Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Polacy będą mogli jechać na Maltę
Od 1 lipca Malta otwiera granice i wznawia pasażerski ruch lotniczy. Początkowo na liście znalazło się 18 krajów o niskim odsetku zachorowań na Covid-19. Obecnie do listy została dopisana również Polska. Polacy podróżujący na wyspy, jak i powracający do Polski nie będą odbywać 14-dniowej kwarantanny.
Premier Malty Robert Abela poinformował, że do ogłoszonej już wcześniej listy krajów, z którymi Wyspy wznawiają ruch lotniczy, zostaje dodanych 6 nowych państw: Włochy (z wyjątkiem Emilii-Romanii, Lombardii i Piemontu), Francja (oprócz regionu Ile de France), Hiszpania (bez Madrytu, Katalonii, Kastylii-La Mancha, Kastylii i Leonu), Polska (oprócz lotów z Katowic), Grecja i Chorwacja.
Z listy został usunięty Izrael z powodu wzrostu zachorowań na Covid-19. Sytuacja epidemiczna w Europie jest regularnie monitorowana, dzięki czemu do listy dodawane są bądź usuwane kraje, z którymi Malta wznawia ruch turystyczny.
Minister Turystyki Julia Farrugia Portelli oświadczyła, że otwarcie lotniska będzie wsparciem dla maltańskiej turystyki i gospodarki. Dodała, że dzięki podjęciu szybkich i skutecznych środków w walce z pandemią, Malta została sklasyfikowana jako jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Działania marketingowe i promocyjne podejmowane przez Ministerstwo i MTA mają na celu dotarcie do jak najszerszej grupy turystów.
Gavin Gulia, przewodniczący MTA, dodał, że sektor turystyczny szybko powinien zacząć stawać na nogi dzięki rozszerzeniu listy o kolejne 6 destynacji, z których od 1 lipca będą mogli przybywać turyści oraz otwarciu granic dla reszty państw od 15 lipca. MTA zrobi wszystko, aby wspierać lokalnych interesariuszy w odzyskiwaniu klientów i zysków, osiąganych przed globalnym kryzysem.
Decyzja Malty o rozszerzeniu listy krajów została podjęta po publikacji oficjalnych wytycznych Komisji Europejskiej, zachęcających kraje UE do znoszenia ograniczeń i zakazów podróżowania.
Premier ogłosił również, że stan pandemii na Malcie zostanie zniesiony. Oznacza to, że wszystkie wprowadzone wcześniej ograniczenia związane wybuchem Covid-19 zostaną cofnięte, w tym zakaz zgromadzeń powyżej 75 osób. Zalecane jest jednak zachowanie dystansu społecznego, przestrzeganie podwyższonych zasad higieny oraz używanie maseczek ochronnych bądź przyłbic w wyznaczonych miejscach.
Maltańskie lotnisko, punkty gastronomiczne i noclegowe oraz atrakcje turystyczne będą funkcjonować w nowym reżimie sanitarnym, z zachowaniem nowych standardów higieny i bezpieczeństwa. Maltańskie Ministerstwo Turystyki i Ochrony Konsumentów wraz Malta Tourism Authority ustaliło trzy najważniejsze zasady sanitarne: zachowanie dystansu społecznego, zwiększony poziom higieny oraz obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych lub przyłbic w wyznaczonych miejscach.
Na lotnisku
Turyści przylatujący na Maltę
nie będą poddawani badaniu na obecność koronawirusa. Na lotnisku przejdą jedynie kontrolę termowizyjną oraz będą poproszeni o wypełnienie formularza zawierającego podstawowe informacje o ich podróży. Na Maltę nie będą wpuszczani podróżni, którzy w ostatnim czasie odwiedzili kraj, nie należący do maltańskiego korytarza turystycznego (Islandia, Słowacja, Cypr, Litwa, Łotwa, Norwegia, Szwajcaria, Estonia, Dania, Węgry, Austria, Luksemburg, Niemcy, Czechy, Irlandia, Finlandia, Włochy, Francja, Hiszpania, Chorwacja, Grecja i Polska). Dane z formularzy będą gromadzone przez 30 dni. Na terenie całego terminalu oraz podczas transferów lotniskowych wszyscy podróżni oraz pracownicy są zobowiązani do noszenia maseczek lub przyłbic.
Poruszanie się po wyspach
Transport publiczny na Malcie kursuje według zwykłego rozkładu jazdy. Regularnie kursują też promy pomiędzy Maltą, Gozo i Comino. Wszystkie środki transportu są ozonowane, a taksówki i wynajmowane samochody dokładnie czyszczone i odkażane po każdym kliencie.
Obiekty noclegowe, gastronomiczne i atrakcje turystyczne
MTA kontroluje wszystkie obiekty, które wznowiły działalność. Mogą być otwarte jedynie te miejsca, które spełniły wymogi sanitarne MTA i otrzymały specjalny certyfikat jakości Covid-19. Musi on zostać umieszczony w miejscu widocznym dla podróżnych. Każdy certyfikowany obiekt będzie podlegać okresowej kontroli - oznaka jakości może zostać odebrana, jeśli dany obiekt nie spełnia wymaganych zasad sanitarnych.
W restauracjach pomiędzy stolikami musi być zachowana bezpieczna odległość. Zrezygnowano m. in. z samoobsługowych bufetów czy ogólnodostępnych przypraw (na rzecz saszetek jednorazowego użytku).
Wszystkie obiekty zostaną wyposażone w ogólnodostępne płyny dezynfekujące, jednorazowe ręczniki papierowe, bezdotykowe terminale płatnicze oraz szyby oddzielające pracowników od klientów. Klamki, poręcze, przyciski będą regularnie dezynfekowane, a stoliki, blaty i krzesła - odkażane po każdym kliencie.
Plaże i baseny
Korzystanie z maltańskich plaż i basenów będzie możliwe z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych. Minimalna odległość pomiędzy leżakami i parasolami musi wynosić 2 m. Z basenu może korzystać o połowę mniej osób niż zazwyczaj. Zarówno plaże, jak i baseny będą regularnie sprzątane i dezynfekowane.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Enter Air powiększa bazę
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Dział prawo i podatki:
MSiT chce 10 strategii dla
TSUE: Tożsamość płciowa klienta nie należy do danych niezbędnych do zakupu
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
WTTC: Turystyka chroni miliony ludzi przed ubóstwem
Tajlandia wznowi program Test and Go
World Air Transport Summit przełożone
SITE Poland uruchamia program wsparcia młodych talentów
Więcej pasażerów korzysta z PKP Intercity
Nowa firma na rynku turystycznym
Itaka otwiera spółkę na Węgrzech
Polski Rainbow Tours wkracza na Litwę
Wycieczki w niskim sezonie tańsze niż rok temu?
Rząd przyjął nowelizację prawa o ruchu drogowym
Zakazy podróżowania drogo kosztowały grecką turystykę
DZT: Wierzymy, że polscy turyści szybko do nas wrócą
Raportowanie ESG - start w 2024
Strona Itaki najpopularniejsza wśród polskich biur podróży
UE zmienia zasady przyznawania wiz krótkookresowych
Klienci biura składali fałszywą reklamację. Sprawa trafiła do sądu
Nowy serwis o turystyce krajowej. Co o nim myślicie?