne dla brytyjskich przedsiębiorstw, które polegają na zdolności do wysyłania pracowników na teren całej Europy, a także ograniczy zdolność tych przedsiębiorstw do przyciągnięcia jak największej liczby talentów, w tym pracowników z zagranicy.Zdolność do elastycznego rozmieszczania pracowników w UE jest kluczowym elementem sukcesu brytyjskiej branży turystycznej. W związku z tym, że Wielka Brytania wychodzi z UE, potrzebny jest system - lub wiele systemów - który zastąpi połączoną rolę swobody przemieszczania się oraz dyrektywę w sprawie delegowania pracowników, umożliwiając tymczasowe zatrudnienie w UE dla kluczowych brytyjskich pracowników sektora turystycznego - dodał Luke Petherbridge, szef działu spraw publicznych w ABTA.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Wakacje 2025 dobrze się
Rainbow inwestuje w hotel z
Dokąd można nadać bagaż
Dział prawo i podatki:
Sebastian Ebel pozostanie na czele
Starsze aktualności:
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
POT: Połowa Polaków planuje wyjazdy w sezonie
Najpopularniejsze kierunki citybreak w 2023
Większość Polaków wyjedzie w
TSUE rozpatrzył skargę Wizz Air na pomoc dla linii
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Nad Bałtykiem gotowi na ferie
Miasta apelują o uregulowanie najmu
Dokąd na ferie z biurem
Sinice niestraszne turystom, tłumy nad Bałtykiem
Phuket zamknie się na krajowych turystów
Ryanair wprowadzi loty łączone
Ceny w biurach odbiły nieco w górę
Rozpoczęto starania o nowy, polski wpis na listę UNESCO
Wakacje.pl - ten rok będzie udany
IGHP: Hotele złapały oddech ale to wciąż za mało
Aerofłot dokładniej skontroluje pracę agentów
Warszawska Organizacja Turystyczna zwraca uwagę na błędy w programie `Poznaj Polskę`
Znana hiszpańska bazylika musi zapłacić 41 mln. dolarów zaległych opłat
Dodatkowy 1 mld zł od rządu nie uratuje przedsiębiorców utrzymujących się w górach z turystyki
Poznaj lepiej rozwiązania Amadeus