Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
- Przewodnik, pilot po USA
- Opiekun klienta - turystyka kolonijna
- Poprowadź z nami biuro podróży
- Poszukiwany pilot po Dreźnie
- wychowawca na zimowisku
- Specjalista ds. Turystyki
- specjalista ds. turystyki
Szczepienia i paszport zdrowotny kluczem do wzrostu rezerwacji?
Firma Travel Advance we współpracy z Travel Consul opublikowała wyniki trzeciego globalnego badania, dotyczącego wpływu COVID-19 na turystykę.
Trzecia tura badania ankietowego została przeprowadzona na przełomie stycznia i lutego 2021 r. Wzięło w niej udział prawie 1300 organizatorów podróży (tour operatorów, agentów turystycznych, właścicieli biur podróży) z ponad dwudziestu krajów świata.
Szczepienia i paszport zdrowotny kluczem do wzrostu rezerwacji
Dwie trzecie ankietowanych zgadza się, że kraje, które będą wymagać paszportów zdrowotnych lub e-zaświadczeń o szczepieniach będą cieszyły się w 2021 r. większym zainteresowaniem wśród międzynarodowych turystów. 44% respondentów uważa, że powszechne szczepienia również przyczynią się do wzrostu rezerwacji podróży. Jedna trzecia organizatorów podróży twierdzi, że certyfikacja miejsc docelowych, zmniejszenie obostrzeń związanych z kwarantanną lub oferowanie bezpłatnych testów na COVID-19 będą miały większy wpływ na ich działalność niż powszechne szczepienia.
Zmiany terminu zamiast anulacji podróży
54% klientów organizatorów wycieczek decyduje się na odroczenie podróży, a 35% odwołuje rezerwację. Połowa spośród klientów, którzy zmieniają termin rezerwacji, planuje pojechać w to samo miejsce, które zarezerwowali. Najwięcej rezerwacji (24%) było przekładnych na trzeci kwartał 2021 r. Pozostałe zmiany terminu rezerwacji są rozłożone dość równomiernie na drugi i czwarty kwartał 2021 r. oraz rok 2022. Jedna trzecia respondentów wskazała, że ich klienci nie podali nowej daty podróży.
Podróże indywidualne, najlepiej w formie all-inclusive
41% respondentów wskazało, że wśród ich klientów wzrosło zainteresowanie podróżami indywidualnymi (wzrost o 8% w stosunku do drugiej fali badania z października 2020 r.). Odnotowano również więcej zapytań o obiekty noclegowe all-inclusive (wzrost z 16% do 39%). 38% klientów organizatorów podróży rezerwowało noclegi w hotelach i kurortach (w październiku - 14%). Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się także małe grupy (22%) oraz wycieczki typu fly-drive (21%).
Wyniki trzeciej tury badania potwierdziły trend z jesieni: certyfikacja miejsc docelowych wciąż jest decydującym czynnikiem przy wyborze miejsca podróży. Cena i dostępność profesjonalnej służby zdrowia są wskazywane na następnych miejscach.
Działania wdrażane przez organizatorów turystyki
Wzmocnienie obsługi klienta i dostosowanie modeli biznesowych to dwa najważniejsze działania wdrożone przez jedną trzecią organizatorów podróży w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Również jedna trzecia respondentów wprowadziła nowe miejsca docelowe do swojej oferty. Z każdym badaniem prowadzonym przez Travel Consul, liczba ta rośnie o około 5%, sygnalizując DMO, że jest to odpowiedni czas na rozszerzanie działań marketingowych skierowanych do organizatorów turystyki.
Elastyczna rezerwacja
60% organizatorów podróży uważa, że elastyczne zasady zarządzania rezerwacją i możliwość anulacji podróży mają pozytywny wpływ na ich działalność (wzrost o 15% w stosunku do października 2020 r.). W stosunku do jesiennej fali badania nastąpił 7% wzrost przy dokonywaniu rezerwacji podróży międzynarodowych, rezerwowanych z wyprzedzeniem od 7 do 12 miesięcy.
Czy praca w turystyce będzie inna?
Trzy czwarte respondentów przyznało, że istnieje prawdopodobieństwo, że ich pracownicy lub niezależni kontrahenci odejdą z branży w 2021 r. Pozostałe 25% stwierdziło, że "jest to mało prawdopodobne".
Poniżej wyniki badania.
Możesz także pobrać plik: turinfo_20210406_global_travel_distribution_covid19_impact_february_2021_final.pdf
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Wakacje 2025 dobrze się
Dział badania rynku i analizy:
ETC: Turystyka potrzebuje systemu zarządzania
USA najpotężniejszym rynkiem
Starsze aktualności:
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
POT: Połowa Polaków planuje wyjazdy w sezonie
Najpopularniejsze kierunki citybreak w 2023
Większość Polaków wyjedzie w
TSUE rozpatrzył skargę Wizz Air na pomoc dla linii
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Kraków Airport liderem wzrostów wśród lotnisk regionalnych
Dokąd Polacy pojadą na wakacje?
Izrael zamknął przejście graniczne w Tabie
USA ograniczają zakaz wnoszenia laptopów na pokład
Katowice Airport rozbudowuje bazę techniczną samolotów
Śmiertelne ofiary burz gradowych w Grecji
Chcesz poznać prawne aspekty turystyki dzieci i młodzieży?
Kto zwyciężył w regatach hotelarzy?
Poważne kłopoty samolotu podczas lądowania
Komisja Europejska zatwierdza pomoc dla Alitalii
Które piwa nagrodzono na Chmielakach Krasnostawskich?
UNWTO zacieśnia współpracę z Arabią Saudyjską
poszukuję noclegów w Niemczech, dla grupy uczniów