Hotelowe gwiazdki to nie wszystko
Polska goni Europę Zachodnią - ceny hoteli, jak i ilość obiektów w Polsce wciąż rosną. Mimo rosnącego popytu, konkurencja na rynku jest spora. Trzeba też pamiętać, że dobra koniunktura nie musi trwać wiecznie - w pewnym momencie przyjdzie spowolnienie lub załamanie wzrostu. Wtedy dobrze mieć jakiegoś asa w rękawie.
Budowa standardowego obiektu niemającego nic dodatkowego do zaoferowania poza zwykłym wyposażeniem i lokalizacją nie jest już tak atrakcyjna. Eksperci oczekują np. rozwoju segmentu hoteli luksusowych, które ofertę kierują do najzamożniejszych, w tym głównie do firm i turystów. Hotel Raffles Europejski Warsaw, który ma otworzyć swe podwoje w 2018 roku jest tego najlepszym przykładem. W Polsce działa także wiele hoteli butikowych oraz obiektów we wnętrzach zabytkowych (często bez kategoryzacji), których oferta nie jest skierowana i dostępna dla przeciętnego Polaka i segment ten się rozwija.
Na drugim biegunie można pokazać obiekty, których koncept biznesowy polega na dostosowaniu się do jakiejś niszy (najlepiej rozwijającej się). Przykładem z Polski może być hostel z Katowic, który za 6 osobowy pokój (3 łóżka piętrowe!) życzy sobie 280 euro za noc przy minimalnym pobycie na 4-ry noce. Mowa tu o Katowice Gaming House, czyli obiekcie dla grup trenujących esport (czyli zespołowe gry komputerowe). Obiekt za 280 euro za noc oferuje 6-cio osobowej drużynie ok. 150m2 przestrzeni oraz 6 komputerów i salę przygotowaną do gier. Nie ma tu mowy o luksusach we wnętrzu www.katowicegaminghouse.com , ale w esport grają młodzi ludzie dla których się liczy co innego w tym klimat i dobre warunki do gry.
Innym pomysłem jest np. hotel o oryginalnej nazwie The Resort na Bahamach. Jest to obiekt, który wyspecjalizował się w przyjmowaniu osób plus-size. Jest on zarówno dostosowany do nich (wzmocnione sprzęty itp.) jak i obsługa działa w kierunku cieszenia się wypoczynkiem, a nie mobilizowaniem do ćwiczeń, czy chudnięcia. Pomysł nie jest bardzo oryginalny (są hotele dla kobiet, są obiekty bez dzieci), ale cieszy się zainteresowaniem www.facebook.com i z pewnością wielu sympatyków pomysłu będzie skłonnych dopłacić więcej lub dłużej jechać, aby tam nie musieć się stresować nieprzyjaznymi spojrzeniami innych urlopowiczów.
W czasach, gdzie ludzie oczekują coraz więcej i gdzie technika i różne zagrożenia mogą ograniczać podróże, wybór mniejszej grupy klientów, ale takiej do której potrzeb jesteśmy w stanie się lepiej dopasować jest coraz lepszym pomysłem na biznes.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Czy wyróżniający się obiekt zarobi więcej?
[2023-07-03 15:14 85.221.152.*]
Moim zdaniem nie ma nic złego w korzystaniu z hosteli. Sama się przekonałam do hostelu w Katowicach należącego do grupy https://grupampark.pl/ i moim zdaniem bardzo dobrze, że tego rodzaju rozwiązania są dostępne na rynku odpowiedz »
Dział hotele, pensjonaty:
PHH ma nowego dyrektora
Starsze aktualności:
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
POT: Połowa Polaków planuje wyjazdy w sezonie
Najpopularniejsze kierunki citybreak w 2023
Większość Polaków wyjedzie w
TSUE rozpatrzył skargę Wizz Air na pomoc dla linii
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Nad Bałtykiem gotowi na ferie
Miasta apelują o uregulowanie najmu
Dokąd na ferie z biurem
Biuro Podróży OSKAR realizuje nową strategię reklamową
Czy zawieszenie lotów może być nieprzewidzianą okolicznością, gdy umowę zawarto po jego ogłoszeniu?
Boeing z największą kwartalną stratą w historii
Wysokie kary dla nieautoryzowanych przewodników we włoskim parku narodowym
Banki zapowiadają pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych COVID-19
Popularna aktorka na obozach Almaturu
Skandaliczne zachowanie zakopiańskiego kwaterodawcy
Oświadczenie Sri Lanka Tourism po zamachach terrorystycznych
Grecos promuje Grecję podcastami
Prawie 75 mln wyjazdów turystycznych Polaków
Air France wznawia porozumienie code-share z Qantas
PKO udostępni mobilne bankomaty nad morzem
Lawina wdarła się do austriackiego hotelu
Ile czasu zajmuje wyszukiwanie lotów?
Oprogramowanie CRM dla biura podróży
IATA: branża lotnicza traci pieniądze w zastraszającym tempie
Czerwone, najwyższe ostrzeżenie na terenie całej Irlandii
Gruzja otworzy granice tylko dla obywateli 5 krajów
Projekt zmian organizacji ruchu w Rzymie budzi niepokój branży
Czechy i Słowacja zaostrzają restrykcje sanitarne
Wizz Air otworzył bazę w Kraków Airport