Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Współpraca z biurem podróży - przygotowanie ofert
- Poszukiwana specjalistka d/s turystyki...
- REZYDENT HOTELOWY - KRETA / GRECJA
- specjalista ds. turystyki - TOMASZÓW MAZOWIECKI
- REZYDENT TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. rezerwacji rejsów - Gdańsk
- Praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
Zobacz także
Booking.com nie może żądać najniższych cen
Wakacje przyszłoroczne nie zapowiadają się taniej
Rzeczniczka MŚP apeluje o podniesienie kwoty limitu zwolnienia z VAT
System pobierania opłat drogowych zawiódł, ITD ukarała przedsiębiorcę
Turyści zastosowali się do instrukcji touroperatora, ale nie zostali wpuszczeni na pokład
Jeśli pasażer sam załatwi sobie lot zastępczy, może nie dostać odszkodowania za opóźnienie
Rzecznik MŚP: Walka z pandemią nie może odbywać się kosztem rujnowania gospodarki
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego zaapelował o bezzwłoczny przegląd wprowadzonych ograniczeń wobec przedsiębiorców i nawiązanie rozmów z zamkniętymi branżami w celu ustalenia zaostrzonych warunków sanitarnych, umożliwiających ponowne otwarcie przedsiębiorstw.
Adam Abramowicz podkreśla, że walka ze skutkami pandemii nie może się odbywać kosztem rujnowania gospodarki. Rzecznik MŚP zwraca także uwagę, że zdecydowana większość przedsiębiorców zaimplementowała zalecane przez rząd i służby sanitarne wytyczne i starannie je respektuje. Dlatego apeluje, by zezwolić im na kontynuowanie działalności.
Apeluję o bezzwłoczny przegląd wprowadzonych już restrykcji, powrót do rozmów z zamkniętymi branżami i ewentualnie - z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej, zmodyfikowanie warunków funkcjonowania firm. I tylko w ten sposób - umożliwiając przedsiębiorcom powrót na rynek, uchronimy budżet państwa od miliardowych wydatków w ramach wsparcia dla gospodarki sparaliżowanej z powodu reżimu epidemiologicznego - pisze w piśmie Adam Abramowicz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Rzecznik MŚP zadeklarował gotowość podjęcia we współpracy z rządem natychmiastowych działań, mających na celu optymalne zabezpieczenie epidemiologiczne działalności gospodarczej. Brak takich działań i całkowity lockdown, zdaniem Adama Abramowicza, może doprowadzić do likwidacji tysięcy firm i nagłego wzrostu bezrobocia, a w efekcie - zagrozi bezpieczeństwu ekonomicznemu Polaków.
Poniżej treść listu.
Szanowny Panie Premierze,
Polska od kilkunastu dni mierzy się z kolejnymi rekordami zarażeń Covid-19, rośnie także liczba zgonów. Nie ulega wątpliwości, że jest to czas, w którym konieczne jest dodatkowe wsparcie dla służby zdrowia oraz rzetelne przestrzeganie nakładanych obostrzeń sanitarnych. Walka ze skutkami pandemii nie może się jednak odbywać kosztem rujnowania gospodarki. Zdecydowana większość przedsiębiorców zaimplementowała zalecane przez rząd i służby sanitarne wytyczne i starannie je respektuje. Dlatego apeluję, by zezwolić im na kontynuowanie działalności.
Rząd, inspekcja sanitarna oraz środowisko przedsiębiorców, wpierane przez Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - wiosną tego roku wykonali olbrzymią pracę na rzecz wypracowania takich standardów funkcjonowania przedsiębiorstw w czasie epidemii, by zapewniały one bezpieczeństwo konsumentów, pracowników oraz samych przedsiębiorców. Powstały one w dużej mierze po to, by w razie nawrotu pandemii, z którą mamy obecnie do czynienia, nie trzeba było ponownie zamykać całych sektorów gospodarki. Stało się jednak inaczej - rząd tydzień po tygodniu wyłączał kolejne branże. Najpierw zamknięte zostały miejsca służące treningowi i rekreacji, takie jak siłownie czy baseny, potem przyszła kolej na restauracje, a od ostatniej soboty niemożliwe stało się skorzystanie z usług instytucji kultury oraz większości sklepów ulokowanych w galeriach handlowych.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Olga Semeniuk poinformowała, że na Pańskie polecenie rozpoczęte zostały negocjacje z branżą meblarską w sprawie ponownego otwarcia sklepów meblarskich przy zaostrzonych rygorach. To bardzo dobra decyzja, ale powinna być rozciągnięta na pozostałe zamknięte branże. Przedstawiciele branży fitness, restauratorzy czy właściciele obiektów handlowych w galeriach deklarują, że są w stanie nałożyć na siebie dodatkowe ograniczenia, jeżeli umożliwi im to kontynuowanie działalności.
Dlatego apeluję o bezzwłoczny przegląd wprowadzonych już restrykcji, powrót do rozmów z zamkniętymi branżami i ewentualnie - z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej, zmodyfikowanie warunków funkcjonowania firm. I tylko w ten sposób - umożliwiając przedsiębiorcom powrót na rynek, uchronimy budżet państwa od miliardowych wydatków w ramach wsparcia dla gospodarki sparaliżowanej z powodu reżimu epidemiologicznego.
Od kondycji polskiej gospodarki, której trzon stanowią firmy z sektora MŚP, zależy wydolność systemu ochrony zdrowia, który finansowany jest z budżetu państwa, zasilanego podatkami przez przedsiębiorstwa. I również z tego powodu, wraz z 245 organizacjami z Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MSP deklarujemy gotowość podjęcia we współpracy z rządem natychmiastowych działań, mających na celu optymalne zabezpieczenie epidemiologiczne działalności gospodarczej.
Brak takich działań lub całkowity lockdown doprowadzi do likwidacji tysięcy firm i nagłego wzrostu bezrobocia, a w efekcie - zagrozi bezpieczeństwu ekonomicznemu Polaków.
Adam Abramowicz
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Długie weekendy listopadowe również
Dział biura turystyczne:
PAŻP i Ryanair będą współpracować
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Wielka Brytania rozpocznie szczepienia na COVID-19
Ciekawa inicjatywa na czas kryzysu?
Rośnie szansa na zniesienie wiz do USA dla Polaków?
Turcja notuje turystyczne wzrosty
Włoskie lotnisko zostanie czasowo zamknięte
Katowice zainwestują w turystykę biznesową
Długa kolejka chętnych na turystyczne loty w kosmos
Koleje Dolnośląskie będą szkolić maszynistów na symulatorze
Ilu turystów odwiedziło Małopolskę?
Rynek gastronomiczny będzie się odbudowywał przez kilka lat?
Ile będą kosztować akcje Novaturas?
Zbliża się Poznań za pół ceny. Co przygotowali organizatorzy?