Ogłoszenia
Ogłoszenia
- praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- REZYDENT - TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
- Sprzedam Biuro Podróży
- REZYDENT, PILOT - TURCJA
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
Polacy chętniej planują podróże
Polacy dużo chętniej niż w poprzednich latach decydują się na planowanie podróży, czego dowodzą m.in. dane portalu rezerwacyjnego Travelist.pl.
3 tydzień stycznia, według ich analiz był rekordowy, jeśli chodzi o sprzedaż miejsc noclegowych - mimo że 19 stycznia, podczas pilnie zwołanej konferencji Ministra Zdrowia poinformowano o rosnącej liczbie przypadków zakażenia koronawirusem i idących za tym możliwych kolejnych obostrzeniach.
Polacy głodni podróżowania
Złaknionych wyjazdów Polaków nie odstraszają wyższe niż w poprzednich sezonach ceny ani pojawiające się sygnały o ewentualnych kolejnych lockdownach, które mogą zostać wprowadzone w związku z trwającą pandemią Covid-19.
Poprzedni, czyli trzeci tydzień stycznia był rekordowy, jeśli chodzi o sprzedaż miejsc noclegowych. Rezerwacji dokonanych na Travelist.pl przez osoby planujące tegoroczny wypoczynek było wówczas o 39 proc. więcej niż w analogicznym tygodniu 2019 roku oraz blisko 3 proc. więcej niż w 2020 roku. Skok w sprzedaży obserwujemy tak naprawdę z tygodnia na tydzień. Kumulatywnie porównując trzeci tydzień stycznia tego roku do pierwszego, to wzrost w liczbie rezerwacji wynosi aż 51 proc. Ruchu na naszej stronie nie powstrzymały informacje o możliwych kolejnych obostrzeniach, o których Minister Zdrowia poinformował na konferencji prasowej 19 stycznia. W środę, czyli w dzień konferencji, klienci Travelist.pl dokonali 40% więcej rezerwacji niż tego samego dnia poprzedniego tygodnia. Podobnie było również nazajutrz w czwartek. - mówi Krzysztof Dębski, Marketing Director w Travelist.pl.
Ferie 2022 - jest lepiej niż w ubiegłym roku
17 stycznia rozpoczęły się w Polsce ferie zimowe, które w przeciwieństwie do ubiegłorocznych przebiegają zgodnie z tradycyjnym harmonogramem, czyli w czterech dwutygodniowych turach. Ustalony tryb skłania Polaków do podróżowania. Turystów, którzy zdecydowali się na zimowe wakacje, widać nie tylko w górskich kurortach narciarskich, ale i nad Bałtykiem, cieszącym się w tym roku dużym powodzeniem.
Zainteresowanie rezerwacjami na czas tegorocznych ferii jest aktualnie o 16 proc. większe niż w 2020 roku, niemniej jednak nie dogoniliśmy wyniku z analogicznego okresu w 2019 roku. Ubiegłego roku z oczywistych przyczyn nie bierzemy pod uwagę. Obserwacje danych zakupowych pokazują, że Polacy tegoroczne ferie zamierzają spędzić w dużej mierze nad morzem, które stanowi największy udział w sprzedaży. Wynika to zapewne z faktu wzrostu cen noclegów na południu Polski - średnia cena za noc w górach jest obecnie blisko dwa razy wyższa niż nad morzem - mówi Krzysztof Dębski.
Jak podaje Travelist.pl, kupujący decydujący się spędzić ferie nad Bałtykiem wybierają lepszej jakości obiekty 3, 4, 5-gwiazdkowe. Można wysnuć więc wniosek, że ludzie wybierają zimą nadmorskie kurorty, bo mogą za niższą cenę spędzić czas w dużo wyższym standardzie.
Zainteresowanie wakacjami rośnie
Jak podaje Travelist.pl, pula noclegów na letni urlop wciąż pozostaje niewyczerpana. Portal z dnia na dzień odnotowuje jednak wzrost sprzedaży wakacyjnych pobytów.
Struktura sprzedaży wakacji w serwisie Travelist.pl jest zbliżona obecnie do tej z poprzednich, "zdrowych" lat. Widzimy więc w styczniu niewielkie, ale rosnące zainteresowanie noclegami w okresie lata, które sukcesywnie będzie rosło. Zupełnie inaczej wyglądało to rok temu, gdy ferie odbywały się dla wszystkich województw w jednym terminie - wówczas w pierwszym miesiącu 2021 roku sprzedaż wakacyjnych pobytów sięgała około 30 proc. wszystkich rezerwacji w portalu. To pokazuje, że Polacy mieli nadzieję na normalne wakacje i z wyprzedzeniem planowali swoje wyjazdy. Obecnie rodacy mogą pozwolić sobie na zimowy odpoczynek, a o wakacjach z pewnością będą myśleć bardziej intensywnie w kolejnych miesiącach - komentuje Krzysztof Dębski.
Jak najszybciej, na krótko, ale w wysokim standardzie - tak w jednym zdaniu można podsumować decyzje Polaków dotyczące spędzenia wakacyjnego urlopu. Ekspert Travelist.pl podaje, że największa sprzedaż dotyczy aktualnie rezerwacji na czerwiec. Widać zatem, że turyści chcą jak najszybciej rozpocząć wczasowy chill i oddać się błogiemu lenistwu. Tradycyjnie dominują też 4-gwiazdkowe hotele, co świadczy o potrzebie odpoczynku w wysokim standardzie.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział hotele, pensjonaty:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Wakacje nad Bałtykiem lepsze niż przed
HOTREC: Booking.com nie przestrzega ustawy o rynkach
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Szef IATA ustąpi ze stanowiska
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii lotniczych
Wizz Air zapowiada 4 nowe połączenia z polskich lotnisk
50 lecie marki ważnej dla światowego hotelarstwa
Nad Bałtykiem gotowi na ferie zimowe
Turyści bardziej boją się lockdownu niż COVID-19
Problemy po upadku niemieckiego touroperatora
Somalia: Atak na hotel w Kismaju
Największe miasta zdominowały miejską turystykę weekendową
Strajk na lotnisku może wykluczyć odpowiedzialność za opóźniony lot
Tarnowska Organizacja Turystyczna z dotacją na promocję enoturystyki
Co się działo na targach WorldHotel i EuroGastro?
Nowy projekt IGHP ma promować bezpośrednie rezerwacje
Będzie można oprowadzać po Izraelu bez licencji?
Kujawsko-Pomorskie zachęca do zwiedzania regionu z aplikacją
Flix Bus uruchamia Ukraine Desk