Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Manager produktu
- Specjalista ds. obsługi posprzedażowej Wrocław
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- Pilot na wycieczkę do Czech
- referent d/s turystyki
- Pilot na Sardynię 24-28.04.2025
- Rezydent biura podróży 2025 na Krecie
- Kierownik biura podróży Wakacje.pl King Cross
- SPECJALISTA DS. MARKETINGU
- Specjalista ds. turystyki


IATA: pozwolenie na przyloty zaszczepionych osób z USA to krok w dobrą stronę
2021-04-26Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) cieszy się z zapowiedzi Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej, że UE pozwoli na przyloty zaszczepionych pasażerów z USA, bez ograniczeń.
r e k l a m a
Jest to krok we właściwym kierunku. Daje on nadzieję ludziom z tak wielu powodów - aby podróżować, aby połączyć się z bliskimi, aby rozwijać możliwości biznesowe lub aby wrócić do pracy. Aby spełnić tę nadzieję, niezbędne są szczegółowe informacje na temat zamiarów KE. Aby być w pełni przygotowanym, konieczne jest, aby Komisja Europejska współpracowała z branżą, tak aby linie lotnicze mogły planować w ramach poziomów odniesienia zdrowia publicznego i harmonogramów, które umożliwią bezwarunkową podróż osobom zaszczepionym, nie tylko z USA, ale ze wszystkich krajów stosujących szczepionki zatwierdzone przez Europejskią Agencję Leków. Równie ważne będą jasne, proste i bezpieczne procesy cyfrowe dotyczące certyfikatów szczepień. Wciąż jednak czekamy na opracowanie globalnie uznanych standardów dla cyfrowych certyfikatów szczepień. Pierwszym krokiem jest, aby UE przyspieszyła przyjęcie Europejskiego Zielonego Certyfikatu. Komentarze Pani Prezydent von der Leyen powinny nadać tej pracy pilny charakter - powiedział Willie Walsh, Dyrektor Generalny IATA.
IATA z zadowoleniem przyjmuje uwagi Ursuli von der Leyen, podkreślając jednak, że swoboda podróżowania nie powinna wykluczać osób, które nie mogą się zaszczepić. Przedstawienie negatywnego wyniku testu COVID-19 powinno również ułatwić podróżowanie. Kluczem do tego jest akceptacja przez rządy UE szybkich testów antygenowych, które Komisja zatwierdziła do użytku i które spełniają krytyczne kryteria skuteczności, wygody i przystępności cenowej.
Swoboda podróżowania nie może być ograniczona tylko do tych, którzy mają dostęp do szczepień. Szczepionki nie są jedynym sposobem na bezpieczne ponowne otwarcie granic. Rządowe modele ryzyka powinny również obejmować badanie COVID-19 - powiedział Walsh.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Influencerzy mają promować atrakcje
Dział transport:
Nowości w letniej siatce połączeń z Lotniska
Starsze aktualności:
3/4 Europejczyków planuje wakacyjne
Ecco Travel oferuje specjalne
Strajk na lotnisku może wykluczyć odpowiedzialność za opóźniony
Nowe hotele z logiem B&B już
Accor rozbudowuje lifestylową
Majowe obłożenie zapowiada się
Nowy międzynarodowy touroperator wchodzi do
Ceny wyjazdów na sierpień lekko w
Koniunktura sprzyja hotelom, ale inwestycji wciąż jest
Rzecznik MŚP chce nowych uprawnień
Liczba wypadków na kolei systematycznie maleje
FlixBus przetestuje wodorowe autobusy dalekobieżne
Przywrócenie turystyki daje nadzieję milionom ludzi
Pandemia zmieniła trendy w turystyce w Gdańsku
Targi TT Warsaw potwierdziły swoją pozycję?
Które paszporty otwierają najwięcej granic?
Na co skarżyli się turyści w okresie wakacyjnym?
Konferencja poświęcona wyzwaniom stojącym przed gastronomią
Start promocji kolejnego weekendu za pół ceny
Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?
Turystyka wspiera 33 finał WOŚP
POT: większość Polaków będzie wypoczywać w kraju
Exim dzwoni do klientów z ofertami
Podróż do USA - lepiej wybrać się z wizą czy bez?
Ruszył nabór do kwalifikacji znanego konkursu barmańskiego
Zbliżają się targi Wypoczynek i Toruński Festiwal Smaku
Będą edukować z zakresu prawa turystycznego
Czy turystom należy się odszkodowanie za zmianę terminu wycieczek lokalnych?
Znamy zwycięzców Profit Hotel Awards 2017