Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Przewodnik - praca w Grecji
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
KLM i Thalys wprowadzają zintegrowaną podróż lotniczo-kolejową
Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM i przewoźnik kolejowy Thalys rozpoczęły realizację ogłoszonego już wcześniej wspólnego przedsięwzięcia. W ramach partnerstwa, KLM będzie kupował miejsca na pokładach ekspresowych pociągów Thalys relacji Bruksela-Amsterdam (w obie strony), a część pasażerów tranzytowych KLM będzie podróżowała na tym odcinku nie samolotem, a koleją.
Dzięki temu, na wspomnianej trasie, codziennie linia będzie mogła obsługiwać o jeden lot mniej. Większość podróżnych z/do Brukseli z/do Amsterdamu stanowią pasażerowie tranzytowi, którzy na lotnisku Schiphol przesiadają się na dalsze połączenia. Celem współpracy między KLM i Thalys jest maksymalne zwiększenie liczby pasażerów korzystających z kolei zamiast samolotu na tej krótkiej trasie. Połączenie kolejowe Bruksela-Amsterdam, które od wczoraj zastępuje jeden z codziennych rejsów KLM trwa około 1,5 godziny. Już od kilku lat, na tej trasie KLM oferuje swoim klientom tranzytowym możliwość wyboru pociągu zamiast samolotu, ale od teraz podróż pociąg + samolot jest w pełni zintegrowana. Faza testowa przedsięwzięcia potrwa do 29 października 2022 r., a po dogłębnej analizie partnerzy zdecydują o dalszym wdrażaniu i rozwoju air&rail.
Przedsięwzięcie stanowi pierwszy ważny krok we wdrażaniu przez KLM rządowego planu działania dotyczącego usług kolejowych i lotniczych (Actieagenda Trein en Luchtvaart). Plan ten został wspólnie podpisany i ogłoszony pod koniec 2020 roku przez Ministerstwo Infrastruktury i Gospodarki Wodnej Holandii, lotnisko Schiphol w Amsterdamie, ProRail oraz linie lotnicze KLM i holenderskie koleje - NS Dutch Railways. Określa on szczegółowe działania i środki, za sprawą których międzynarodowe podróże kolejowe staną się logiczną alternatywą, która uzupełni usługi lotnicze na trasach poniżej 700 km.
Już od pewnego czasu KLM oferuje swoim pasażerom tranzytowym możliwość przejazdu szybkim pociągiem Thalys zamiast przelotu na odcinku Bruksela-Amsterdam-Bruksela, ale od teraz podróż jest w pełni zintegrowana. Korzystanie z transportu łączonego pociąg + samolot oferowanego przez KLM jest podobne do doświadczenia z podróżą tranzytową samolot + samolot, do której pasażerowie są już przyzwyczajeni. Przykładowo, podróżni mogą teraz odprawić się na całą podróż za pośrednictwem linii. Ich karta pokładowa jest ważna zarówno na kolej, jak i na lot. Ponadto KLM na bieżąco informuje pasażerów o aktualizacjach dotyczących całej podróży. Poza zintegrowaniem usług i znaczą poprawą doświadczenia klienta, ważną korzyścią z air&rail jest też mniejszy wpływ na środowisko.
Przed pandemią Covid-19 osoby, które wybrały pociąg stanowiły 20-25 procent wszystkich podróżnych (co przekłada się na około 36 tysięcy klientów). Celem przedsięwzięcia KLM i Thalys jest maksymalne zwiększenie liczby pasażerów korzystających z kolei zamiast samolotu na tej krótkiej trasie.
Jednocześnie KLM współpracuje z NS Dutch Railways oraz innymi europejskimi przewoźnikami kolejowymi w celu zbadania możliwych opcji dla szybkich, wygodnych przejazdów pociągiem, z których mogliby korzystać pasażerowie tranzytowi z innych europejskich miast, w drodze do/z Amsterdamu.
Faza testowa air&rail ma potrwać do 29 października 2022 r., po czym zostanie przeprowadzona dogłębna analiza projektu, w ramach której partnerzy poddadzą ocenie opcje do dalszego wdrażania i rozwoju usługi.
Połączenie kolejowe Thalys, które zastępuje jeden lot KLM na trasie z/do Brukseli do/z Amsterdamu (stacja na lotnisku Schiphol) jest realizowane codziennie, a podróż trwa około 1,5 godziny.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
Udany rok na lotnisku w
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Dział transport:
Udany rok na lotnisku w
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
Starsze aktualności:
Majówka 2024 - taniej niż w zeszłym
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
Firmy cateringowe w okresie świątecznym zarabiają coraz więcej
Nadgorliwość Facebooka utrudnia promocję turystyczną
Kraków wśród wybranych przez Tripadvisor
LHG ujednolica zasady przebywania zwierząt w pokojach hotelowych
Polscy turyści boją się COVID?
Podróż do USA - lepiej wybrać się z wizą czy bez?
!!Okazja!! - tanio wycieczka na Maderę 05-12.08.2008 (8 dni)
Air France modernizuje klasę biznes
Nowy dyrektor regionalny IGHP w Wielkopolsce
Także Brytyjczycy zakazują przewożenia elektroniki w bagażu podręcznym
Egipt wprowadza kary za nachalne nagabywanie turystów
Grecja: przyciągnięcie pracujących zdalnie pomysłem na wydłużenie sezonu
IATA: pozwolenie na przyloty zaszczepionych osób z USA to krok w dobrą stronę
Program lojalnościowy Air France i KLM w nowej odsłonie
Targi wracają do warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki
Ministerstwo chce wyeksponować turystykę wiejską
Jakie trendy dominowały w kwietniowych rezerwacjach wypoczynku w Polsce?
Przedsiębiorcy turystyczni pozwą Skarb Państwa?
Które paszporty otwierają najwięcej granic?
!!Okazja!! - tanio wycieczka na Maderę 05-12.08.2008 (8 dni)