Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PRODUCT MANAGER
- Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- Pilot Praga-Wiedeń-Bratysława
- Specjalista d.s.Turystyki Krakow
- Almatur Katowice - praca w turystyce
- Szukam partnera: trekkingi w Himalaje
- Rezydent w hotelu
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Projekt/Event Manager
Rynek podróży służbowych rośnie
Rynek podróży służbowych zwiększa się z roku na rok o 4,1% i już dzisiaj jest wart 1,3 biliona dolarów. Mimo to wiele nowości i udogodnień z rynku konsumenckiego trafia na niego z opóźnieniem - dlatego w najbliższej przyszłości należy się spodziewać licznych zmian związanych z adaptacją innowacyjnych rozwiązań przez biznes - wynika z raportu Podróże Służbowe 2019, przygotowanego przez SW Research na zlecenie Hotailors. Prezentujemy niektóre dane zamieszczone w raporcie.
Prawie wszystkie z badanych osób jeżdżą w podróże służbowe po Polsce (95%). Krajowe podróże trwają: jedną, dwie noce lub nawet bez noclegu (po ok. 25%). 3/4 pracowników wyjeżdżających służbowo jest wysyłana przez pracodawców na podróże po Europie, w tym 30% robi to przynajmniej raz w miesiącu. Podróże te trwają dwie, trzy lub 4-7 nocy (po około 24%). Poza Europę wyjeżdża 53% uczestników badania, w tym 13% z nich przynajmniej raz w miesiącu. Pracownicy wyjeżdżający poza Europę, przebywają tam najczęściej 4-7 nocy (34%).
Z raportu wynika, że celem podróży najczęściej są eventy i konferencje - 24,1%, szkolenia - 23,7%, oraz spotkania z kontrahentami - 20,8%.
Jeśli chodzi o koszty podróży służbowych po Polsce to najczęściej wchodzą w nie: opłaty za hotele (64%) i pociągi (55%). Co czwarty badany wynajmuje samochód i taka sama liczba zamawia transfer z lotniska. Tylko co piąty pracownik po kraju lata samolotem. Według badania zleconego przez Hotailors, dla pracowników w podróżach po kraju rezerwowane są hotele trzygwiazdkowe (42%) i czterogwiazdkowe (27%). Także przy podróżach służbowych po Europie, autorzy raportu zauważyli największą popularność hoteli z trzema (32%) i czterema (28%) gwiazdkami.
Najbardziej popularnymi hotelami wśród pracowników podróżujących poza Europę są te z czterema gwiazdkami (32%). Podobny odsetek korzysta z hoteli trzygwiazdkowych (25%) i pięciogwiazdkowych (23%) Podczas podróży służbowych poza Europą najwięcej badanych wybiera klasę ekonomiczną (38%), ale dużo częściej niż w przypadku kraju i Europy pracownicy korzystają z klasy biznes - 25%. W skład kosztów podróży służbowych poza Europę wchodzą najczęściej opłaty za loty (66%), hotele (60%) oraz transfer z lotniska (43%). Samochód wynajmuje 28% pracowników, a co dziesiąty korzysta z pociągu.
Podróżujący służbowo, latając po Polsce i Europie, najczęściej korzystają z klasy ekonomicznej (odpowiednio 54% i 52%). Lecąc dalej, jedna czwarta podróżujących (25%) korzysta z klasy biznes. Autorzy raportu zwracają uwagę, że podróżowanie wyższymi klasami na krótszych trasach nie zawsze jest uzasadnione, natomiast w przypadku podróży powyżej 4 godzin pozwala efektywniej przygotować się do spotkań.
Badani deklarują, że najczęściej korzystają z noclegów w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych. W Polsce przeważają hotele trzygwiazdkowe (42%), natomiast poza Europą jedna czwarta podróżujących korzysta z apartamentów (23%), które sprawdzają się podczas dalszych podróży, zajmować je może większa grupa osób, zwykle są też atrakcyjne cenowo.
W 32% zbadanych instytucji jest wyznaczona osoba do obsługi podróży służbowych. Z pomocy office managera lub asystentki, którzy odpowiadają za proces rezerwacji, korzysta co piąty badany (21%), podobny odsetek samodzielnie dokonuje rezerwacji w serwisach z biletami i lotami (19%). Najczęściej są to Booking.com (64% z nich) oraz strony hoteli (30%) i linii lotniczych (27%). 14% pracowników korzysta z wewnętrznego systemu rezerwacji lub z usług zewnętrznego biura podróży lub agenta turystycznego.
76,3% badanych dokonuje rezerwacji co najmniej tydzień przed rozpoczęciem podróży, z czego 56,3% podróży jest rezerwowana z jedno- lub dwutygodniowym wyprzedzeniem. Tylko 23,3% podróżujących dokonuje rezerwacji z wyprzedzeniem krótszym niż tydzień.
Pełny raport Podróże Służbowe 2019 można pobrać ze strony hotailors.com
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Wakacje.pl doceniają
Dokąd polecą Polacy w okresie
Dział hotele, pensjonaty:
Listopad trochę rozczarował, a grudzień nie wygląda
Mobilne paczkomaty dla
Starsze aktualności:
Nowe Trendy w Turystyce - promocyjna wejściówka do
Czwarta edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu
Wakacje.pl kuszą doświadczonych
Nocowanie.pl bez optymizmu o
Krok w stronę uruchomienia połączeń z Polski do
Jak ubezpieczają się wyjeżdżający na
Raport Travelplanet pokazuje
Jakie nastroje ma pomorska branża
Sąd UE kwestionuje pomoc dla
Wirtualny Poznań za pół ceny dotarł do ponad 100 tysięcy osób
Dubaj bliski przedpandemicznych wyników
Novasol wprowadza nowy kierunek
Kontrole na granicach w Portugalii w związku z wizytą papieża
OROT nagradza najlepsze produkty turystyczne na Opolszczyźnie
UNWTO: Początek roku przyniósł turystyce pewne ożywienie
Zakaz wynajmu domów dla turystów na hiszpańskiej wyspie
ESky.pl: Polacy nie przestają podróżować
Ryanair przewiózł w listopadzie ponad 10 mln pasażerów
Katowice podbiły serca zagranicznych podróżnych?
Turyści w Warszawie - ilu przyjeżdża, ile wydają, co ich interesuje?
Traveldata: Wpływ sytuacji TUI na natężenie konkurencji na rynku polskim
Pyszne.pl wprowadza kartę debetową dla klientów korporacyjnych
przemyslenia zwiazane z branza i studiami z nia zwiazanymi
Animator Czasu Wolnego / Opiekun kolonijny - sezon lato 2013