Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Jakie trendy widać w turystyce luksusowej?
Serwis rezerwacyjny Travelist komentuje aktualne trendy w branży turystyki luksusowej i prognozuje jej rozwój na polskim rynku.
Według badań w ciągu najbliższych 10 lat przewidywane jest tempo wzrostu liczby wyjazdowych podróży luksusowych na poziomie 6,2% - to prawie jedna trzecia więcej niż całkowita liczba podróży (4,8%).
Polacy cenią luksus
Jednym z regionów, w których dynamika wzrostu podróży premium jest największa są rozwijające się rynki Europy Środkowej i Wschodniej, w tym rynek polski. Segment turystyki luksusowej rozwija się tu szybciej niż turystyka ogółem. Z doświadczeń portalu Travelist, wynika że coraz więcej naszych rodaków stawia na nocleg w ekskluzywnym hotelu, a przy jego wyborze zwraca uwagę na takie udogodnienia jak wygodne łóżko, telewizor w pokoju, wyżywienie, dostęp do internetu i parkingu. Co ciekawe, elementy te są ważniejsze od lokalizacji, a coraz częściej nawet od ceny.
Majowe, ogólnopolskie dane, pokazują że wśród naszych rodaków występuje wyraźny wzrost rezerwacji noclegów w najwyższym, pięciogwiazdkowym komforcie (z 23 do 27 proc.) przy niezmienionym właściwie poziomie rezerwacji hoteli 4-gwiazdkowych (nieco ponad 49 proc.). Spadła za to popularność obiektów o nieco niższym standardzie 3 gwiazdek (z 25 do 20 proc.).
Jak podaje Polska Izba Turystyki Polacy przyzwyczajeni do wyższych standardów wypoczynku za granicą, podobnych warunków szukają także w Polsce. W naszym kraju wzrasta popularność ekskluzywnych domków (19 proc.) i pensjonatów na bardzo wysokim poziomie (11 proc.), a także apartamentów (10 proc.). Tych inwestycji - zwłaszcza nad polskim morzem i w górach - w ostatnich latach powstaje coraz więcej.
Unikatowe przeżycia
Jeżeli chodzi o światową hierarchię potrzeb podczas luksusowych podróży, to na pierwszym miejscu są prywatność i bezpieczeństwo, dalej ekskluzywność lub niszowość, wysoka jakość świadczonych usług na każdym etapie podróży, brak masowości, a także wsparcie zaufanego opiekuna podróży przez całą dobę.
Eksperci Travelist nie mają wątpliwości, że w dzisiejszym świecie luksus nie oznacza już tego samego co do niedawna. Znaczenie to ewoluowało, by stać się coraz bardziej związanym z doświadczeniami, a mniej z rzeczami. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się niestandardowe obiekty noclegowe, które stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych luksusowych hoteli. Jak wynika z badań serwisu rezerwacyjnego, blisko 6 proc. rezerwacji wakacyjnych to obiekty luksusowe, ale jednocześnie niekonwencjonalne - imponujące kompleksy zamkowe, piękne pałace i wiejskie folwarki.
Jednym z kluczowych trendów napędzających przyszłość luksusowych podróży jest przesunięcie wartości z poziomu materialnego do doświadczeń - zamiast oszczędzania i kupowania luksusowych rzeczy, ludzie decydują się wydać swoje pieniądze na przeżycia. - mówi Agata Prosińska Director of Sales & Planning w Travelist. Portal travelist przewiduje, że nowa era luksusowych podróży będzie polegała na uzyskaniu dostępu do najbardziej niewiarygodnych, ulotnych doświadczeń, które można kupić za pieniądze, ale tylko dla wybranych.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Enter Air powiększa bazę
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Dział badania rynku i analizy:
Które paszporty są
Najlepsze prace magisterskie
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Nocowanie.pl: Seniorzy rzadziej szukają noclegów niż przed rokiem
Cypr wprowadza dodatkowe środki bezpieczeństwa
Urząd Marszałkowski organizuje szkolenie z ustawy o imprezach turystycznych w Krakowie
Emirates rekrutuje w Warszawie
ULC: Zmiana procedury rozpatrywania skarg pasażerów
Ministerstwo Zdrowia szykuje nowe obostrzenia
Ambasador apeluje o ostrożność w Izraelu
Nowa Zelandia zacznie pobierać podatek turystyczny
Wyniki hoteli poprawiają się, ale ciągle są niezadowalające
Dwie nowe marki na rynku hotelowym
Internetowi oszuści uderzają w tureckich hotelarzy
Tajlandia dofinansuje leczenie turystów
Kolejni przewoźnicy wystąpią o odszkodowanie