Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
- Przewodnik, pilot po USA
- Opiekun klienta - turystyka kolonijna
- Poprowadź z nami biuro podróży
- Poszukiwany pilot po Dreźnie
- wychowawca na zimowisku
- Specjalista ds. Turystyki
- specjalista ds. turystyki
- Specjalista ds. turystyki
- KRAKÓW - Specjalista ds. Sprzedaży Podróży
Grupa Air France - KLM dodaje SAF do paliwa na wszystkich lotach
Od poniedziałku, 10 stycznia linie lotnicze należące do Grupy Air France-KLM włączają SAF jako domieszkę paliwa do wszystkich swoich lotów z Paryża i Amsterdamu, a ich klienci kupując bilety, partycypują w kosztach stopniowego wdrażania zrównoważonego paliwa lotniczego.
Poniżej oświadczenie Grupy.
Grupa Air France-KLM jest przekonana, że stosowanie zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) ma kluczowe znaczenie w dekarbonizacji lotnictwa. Te niekopalne paliwa produkowane są obecnie ze zużytego oleju spożywczego lub odpadów leśnych i pochodzących z rolnictwa. Ich wytwarzanie nie stanowi konkurencji dla przemysłu spożywczego i nie zakłóca produkcji żywności. Zrównoważone paliwo lotnicze (SAF) można bezpiecznie i bez modyfikacji stosować w obecnie eksploatowanych samolotach. Ponieważ SAF umożliwia redukcję śladu węglowego średnio o 80 procent w całym cyklu życia, toteż - obok modernizacji floty i ekopilotażu - stanowi główny element strategii, istotny w osiągnięciu zerowej emisji netto do 2050 roku, zgodnie ze zobowiązaniami Grupy zatwierdzonymi przez SBTi.
Grupa Air France-KLM jest jednym z pionierów, który wykorzystał SAF po raz pierwszy do lotów komercyjnych już w 2011 roku. Dziś Air France-KLM aktywnie wspiera tworzenie sektora produkującego SAF na skalę przemysłową, w szczególności w Europie, aby linie lotnicze mogły korzystać z tych paliw w wystarczających ilościach i po cenie, pozwalającej na powszechne stosowanie. W przypadku braku produkcji na skalę przemysłową, koszty stosowania zrównoważonych paliw lotniczych są od czterech do ośmiu razy wyższe w porównaniu do kosztu paliw kopalnych.
Air France-KLM zachęca wszystkich interesariuszy z branży lotniczej, a także swoich klientów do podjęcia kroków w celu jak najszybszego promowania wszystkich istniejących sposobów przyczyniających się do dekarbonizacji. Od 2022 r. Air France, KLM i Transavia zaczynają włączać zrównoważone paliwo lotnicze, jako domieszkę do wszystkich swoich lotów z Francji i Królestwa Niderlandów. Oznacza to, że od 0,5 do 1 procenta paliwa zużywanego rocznie zostanie zastąpione przez SAF. W przyszłości, wraz z oczekiwanym wzrostem produkcji i większą dostępnością, udział SAF wykorzystywanego przez Grupę Air France-KLM będzie się zwiększał, osiągając 5 procent w 2030 roku i do 63 procent w 2050 r.
Od 10 stycznia 2022 r. klienci linii lotniczych należących do Grupy będą partycypować w kosztach stopniowego wdrażania zrównoważonego paliwa lotniczego. Wysokość wkładu będzie zależeć od dystansu lotu i wybranej kabiny. W przypadku Air France i KLM opłata będzie wynosić od 1 do 4 euro od przelotu w kabinie ekonomicznej i od 1,5 do 12 euro w kabinie biznes, a wysokość kwoty będzie można sprawdzić w szczegółach taryfy podczas rezerwacji biletu. W przypadku Transavii opłata będzie zintegrowana z samą taryfą. Ponadto od 13 stycznia 2022 r. klienci linii, którzy chcą jeszcze bardziej zmniejszyć ślad węglowy ze swojej podróży będą mogli dobrowolnie zapłacić za dodatkową ilość SAF. Jeszcze w tym roku członkowie programu Flying Blue dla osób często podróżujących będą również mogli kupować zrównoważone paliwo płacąc swoimi milami.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
PHH ma nowego dyrektora
Nowe połączenia z Kraków
Starsze aktualności:
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
POT: Połowa Polaków planuje wyjazdy w sezonie
Najpopularniejsze kierunki citybreak w 2023
Większość Polaków wyjedzie w
TSUE rozpatrzył skargę Wizz Air na pomoc dla linii
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Nad Bałtykiem gotowi na ferie
Miasta apelują o uregulowanie najmu
Dokąd na ferie z biurem
Ceny w biurach niższe niż przed tygodniem
Sąd UE kwestionuje pomoc dla KLM
IATA: decyzja USA pogłębi problemy finansowe przewoźników
PLL LOT uruchomią nowe połączenia
IATA: ożywienie w ruchu lotniczym całkowicie zahamowało
Ryanair zaskarżył środki pomocowe do Sądu Unii Europejskiej - są wyroki
Rząd przyjął uchwałę w sprawie pomocy dla gmin górskich
Połowa Polaków nocuje w hotelach?
Ryanair rezygnuje z obowiązkowych masek na pokładach samolotów
Komisja Europejska chce przedłużenia zamknięcia granic
Thomas Cook otwiera hotel w Egipcie
Polski Holding Hotelowy wprowadza nowy program motywacyjny dla pracowników
Egipt: robienie zdjęć na własny użytek ma być bezpłatne i bezproblemowe
POT ponownie chce nagrodzić najlepsze prace
najpiękniejsze miejsca na świecie - warto tam być!