Konsultacje lekarskie online. Jak wyglądają od strony technicznej?
Teleporada to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują ekspresowej porady lekarskiej lub recepty i nie chcą czekać w kolejkach. Konsultacje online odbywają się za pośrednictwem powszechnie używanych narzędzi, takich jak telefon czy komunikator internetowy. Sprawdź, jak wygląda e-wizyta od strony technicznej i przygotuj się do niej.
Konsultacja lekarska online - jakich narzędzi potrzebujesz?
Konsultacja lekarska online nie wymaga skomplikowanych narzędzi. Wystarczy, że masz komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu. Będzie ci ono potrzebne, aby założyć konto w serwisie, który oferuje usługi z zakresu telemedycyny, np. https://www.welbi.pl/konsultacja-lekarska-online/
Sama e-wizyta może mieć formę telefoniczną - wybrany lekarz zadzwoni do ciebie na podany w formularzu numer kontaktowy. Zadbaj więc o sprawne i w pełni naładowane urządzenie. Drugie narzędzie, z którego często korzystają lekarze, to różnego rodzaju komunikatory internetowe. Mają one tę przewagę nad telefonem, że za ich pośrednictwem możesz np. przesłać lekarzowi plik z wynikami badań w czasie rzeczywistym lub połączyć się ze specjalistą w formie wideoczatu. Przed zarezerwowaniem teleporady upewnij się, że potrafisz bez problemu obsługiwać używany przez danego lekarza komunikator internetowy.
Teleporada krok po kroku
Serwisy medyczne, które oferują teleporady, są bardzo proste w obsłudze. Jak umówić konsultację internistyczną lub pediatryczną online? To niezwykle proste. Najpierw należy założyć konto, a następnie zarejestrować swoją wizytę - do tego zazwyczaj służy intuicyjny formularz, w którym trzeba podać aktualne dane kontaktowe. Oprócz tego musisz oczywiście wybrać dogodną datę i godzinę wizyty, a także lekarza, który poprowadzi teleporadę. Kolejnym krokiem jest opłacenie porady lekarskiej - zazwyczaj możesz zapłacić kartą kredytową lub zrobić ekspresowy przelew, np. za pośrednictwem bezpiecznego systemu płatności online DotPay.
Po rejestracji i opłaceniu konsultacji pozostaje już tylko czekać na telefon od lekarza lub rozmowę przez komunikator internetowy. W trakcie wizyty możesz otrzymać e-receptę, elektroniczne skierowanie na dalsze badania diagnostyczne lub e-zwolnienie L4, jeśli choroba utrudnia ci wykonywanie pracy zawodowej.
Jak przygotować się do teleporady?
Pamiętaj, że w trakcie teleporady lekarz nie może zbadać cię bezpośrednio, dlatego dobrze przygotuj się do konsultacji online. Przed e-wizytą zanotuj wszystkie pytania, jakie chcesz zadać lekarzowi i zbierz wyniki aktualnych badań laboratoryjnych (morfologia krwi, badanie moczu, badania USG i RTG). Pamiętaj, aby szczegółowo opisać każdy niepokojący objaw i poinformować lekarza o środkach farmakologicznych, jakie przyjmujesz na stałe. Oprócz tego miej pod ręką NIP swojego pracodawcy - przyda się podczas wypisywania e-zwolnienia lekarskiego. Do wystawienia e-recepty i e-skierowania na badania będzie potrzebny twój numer PESEL.
Artykuł zewnętrzny
Komentarze
Tagi:
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Szkolenia z TFG w Warszawie i Gdańsku
Nowa firma wchodzi na polski rynek turystyczny
Osiągnięto porozumienie w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej
GTM w Wiesbaden dla biur podróży
TOP 5 zabawek dla niemowląt i maluchów
Co hamuje popyt na usługi turystyczne?
LOT chce odszkodowanie od Boeinga
Teocharis: wzrost liczby zachorowań na COVID nie ma związku z turystyką
FlixBus rozpoczyna działalność w Turcji
Jakie trendy wśród turystów wyłaniają się z raportu PIT?
KE chce likwidacji wiz do USA m.in. dla Polaków
Air France rozszerza pokładowe menu
Zima 18/19 już dostępna w systemach rezerwacyjnych ITAKI
Nad Bałtykiem jest problem z ratownikami
Podatek turystyczny na Balearach podwojony
Best Reisen podsumowuje ubiegłoroczną sprzedaż
B&B Hotels planuje dalsze inwestycje
DZT wychodzi naprzeciw niepełnosprawnym turystom