Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PRODUCT MANAGER
- Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- Pilot Praga-Wiedeń-Bratysława
- Specjalista d.s.Turystyki Krakow
- Almatur Katowice - praca w turystyce
- Szukam partnera: trekkingi w Himalaje
- Rezydent w hotelu
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Projekt/Event Manager
DZT: Rok 2021 będzie przejściowym dla rozwoju turystyki
Rok 2021 będzie dla niemieckiej turystyki przyjazdowej rokiem wychodzenia z pandemii COVID-19. Od 2021 r. można oczekiwać stopniowego ożywienia popytu w turystyce międzynarodowej. Prognozy Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) opierają się na danych za rok 2020 oraz na analizach różnych instytutów badawczych.
Pandemia COVID-19 i wynikający z niej bezruch w światowej turystyce są odzwierciedlone również w bilansie niemieckiej turystyki przyjazdowej w 2020 roku. Jednocześnie międzynarodowe badania potwierdzają mocną pozycję marki Niemiec, jako kraju turystycznego oraz rosnącą gotowość do podróżowania turystów zagranicznych. Firmy z niemieckiej branży turystycznej musiały zmierzyć się z wyzwaniami kryzysu: w zakresie obsługi klienta wiele procesów zostało zdigitalizowanych oraz opracowano szczegółowe procedury higieny. Oferty turystyczne zostały dostosowane do zmieniających się potrzeb klientów. Stwarza to dobre warunki dla fazy uzdrawiania - komentuje Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki.
Bilans turystyki przyjazdowej 2020: noclegi na minusie
Zgodnie z oczekiwaniami, niemiecka turystyka przyjazdowa poniosła znaczne straty w 2020 roku. Według wstępnych informacji Federalnego Urzędu Statystycznego zarejestrowano 32 miliony noclegów cudzoziemców w obiektach noclegowych z co najmniej dziesięcioma łóżkami oraz na kempingach. Jest to spadek o 64,4% w porównaniu z rokiem poprzednim.
Perspektywy 2021: stopniowe ożywienie popytu międzynarodowego
Europejska Komisja Turystyki (European Travel Commission) w swoim raporcie o nastrojach dot. podróży krajowych i wewnątrzeuropejskich odnotowuje tendencję wzrostową gotowości do podróżowania w nadchodzących miesiącach. W czwartej fali badań przeprowadzonych na początku grudnia, 52 procent ankietowanych Europejczyków stwierdziło, że chce podróżować w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Jest to o pięć procent więcej niż w trzeciej fali badania przeprowadzonej na początku listopada. O ile w trzeciej fali badania 27 procent ankietowanych stwierdziło, że zamierza podróżować między kwietniem a czerwcem 2021 r., o tyle w kolejnej czwartej (obecnej) fali badań wartość ta wzrosła do 32 procent.
Scenariusz ten potwierdza prognoza Międzynarodowego Zrzeszenia Lotniczego IATA. Jego eksperci zakładają, że po załamaniu w sezonie 2019/20 obroty linii lotniczych na świecie, które spadły o 61 procent do 328 mld dolarów, mogą w 2021 roku wzrosnąć o 40 procent do 459 miliardów dolarów.
Pomimo trwających faz lockdownu i ograniczeń w podróżowaniu, są powody do ostrożnego optymizmu. Biorąc pod uwagę doświadczenia minionego roku, spodziewamy się wzrostu liczby wyjazdów, zwłaszcza w miesiącach letnich. Napływ z rynków zagranicznych będzie się powoli odradzał. Nadal zakładamy, że podróże prywatne będą powracać szybciej niż podróże służbowe. Segment podróży służbowych w najbliższym czasie będzie, w coraz większym stopniu, charakteryzował się hybrydowymi formami spotkań i wydarzeniami online. Bazując na powyższych prognozach turystyka przyjazdowa do Niemiec może zacząć powracać do poziomu sprzed kryzysu dopiero od 2024 r. Warunkami koniecznymi do ożywienia rynku niemieckiego nadal są cyfrowa transformacja, innowacje i turystyka zrównoważonego rozwoju - dodaje Petra Hedorfer.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Wakacje.pl doceniają
Dokąd polecą Polacy w okresie
Dział dla turystów:
Grecja spodziewa się rekordowych zysków z
Bułgaria i Rumunia wchodzą do strefy
Listopad trochę rozczarował, a grudzień nie wygląda
Starsze aktualności:
Nowe Trendy w Turystyce - promocyjna wejściówka do
Czwarta edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu
Wakacje.pl kuszą doświadczonych
Nocowanie.pl bez optymizmu o
Krok w stronę uruchomienia połączeń z Polski do
Jak ubezpieczają się wyjeżdżający na
Raport Travelplanet pokazuje
Jakie nastroje ma pomorska branża
Sąd UE kwestionuje pomoc dla
Czescy turyści coraz liczniejsi nad Bałtykiem
Wakacje.pl: Turyści wracają do rezerwowania z wyprzedzeniem
Powstało zrzeszenie pracodawców z branży gastronomicznej i hotelarskiej
Hotel Stay Inn pod skrzydłami fundacji Polskie Hotele Niezależne
Ostrzeżenie MSZ dotyczące kolejnego kraju w Afryce
KLM przygotował nowy gadżet dla pasażerów
Znany przewoźnik lotniczy niewypłacalny
Sfinks wprowadza nowe koncepty na rynek
Linie lotnicze Air France testują nowy system rozrywki pokładowej
Branża rozwija się lepiej niż się wydaje?
Zawalił się dach rzymskiego kościoła
Kontrola w hotelu ważna, nawet bez wejścia do pokojów
Solidne wyniki finansowe Orbisu w pierwszym półroczu 2018 roku
IGHP i Fundacja Harmony Hotels zacieśniają współpracę
Wigilie firmowe cennym źródłem zarobku dla restauratorów
I półrocze 2017 r. okresem dynamicznego rozwoju marki Focus Hotels?