Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- REZYDENT - TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
- Sprzedam Biuro Podróży
- REZYDENT, PILOT - TURCJA
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
Chińscy turyści wydają coraz więcej
Wyniki z 2016 roku, dotyczące wydatków z głównych rynków wychodzących odzwierciedlają rosnący popyt na międzynarodową turystykę na świecie - odnotowano w najnowszym Barometrze Turystyki Światowej UNWTO.
Wraz z 12-procentowym wzrostem, Chiny nadal prowadzą w rankingu narodowości wydających największe sumy na międzynarodową turystykę wyjazdową. Za nimi plasują się turyści ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji jako pięciu największych.
Najnowsze dane dotyczące wydatków związanych z wyjazdami turystycznymi są bardzo zachęcające. Pomimo wielu wyzwań, z jakimi turystyka musiała się zmierzyć w ciągu ostatnich lat, wyniki wydatków na wyjazdy za granicę są zgodne z 4% wzrostem do 1,2 miliarda przyjazdów turystycznych w 2016 roku, zaraportowanych na początku tego roku. Ludzie nadal mają silny apetyt na podróże i to przynosi korzyści wielu krajach na całym świecie, które przekładaj się na wzrost gospodarczy, tworzenie miejsc pracy i możliwości rozwoju - powiedział Sekretarz Generalny UNWTO, Taleb Rifai.
Chińscy turyści wydali w 2016 roku o 12% więcej
2016 był kolejnym dobrym rokiem dla turystyki wyjazdowej w Chinach. Wydatki turystów wzrosły o 11 mld USD do 261 mld USD, co oznacza wzrost o 12% (w walucie lokalnej). Liczba podróżnych wyjazdowych wzrosła o 6% do 135 milionów w 2016 roku. Tendencja dwucyfrowego wzrostu wydatków chińskich turystów utrzymuje się od 2004 r.
Na wzroście liczby zagranicznych podróży z Chin korzysta wiele miejsc w Azji i na Pacyfiku, a zwłaszcza Japonia, Koreą Południowa i Tajlandią, ale także bardziej odległe kraje, jak Stany Zjednoczone i kilka państw z Europy.
Poza Chinami, w pierwszej dziesiątce pojawiły się trzy inne azjatyckie rynki wyjazdowe, które wykazywały bardzo pozytywne wyniki. Turyści z Korei Południowa (27 mld USD) i Australii (27 mld USD) wydali w 2016 roku o 8% więcej, a Hongkong wszedł do pierwszej 10 z 5% wzrostu wydatków (24 mld USD).
USA drugim co do wielkości rynkiem turystyki wyjazdowej
Wydatki turystów ze Stanów Zjednoczonych w 2016 r. wzrosły o 8% do 122 mld USD. To o 9 mld USD w 2015 r. Trzeci rok z rzędu popyt na wyjazdy był napędzany mocnym dolarem amerykańskim i silną gospodarką. Liczba mieszkańców USA w podróży do innych krajów wzrosła o 8% do listopada 2016 r. (74 miliony w 2015 r.).
Natomiast Kanada, drugi z amerykańskich rynków w pierwszej dziesiątce, odnotowała wyniki zbliżone do tych z roku wcześniejszego. Na turystykę międzynarodową przeznaczono 29 mld USD, podczas gdy liczba wyjazdów zagranicznych spadła o 3% do 31 mln.
Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Włochy prowadzą jeśli chodzi o wydatki na turystykę w Europie
Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Włochy to cztery europejskie rynki w pierwszej dziesiątce rankingu. Niemcy, które są trzecim co do wielkości na świecie rynkiem, osiągnęły wydatki rzędu 81 mld USD odnotowały w ubiegłym roku 5% wzrost, co UNWTO tłumaczy słabszym wynikiem w 2015 r.
Popyt na wyjazdy ze strony turystów z Wielkiej Brytanii, czwartego na świecie największego rynku utrzymywał się mimo znacznej deprecjacji funta brytyjskiego w 2016 r. Wizyty zagranicznych mieszkańców Wielkiej Brytanii wzrosły o 5 milionów (+ 7%) w 2016 r., do 70 milionów, a wydatki zbliżyły się do 64 mld USD.
Francja wedle statystyk UNWTO jest piątym co do wielkości rynkiem turystyki wyjazdowej na świecie. W 2016 r. odnotowała 7% wzrostu wydatków na turystykę, osiągając poziom 41 mld USD. Włochy odnotowały 1% wzrost wydatków, do 25 mld USD oraz o 3% wzrost liczby wyjazdów, do 29 mln.
Rosną wydatki także na innych rynkach
Wśród największych 50 rynków pojawiło się kolejne dziewięć, które odnotowały dwucyfrowy wzrost wydatków w 2016 r . Są to: Wietnam (+ 28%), Argentyna (+ 26%), Egipt (+ 19%), Hiszpania (+ 17%), Indie (+ 16%), Izrael i Ukraina (oba + 12%), Katar i Tajlandia (oba + 11%).
Natomiast w wyniku słabszej gospodarki i walut spadała liczba turystów z niektórych krajów opierających swoją gospodarkę na eksporcie surowców. Wydatki z Federacji Rosyjskiej spadły w 2016 r. Wydatki na turystykę spadły również w Brazylii do 24 mld USD.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział hotele, pensjonaty:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Wakacje nad Bałtykiem lepsze niż przed
HOTREC: Booking.com nie przestrzega ustawy o rynkach
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
EasyJet nie będzie ratować włoskiego przewoźnika
Owocne Lato 2018 dla Enter Air
Małopolska startuje z kampanią promocyjną na zagranicznych rynkach
Nowe udogodnienie dla pasażerów w Kraków Airport
Zakaz noszenia bikini na plażach w Dubaju
Rada UE podjęła decyzję w sprawie wiz dla Ukraińców
Rekomendacje Poland Convention Bureau przedłużone
Autobusem na południe Hiszpanii
Wakacje.pl przyglądają się walentynkowym wyjazdom
Czy spadek tureckiej liry powinien cieszyć polskich turystów?
Oficjalna inauguracja Emirates Flight Training Academy
Katastrofa na azjatyckim lotnisku
Poznań wysoko w konkursie European Best Destination
Największy europejski właściciel hosteli otworzy obiekt w Polsce