Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- REZYDENT - TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
- Sprzedam Biuro Podróży
- REZYDENT, PILOT - TURCJA
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
Umowa lotnicza UE-Katar parafowana
Komisja Europejska poinformowała o parafowaniu porozumienia o liberalizacji ruchu lotniczego pomiędzy Unią Europejską, a Katarem. Umowa ma zastąpić 27 dwustronnych umów pomiędzy krajami członkowskimi UE, a Katarem.
Umowa ma unowocześnić zasady i normy dotyczące lotów między Katarem a UE oraz ustanowić nowy globalny wzorzec odniesienia, zobowiązując się do stosowania silnych, uczciwych mechanizmów konkurencji, a także uwzględni postanowienia zwykle nieobjęte dwustronnymi umowami o transporcie lotniczym, takie jak kwestie społeczne lub środowiskowe.
Katar był pierwszym partnerem, z którym rozpoczęliśmy negocjacje po przyjęciu przez nas strategii lotniczej dla Europy. Jest również pierwszym, z którym udało się zakończyć ten proces. Umowa określa ambitne standardy w zakresie uczciwej konkurencji, przejrzystości lub kwestii społecznych. Zapewni ona równe szanse i podniesie poprzeczkę dla umów o transporcie lotniczym na całym świecie. Jest to istotna zmiana w porównaniu z istniejącymi ramami prawnymi i nasz wspólny wkład w uczynienie lotnictwa bardziej zrównoważonym - mówiła unijna komisarz ds. transportu Violeta Bulc.
Wychodząc daleko poza prawa przewozowe, umowa UE-Katar zapewni jednolity zbiór zasad, wysokie standardy i platformę przyszłej współpracy w wielu dziedzinach lotnictwa, takich jak bezpieczeństwo, ochrona i zarządzanie ruchem lotniczym. Umowa zobowiązuje również obie strony do poprawy polityki społecznej i polityki zatrudnienia.
W szczególności umowa zawiera następujące elementy
- Stopniowe otwarcie rynku, w okresie pięciu lat dla tych państw członkowskich UE, które nie zliberalizowały jeszcze w pełni bezpośrednich połączeń pasażerskich. Chodzi o Belgię, Niemcy, Francję, Włochy i Holandię.
- Przepisy dotyczące uczciwej konkurencji, z silnymi mechanizmami egzekwowania prawa w celu uniknięcia zakłóceń konkurencji i nadużyć mających negatywny wpływ na działalność unijnych linii lotniczych w UE lub w państwach trzecich.
- Przepisy dotyczące przejrzystości zgodne z międzynarodowymi standardami sprawozdawczości i rachunkowości w celu zapewnienia pełnego przestrzegania zobowiązań.
- Przepisy dotyczące spraw społecznych zobowiązujące strony do poprawy polityki społecznej i polityki zatrudnienia.
- Forum spotkań poświęcone wszystkim kwestiom i potencjalnym różnicom na wczesnym etapie, a także mechanizmy szybkiego rozwiązywania sporów.
- Przepisy ułatwiające transakcje handlowe, w tym zniesienie istniejących zobowiązań europejskich linii lotniczych do posiadania lokalnego pośrednika.
Zdaniem Komisji Europejskiej, umowa przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym stronom poprzez poprawę łączności dzięki sprawiedliwemu i przejrzystemu otoczeniu konkurencyjnemu oraz stworzy solidne podstawy dla długoterminowych stosunków w dziedzinie lotnictwa.
Według niezależnego badania gospodarczego przeprowadzonego w imieniu Komisji, umowa, wraz z jej solidnymi przepisami dotyczącymi uczciwej konkurencji, mogłaby przynieść korzyści gospodarcze w wysokości prawie 3 mld EUR w latach 2019-2025 i stworzyć około 2000 nowych miejsc pracy do 2025 r.
Komisja Europejska wynegocjowała umowę w imieniu europejskich państw członkowskich w ramach europejskiej strategii w dziedzinie lotnictwa - kluczowej inicjatywy mającej na celu nadanie nowego impulsu europejskiemu lotnictwu i stworzenie możliwości dla przedsiębiorstw. Negocjacje zakończono pomyślnie w dniu 5 lutego 2019 r.
Po parafowaniu obie strony przygotują podpisanie umowy zgodnie z ich wewnętrznymi procedurami. Umowa wejdzie w życie po jej podpisaniu.
Komentarze
Tagi:
Dział prawo i podatki:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
HOTREC: Booking.com nie przestrzega ustawy o rynkach
Dział dla turystów:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Na których letnich kierunkach spadają ceny?
Premier zapowiada zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich przewoźników
Airberlin odwołuje rejsy dalekiego zasięgu
Malta przekonuje, że osiągnęła odporność zbiorową na COVID-19
Najdroższe wizy a podróżowanie z samym dowodem osobistym
POT pozyskała dodatkowe środki na promocję turystyczną
Na Bali alert najwyższego stopnia
Cypryjskie władze umieszczą Polskę w kategorii C
Rzecznik MŚP: Kod PKD nie może przesądzać o odmowie pomocy
Zarówno dla małych, jak i dla dużych - już działa SKLEP www.GASTROMIX.pl
Ile Polacy chcą wydać na wakacje?
USA: Na razie bez zakazu wnoszenia laptopów na pokładach samolotów z UE
CPK: ministerstwo rolnictwa wskaże tereny dla wysiedlonych
Znana sieć hotelowa grozi zerwaniem współpracy z Expedią
ZUS ponownie rozpatrzy wnioski o umorzenie składek za marzec, kwiecień i maj
Konkurs na Najlepszą Pracę Magisterską
Pieniny, Krościenko n/D, noclegi