Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
- Przewodnik, pilot po USA
- Opiekun klienta - turystyka kolonijna
- Poprowadź z nami biuro podróży
- Poszukiwany pilot po Dreźnie
- wychowawca na zimowisku
- Specjalista ds. Turystyki
- specjalista ds. turystyki
Co się działo na kongresie turystyki religijnej?
W dniach 6-10 listopada 2019 w Krakowie odbyła się III edycja Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej, tym razem pod tytułem: "100-lecie urodzin Papieża Świętego Jana Pawła II".
Kongres zgromadził łącznie prawie 200 uczestników w tym, oprócz Polaków, 102 osoby z 31 krajów całego świata, a na 25 stoiskach sprzedażowych w czasie expo swoje oferty zaprezentowali przedstawiciele 10 krajów.
Uczestnikami kongresu, zorganizowanego przez biuro Ernesto Travel, byli przedstawiciele biur turystycznych z całego świata, szefowie muzeów, dyrektorzy lub pracownicy wielu miejsc turystycznych oraz przedstawiciele sanktuariów polskich i europejskich. Warto zaznaczyć, że na kongres zjechali się kontrahenci z ponad 30 krajów, takich jak: Andorra, Argentyna, Austria, Austrialia, Brazylia, Kanada, Kuba, Estonia, Francja, Niemcy, Grecja, Hong-Kong, Węgry, Włochy, Liban, Litwa, Holandia, Filipiny, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowenia, Hiszpania, Turcja, Ukraina, Anglia, Stany Zjednoczone, Wenezuela.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego oraz Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Roberta Andrzejczyka.
W pierwszym dniu kongresu uczestnicy zostali zaproszeni do ważnego miejsca dla katolików - nowego Sanktuarium Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie - Białych Morzach. W górnym kościele została odprawiona Msza św. w języku angielskim.
Poranne i wczesno-popołudniowe godziny wypełniła konferencja, na którą złożyło się ponad 20 prelekcji. Kongres otworzyła swoim wystąpieniem Teresa Buczak, która w imieniu Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej podziękowała organizatorowi za zainicjowanie wydarzenia. Dr Justyna Liro z Zespołu Geografii Religii Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ zaprezentowała wykład pt. Najnowsze trendy w turystyce religijnej, natomiast dr hab. Elżbieta Bilska-Wodecka, prof. UJ, wykład pt. Potencjał turystyczny muzeów kościelnych. W kolejnym wystąpieniu pt. Wpływ ekonomiczny turystyki na gospodarkę miasta głos zabrała dr hab. Agata Niemczyk, prof. UEK, a część wykładową, akademicką i statystyczną zakończył swoim wykładem pt. Segment turystyki religijnej na podstawie analizy danych z badań ruchu turystycznego w latach 2008-2017 w Krakowie dr Krzysztof Borkowski MOT, AWF.
W następnej kolejności głos zabrali: Pawel Mierniczak - dyrektor MOT - który opowiedział o najważniejszych walorach Małopolski. Teresa Wontor-Cichy z Muzeum Auschwitz-Birkenau zaprezentowała wykład pt. Pielgrzymi w miejscu pamięci Auschwitz-Birkenau. Swoją prezentację mogli przedstawić także przedstawiciele Urzędu Miasta Wadowice (Małgorzata Targosz Storch) oraz Domu Rodzinnego Papieża Jana Pawła II (Joanna Zygmunt). Po przerwie kawowej Agnieszka Wolańska z Kopalni Soli w Wieliczce opowiedziała o św. Kindze: Św. Kinga - główna patronka górników solnych. O wizerunkach Kingi w wielickiej kopalni w 20-lecie Jej kanonizacji, a następnie głos zabrał ks. Hosaja z Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". O Szlaku Świętej Faustyny w Łodzi opowiedzieli Mariusz Goss - Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Dziedzictwa Miasta Urzędu Miasta Łodzi oraz Kanclerz Kurii Biskupiej w Łodzi ks. prał. Zbigniew Tracz. Organizator kongresu Ernest Miroslaw z biura Ernesto Travel przedstawił prezentację pt. O turystyce zrównoważonej inaczej. Panel polskich mówców zamknęli Jerzy Rieger, uczestnik wypraw z Janem Pawłem II oraz Urszula Własiuk, Szlaki Papieskie w Polsce.
Po przerwie kawowej głos zabrali kolejno: Pedro Mafra z Fatimy, Sabrina Huber z Altoetting oraz Anna Schelfrer z Mariazell, Augusta Stave z Wilna, Roberto Mercuri z Włoch, Pilar Valdes Arroyo z Mursji w Hiszpanii, Luis Miguel González Pérez i Maria de las Mercedes Carmona Vales z Meridy w Hiszpanii, Paul Gelegen z Turcji, Thanasis Laskaratos z Grecji, Karen Rohrecker z USA, Marylis Mendez Mondoy z Kuby oraz Krystyna Janiczek reprezentująca Jordanię.
Po południu odbyły się spotkania z wystawcami: biurami podróży, hotelami, restauracjami, muzeami, sanktuariami, biurami informacji turystycznej. Goście z całego świata mieli okazję poznać oferty przedsiębiorców i muzeów z takich krajów jak: Kuba, Niemcy, Włochy, Portugalia, Francja, Austria, Grecja, Jordania, Litwa i oczywiście Polska.
Kolejne dwa dni Kongresu wypełniły wycieczki do najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Małopolsce. Zagraniczni goście zwiedzili Auschwitz-Birkenau, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Kopalnię Soli w Wieliczce.
IV Edycja kongresu planowana jest na 11-15 listopada 2020.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Kiedy kolejna edycja kongresu?
[2019-11-29 21:35 85.10.198.*]
to zdaje się kolejny przerost formy nad treścią... odpowiedz »
Kiedy kolejna edycja kongresu?
[2019-12-02 14:29 95.51.6.*]
na Jasną górę szli na klęczkach? odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Dział hotele, pensjonaty:
Wakacje nad Bałtykiem lepsze niż przed
HOTREC: Booking.com nie przestrzega ustawy o rynkach
Starsze aktualności:
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
POT: Połowa Polaków planuje wyjazdy w sezonie
Najpopularniejsze kierunki citybreak w 2023
Większość Polaków wyjedzie w
TSUE rozpatrzył skargę Wizz Air na pomoc dla linii
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Jak ma wyglądać proces certyfikacji sanitarnej obiektów noclegowych?
Przedstawiciele Rainbow i Itaki dołączyli do zarządu PIT
Cypr: Polacy będą musieli zrobić tylko jeden test PCR przed przyjazdem
Dokąd na ferie z biurem podróży?
W 2022 wzrosło wykorzystanie bazy noclegowej
Małopolska Tour 2022 - ruszyły zapisy na rodzinny rajd rowerowy
LOT zainaugurował nowe połączenie z Budapesztu
UE i Katar podpisują umowę lotniczą
Polska Rada Turystyki protestuje przeciw wprowadzonej kwarantannie
Nowe trasy kolejowe na Dolnym Śląsku
Jak może wyglądać podróżowanie po kryzysie?
Goszczenie sportowców wyzwaniem dla hotelowych restauracji
Hotel Sea Side Beach Resort na Krecie w Agia Pelagia.Proszę o opinie
Koniec ze street foodem w Bangkoku?
Piloci chcą rezygnacji prezesa Ryanair
Będzie można odroczyć termin wprowadzenia kas online
Turystyka z gorszą obsługą klienta?
Obcokrajowcy przyjadą do Polski studiować turystykę?
Grecja zacieśni kontrole na przejściu w Promachonas