Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- REZYDENT - TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
- Sprzedam Biuro Podróży
- REZYDENT, PILOT - TURCJA
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
WTTC: co siódme wolne miejsce pracy w turystyce we Włoszech pozostanie nieobsadzone
Nowe badania przeprowadzone przez Światową Radę Podróży i Turystyki (WTTC) wykazały, że we Włoszech do końca 2021 roku nieobsadzonych zostało 263 000 miejsc pracy w branży turystycznej.
Badanie, przeprowadzone we współpracy z Oxford Economics, przeanalizowało niedobory pracowników we Włoszech i innych głównych destynacjach turystycznych, takich jak USA, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania i Portugalia, koncentrując się na okresie od drugiej połowy 2021 do 2022 roku.
Kompleksowe badania ujawniły niedobory kadrowe we wszystkich sześciu krajach, gdzie popyt na pracę zaczyna przewyższać dostępną podaż siły roboczej. Badanie pokazuje, że spośród analizowanych krajów europejskich najbardziej dotknięte są Włochy, gdzie przewiduje się, że w tym roku wystąpi niedobór 263 000 pracowników, a jeden na siedem wakatów pozostanie nieobsadzony.
Ożywienie gospodarcze Włoch może być zagrożone, jeśli nie mamy wystarczająco dużo ludzi, aby wypełnić te miejsca pracy w miarę powrotu podróżnych. Jeśli nie uda nam się zapełnić tych wakatów, może to zagrozić przetrwaniu firm turystycznych w całych Włoszech. - mówi prezes WTTC Julia Simpson.
WTTC ostrzega również, że przywracanie szkodliwych ograniczeń w podróżowaniu, takich jak ostatnie środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się nowego wariantu COVID-19, nie powstrzymuje rozprzestrzeniania się wirusa, a niszczy źródła utrzymania.
Według raportu WTTC, w 2020 roku włoski sektor podróży i turystyki doświadczył 12,4% redukcji bezpośredniego zatrudnienia, co równa się utracie 215 000 miejsc pracy.
W związku z tym, że w drugiej połowie 2021 roku wzrósł popyt na podróże, przy równoczesnym złagodzeniu ograniczeń, które doprowadziły do niemal całkowitego zastoju w branży turystycznej, popyt na pracę przewyższa obecnie podaż. W przyszłym roku rynek pracy ma się dostosować, częściowo w związku ze stosunkowo wysoką stopą bezrobocia we Włoszech, chociaż niedobory pracowników mogą pozostać w określonych gałęziach turystyki.
Raport WTTC przedstawia rozwiązania dla rządów i podmiotów związanych z turystyką i podróżami, które mają na celu rozwiązanie problemu niepokojących niedoborów pracowników, uznając wpływ programów urlopowych. Obejmują one ułatwienie mobilności pracowników i pracy zdalnej, zapewnienie siatki bezpieczeństwa socjalnego, podnoszenie i zmianę kwalifikacji siły roboczej oraz zatrzymanie talentów, a także tworzenie i promowanie edukacji i praktyk zawodowych.
Przed wybuchem pandemii podróże i turystyka były jednym z największych sektorów na świecie, zapewniającym jedno na 10 miejsc pracy, a także wspierającym miliony źródeł utrzymania. W 2020 roku, kiedy COVID-19 spowodował wstrzymanie międzynarodowych podróży, 62 miliony miejsc pracy zostało zlikwidowanych, co stanowi spadek o 18,5%.
Według najnowszych prognoz WTTC, globalne zatrudnienie w sektorze podróży i turystyki miało wzrosnąć o 0,7% do końca 2021 roku, co oznacza dodatkowe 2 miliony miejsc pracy, a następnie wzrost o 18% rok do roku w 2022 roku, aby osiągnąć 324 miliony miejsc pracy - tylko 10 milionów poniżej poziomu sprzed pandemii.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział dla turystów:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Rusza XXI edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny
Kolejna odsłona sporu o hotel w Zakopanem
CAD operatorem nowego kompleksu hotelowego
Pomimo epidemii, Polacy nie chcą rezygnować z urlopów
Rośnie ruch turystyczny w Chorwacji
Grecka wyspa zbuduje infrastrukturę dla osób niepełnosprawnych
Gdzie pojadą autem Polacy na wakacje?
IGHP: w listopadzie połowa hoteli miała mniej jak 40 proc. obłożenia
Odwołanie ferii powoduje poważne konsekwencje
Niebawem rozpoczną się targi TT Warsaw
Polski segment hotelowy rozwija się
eSky.pl sprawdza podróżnicze preferencje Polaków
Enter Air: ożywienie na rynku widoczne w wynikach finansowych
Jakie zadania czekają CPK w nowym roku?
Wyjazdy na Maltę i Riwierę Turecką tańsze niż tydzień temu
IGHP: hotelarze potrzebują spójnych przepisów i działalności w pełnym zakresie