Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Przewodnik - Oliwiarnia ( Grecja Kreta )
- BIURO PODRÓŻY - REZERWACJA USŁUG TURYSTYCZNYCH /...
- Pilot-przewodnik USA
- KRAKÓW - Specjalista ds. Sprzedaży Podróży
- MANAGER DZIAŁU OPERACYJNEGO
- STARSZY SPECJALISTA D/S TURYSTYKI - dział...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
- Doradca Klienta d/s turystyki PRUSZKÓW
- Specjalista ds. turystyki Gdańsk
- Opiekun klienta grupowego
ETC: coraz więcej Europejczyków chętnych do podróżowania
2 na 3 Europejczyków planuje podróże w ciągu najbliższych sześciu miesięcy - wynika z badań Europejskiej Komisji Turystyki.
55% osób podróżujących na krótki okres woli odwiedzić inny kraj europejski. Wzrasta zainteresowanie podróżami lotniczymi, a ponad 50% respondentów deklaruje, że czuje się komfortowo ponownie wsiadając do samolotu
Chociaż szczyt sezonu letniego mamy już za sobą, chęć podróżowania pozostaje silna w całej Europie. 66% Europejczyków planuje podróże do marca 2022 roku, a zwiększona pewność co do tego, kiedy, gdzie i jak podróżować, wskazuje na pozytywne prognozy turystyczne na najbliższe miesiące. Tak wynika z najnowszego badania "Monitoring Sentiment for Domestic and Intra-European Travel - Wave 9" przeprowadzonego przez Europejską Komisję Turystyki (ETC), które dostarcza aktualnych spostrzeżeń na temat intencji i preferencji Europejczyków w zakresie podróży krótkoterminowych w czasie pandemii COVID-19.
Turyści są bardziej otwarci na krótkie wyjazdy
Po raz pierwszy od października 2020 r. plany podróżne Europejczyków rozkładają się równomiernie na najbliższe sześć miesięcy: 26% decyduje się na wyjazdy między październikiem a listopadem, 28% między grudniem 2021 r. a styczniem 2022 r., a 25% będzie podróżować w lutym i marcu 2022 r. Wyniki te wskazują, że coraz większa liczba Europejczyków nie jest już w "trybie oczekiwania" na podróż i czuje się znacznie pewniej, decydując się na spontaniczne wyjazdy.
Europejskie city-breaki najchętniej wybieranym sposobem na wyjazd w ostatniej chwili
Wyjazdy do innych krajów europejskich są obecnie na pierwszym miejscu, co wskazuje na zwiększony komfort podróżowania za granicę:połowa Europejczyków mających krótkoterminowe plany podróży wybiera się do innych krajów europejskich, co stanowi wzrost o 41% od września 2020 r.
Tymczasem preferencje dotyczące wyjazdów krajowych (32%) spadły o 18% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Kierunki śródziemnomorskie zajmują najwyższe miejsce na liście preferencji podróżnych, z Hiszpanią i Włochami (oba 9%), Francją (8%) i Grecją (7%) na czele.
Chęć wyjazdów do miast (18%) osiągnęła szczyt w 2021 r. z 43% wzrostem od lata 2021 r., choć spędzanie urlopu nad morzem również pozostaje popularne. Jednocześnie planowanie podróży staje się coraz bardziej "last minute", ponieważ tylko 29% Europejczyków planujących podróż w październiku lub listopadzie w pełni zarezerwowało swój wyjazd. Wśród osób podróżujących później w 2021 r. odsetek ten spada do 15%. Wyższe zainteresowanie wyjazdami typu city break i rezerwacjami w ostatniej chwili jest kolejnym wskaźnikiem stopniowego powrotu do normalności i do bardziej spontanicznych wyjazdów w najbliższej przyszłości.
Większa liczba city breaków idzie w parze ze wzrostem popularności krótszych wyjazdów, do 3 nocy (30% podróżujących na city break). Skrócenie czasu trwania podróży wpływa również na budżety, ponieważ udział podróżnych, którzy zamierzają wydać na wyjazd do 500 euro, wzrasta o 20% w porównaniu z poprzednim badaniem, na niekorzyść wyższych poziomów wydatków (1 000+ euro).
Coraz więcej osób chce podróżować samolotem, choć obawy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa pozostają silne
Pomimo utrzymującej się niechęci do podróży lotniczych, ponad 50% "gotowych do podróży" Europejczyków jest obecnie chętnych do skorzystania z transportu lotniczego (wzrost o 13% w porównaniu z poprzednim badaniem). Jest to kolejna oznaka zwiększonego zaufania konsumentów do korzystania z lotów komercyjnych w celu optymalizacji czasu podróży.
Pomimo zwiększonego zapału do podróżowania w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, 63% podróżujących nadal zwraca uwagę na protokoły bezpieczeństwa i higieny w miejscu docelowym, ponieważ dzięki nim turyści czują się bardziej komfortowo i mogą czerpać większą przyjemność z podróży. Zdaniem ETC, ośrodki i przedsiębiorstwa turystyczne powinny uspokajać podróżnych poprzez skuteczne środki COVID-19, w szczególności w odniesieniu do obszarów budzących największe obawy: podróży lotniczych, transportu na miejscu oraz lokalnych atrakcji.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Które paszporty są
Zmiany w zarządzie Join UP!
Dział badania rynku i analizy:
Które paszporty są
Najlepsze prace magisterskie
Starsze aktualności:
Wakacje.pl rozszerzają
Turyści szukają
Zachodniopomorscy przedsiębiorcy zadowoleni z ferii
Flix Bus uruchamia Ukraine
Nocowanie.pl: Zimowy wypoczynek w Polsce przyciąga węgierskich
Accor publikuje wyniki za 2023
Które polskie, zimowe kierunki najpopularniejsze w
KLM planuje więcej lotów z
SITE Poland podsumowuje 3 edycję programu Young
Chorwacja doceniona za osiągnięcia w rozwoju zrównoważonej
Trybunał Sprawiedliwości rozpatrzył skargi na Pakiet Mobilności
Abu Zabi obniża opłaty turystyczne
Polski Bus wkurzonych klientów innym odsyła
Zasady dodatkowego wynagrodzenia nie mogą dyskryminować pracujących w niepełnym wymiarze
Grecja chce wesprzeć branżę turystyczną na Samos
Martyna Wojciechowska w lutym we Wrocławiu!!
Czy Polaków stać na Sylwestra?
Rozpoczyna się nabór partnerów do akcji Poznań za pół ceny
Ogłoszono nominacje do MP Power Venue
Jak klienci zamawiają posiłki z dostawą?
Rozpoczyna się rejestracja partnerów do Weekendu za pół ceny
Hotel Investment Trends: podpisana umowa o współpracy i rozstrzygnięcie konkursu
Hollywoodzkie gwiazdy promują Dubaj
Ryanair wprowadzi kolejne zmiany dot. przewozu bagażu
Upały krakowskim dorożkarzom nie straszne?
Wyniki kontroli lokali gastronomicznych mogą szokować klientów
MAM OGROMNY PROBLEM KTO POMOŻE ??