Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Recepcjonistka Stanica Wodna PTTK Wdzydze -...
- Specjalista ds. Turystyki Częstochowa
- specjalista ds. turystyki
- Usługi przewodnika miejskiego i pilota wycieczek
- Recepcja
- Prowadzenie punktu z biletami lotniczymi - Łódź
- Specjalista ds. Turystyki Gdańsk
- Zainwestuję pasywnie w biuro podróży lub projekt...
- Szkolenie dla pilotów wycieczek
- Praca w biurze podróży - organizacja wyjazdów...


Włoskie regiony chcą większej samodzielności
2017-10-24Dwa najbogatsze regiony Włoch chcą poszerzyć swoją autonomię. Na północy kraju odbyło się referendum konsultacyjne, w którym ponad 90% głosujących opowiedziało się za zwiększeniem autonomii tych dwóch regionów.
r e k l a m a
W przeciwieństwie do Katalonii, włoskie regiony nie chcą niepodległości, lecz większej swobody w podejmowaniu decyzji i zarządzaniu. W niedziele odbyło się referendum konsultacyjne w sprawie większej autonomii Wenecji Euganejskiej i Lombardii. Udział wzięło 60% uprawnionych w tym pierwszym przypadku, w Lombardii natomiast 40%.
98 procent głosujących w referendum w Wenecji Euganejskiej na północy Włoch opowiedziało się za większą autonomią ich regionu - podały władze lokalne w nocy z niedzieli na poniedziałek. W Lombardii za autonomią głosowało 95 proc. uczestników plebiscytu.
W głównej mierze chodzi o autonomię finansową. Lombardia wraz z Wenecja Euganejską są jednymi z najbogatszych regionów we Włoszech. Regiony wytwarzają jedną trzecią włoskiego PKB. Sama Lombardia jest jednym z najbogatszych regionów Europy. Nie ma wątpliwości, że bogata północ chce się odciąć od biednego i skorumpowanego południa.
Stolicą Lombardii jest Mediolan. Ważniejsze miasta to: Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Pawia, Varese. Południową część Lombardii zajmuje Nizina Padańska, a północną - Alpy. W regionie wydobywa się gaz ziemny. Występuje przemysł hutniczy, maszynowy, chemiczny (Montecatini), włókienniczy, elektrotechniczny.
Stolicą Wenecji Euganejskiej jest Wenecja. Inne duże miasta to: Werona, Padwa, Vicenza oraz Mestre. Można tutaj pojeździć na nartach (w ośrodkach takich jak Cortina d Ampezzo, Falcade i San Vito di Cadore), odpocząć nad brzegiem jeziora Garda albo na piaszczystych plażach w Bibione czy Lido di Jesolo. To jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Rekordowe ceny lastów poprawią wyniki
POT ogłasza konkurs dla
Starsze aktualności:
Samodzielne podróże były
Wakacje przyszłoroczne nie zapowiadają się
Niemcy chwalą turystów
Wyjeżdżający na urlop często szukają
ETC: Turystyka potrzebuje systemu zarządzania
Kultowa, rzymska atrakcja turystyczna będzie
Nowy hotel Radisson Hotel Group w
USA najpotężniejszym rynkiem
Thomas Cook kupiony przez
Ceny w hotelach w styczniu szły w górę
RIU inwestuje w hotele w Zanzibarze
Jak Leo Express zniechęca się do Polski
Sejm przyjął część poprawek do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym
Itaka podpisuje nową umowę z Wakacje.pl
UNWTO: Dobre półrocze dla turystyki
UOKiK nałożył ogromną karę na EXIM
Czy masz kliencie wiedzę, z czego.....
Nowa siedziba łódzkiej informacji turystycznej
Nowe połączenia w letnim rozkładzie Lufthansy
Czołówka wakacyjnych kierunków bez większych zmian
Turystyczne startupy staną w konkursowe szranki
Dane GUS potwierdzają fatalną sytuację hotelarzy
Służby porządkowe pilnują rzymskiego zabytku