Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro franchisingowe BP ITAKA.
- Specjalista od udanych wakacji :) w Azul Holiday
- Specjalista ds. Turystyki - Tarnowskie Góry
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- Praca Zdalna 100% - Konsultant ds. podróży...
- PRODUCT MANAGER
- Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- Specjalista d.s.Turystyki Krakow
Branża turystyczna chce zmiany przepisów dot. certyfikatów covidowych
Organizacje turystyczne zrzeszone w ramach Europejskiego Manifestu Turystycznego, z zadowoleniem przyjmują postępujące prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie cyfrowego certyfikatu COVID.
Chociaż zdecydowanie popieramy wysiłki poszczególnych krajów zmierzające do stopniowego znoszenia ograniczeń w obecnej w obecnej fazie, warto mieć certyfikaty covidowe pod ręką na wypadek ewentualnego ponownego pojawienia się ograniczeń - można przeczytać w komunikacie Europejskiego Manifestu Turystycznego.
Przedstawiciele branży turystycznej zauważają, że w systemie cyfrowych certyfikatów zdrowotnych uczestniczy coraz więcej państw trzecich. Przynosi to korzyści ekonomiczne i administracyjne korzyści dla UE, dowodząc wartości wspólnego i jednolitego podejścia do transgranicznych poświadczeń zdrowotnych oraz zwiększając odporność sektora turystycznego.
Przedstawiciele branży wzywają decydentów, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym, by pamiętali o następujących kwestiach:
- Ograniczenia w podróżowaniu okazały się nieskuteczne w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa, co najwyżej opóźniając o kilka dni nową falę zakażeń. Na przykład Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podkreśliła nieskuteczność ograniczeń w podróżowaniu w celu ograniczenia międzynarodowego rozprzestrzeniania się wariantu Omicron i wskazała na "nieskuteczność takich środków".
- Weryfikacja certyfikatów covidowych nie może być wykorzystywana jako powód do nakładania dodatkowych ograniczeń swobody przemieszczania się, takich jak tymczasowe przywrócenie kontroli na granicach wewnętrznych. Należy zaprzestać ich stosowania, gdy tylko pojawią się wyraźne oznaki, że wirus osiągnął możliwy do opanowania poziom przenoszenia, który nie powoduje poważnych skutków dla zdrowia publicznego.
- W celu rozszerzenia zakresu szczepionek, które mogą być podstawą do wydania certyfikatu, wszystkie szczepionki, które przeszły procedurę sporządzenia wykazu WHO do stosowania w stanach zagrożenia, powinny zostać włączone do certyfikatów. Ponadto osoby, które otrzymały szczepionkę nie znajdującą się obecnie w wykazie Europejskiej Agencji Leków (EMA) lub WHO, powinny nadal posiadać w pełni akceptowane certyfikaty, jeżeli otrzymały szczepienie uzupełniające szczepionką dopuszczoną do obrotu przez WHO lub EMA.
- Jeżeli państwa członkowskie wznowią stosowanie certyfikatów w podróży lub zezwalanie na wstęp do barów, restauracji, hoteli, muzeów, obiektów, sal koncertowych, centrów targowych i innych miejsc, istotne jest, aby przepisy krajowe odzwierciedlały wymogi dotyczące granic i podróży. Państwa członkowskie powinny akceptować wszystkie zaświadczenia (szczepienia, odzyskanie zdrowia, badania), które są akceptowane na granicy na poziomie krajowym, ponieważ przyczyniłoby się to do ożywienia sektora podróży i turystyki w UE oraz zapewniło przejrzystość podróżnym spoza UE.
- Certyfikaty powinny być konsekwentnie wdrażane przez państwa członkowskie, zwłaszcza w odniesieniu do przepisów dotyczących osób poniżej 18 roku życia.
Branża turystyczna wzywa Komisję Europejską do opublikowania swojego raportu na temat COVID, wstępnie zapowiadanego na 30 kwietnia. Zdaniem przedstawicieli ETM, Komisja powinna zaproponować zmianę dwóch zaleceń Rady UE dotyczących podróży wewnątrzunijnych i międzynarodowych, które zostały przyjęte w styczniu i lutym, odpowiednio w szczytowym okresie fali Omikronu.
Gdyby wymóg posiadania certyfikatu COVID nadal był uznawany przez państwa członkowskie za niezbędny do przekroczenia granicy z powodów epidemiologicznych, należałoby znieść ograniczenia wjazdu dla podróżnych z państw trzecich i uznać na równych prawach certyfikaty szczepionki/leczenia/testu. Branża postuluje zaprzestanie stosowania list krajów z ograniczeniami, przechodząc w pełni na podejście oparte na osobach. Zaktualizowane zalecenia powinny także przewidywać zniesienie wszelkich ograniczeń w podróżowaniu w obrębie UE i do UE, jak tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna, zwłaszcza biorąc pod uwagę nadchodzący sezon, który jest istotny dla odbudowy sektora.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Branża zadowolona z prac nad przepisami
[2022-05-23 10:44 85.237.210.*]
branża popiera dyskryminację. odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Ryanair popiera politykę zerowej
Długie weekendy w 2025 zachęcają do
POT i PPL będą współpracować na rzecz promocji
Dział hotele, pensjonaty:
Długie weekendy w 2025 zachęcają do
Powstaje wielka grupa serwisów
POT i PPL będą współpracować na rzecz promocji
Starsze aktualności:
Branża piwowarska liczy na
PIG: Miało być wsparcie dla turystyki i gastronomii, a jest miesiąc
Tajlandia dofinansuje leczenie
Wszystkie hotele należące do Clustra IHG Hotels and Resorts z certyfikatem Green
Przedłużenie kontroli na granicy z Niemcami problemem dla wielu
Grupa a&o zanotowała najlepszy rok w swojej
Wzrost cen wyjazdów turystycznych
ECTAA uruchamia program Ambasadorów Branży
eSky celuje w klientów biur
Polak najlepszym szefem kuchni w hotelach Select Services sieci
Zapraszamy na Germany Travel
Nowe Trendy w Turystyce - promocyjna wejściówka do
Czwarta edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu
Niewielkie wzrosty cen w biurach podróży
Czy hotelarze muszą dodatkowo płacić za TV w pokojach?
Kto otrzymał World Travel Awards?
Wenecja chce ograniczyć liczbę hoteli
Podróże biznesowe coraz ważniejsze dla niemieckiej turystyki
Hotelarze integrowali się pod żaglami
Polacy decydują się na wielkanocne urlopy
PIT o niewypłacalności Neckermanna
Sztuczna inteligencja pomaga na niemieckim lotnisku
Rośnie popularność urlopów poza wysokim sezonem
Od dziś w Austrii obowiązuje lockdown
Przewidywane straty przewoźników lotniczych rosną