Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Manager produktu
- Specjalista ds. obsługi posprzedażowej Wrocław
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- Pilot na wycieczkę do Czech
- referent d/s turystyki
- Pilot na Sardynię 24-28.04.2025
- Rezydent biura podróży 2025 na Krecie
- Kierownik biura podróży Wakacje.pl King Cross
- SPECJALISTA DS. MARKETINGU
- Specjalista ds. turystyki

Wizowe ułatwienia dla chińskich turystów przyniosą zyski dla Europy?
2018-12-06Chiny są największym na świecie rynkiem pod względem generowanych przyjazdów, jak i całkowitych wydatków na podróże. ETC wytyka, że Europa powinna wyjść na przeciw chińskim turystom.
r e k l a m a
Według szacunków Światowej Organizacji Turystyki ONZ (UNWTO) 74% ludności świata musi posiadać wizę, aby móc podróżować do Europy. Europejskie systemy wizowe należą do najbardziej restrykcyjnych na świecie. Liczba ta w dużej mierze dotyczy turystów z rynków długodystansowych, które są jednymi z najcenniejszych, ponieważ zazwyczaj pozostają dłużej i wydają więcej dziennie niż przeciętny gość.
European Travel Commission (ETC) opublikowała raport o potencjalnym wpływie ułatwień wizowych dla chińskich podróżnych na turystykę europejską. Obecnie Chiny są jednym z najlepszych rynków, dla których bezwizowy dostęp do UE, w tym do strefy Schengen, nie jest dostępny pomimo stale wzrastającej liczby podróży do Europy.
Chiny są największym na świecie rynkiem pod względem generowanych przyjazdów, jak i całkowitych wydatków na podróże. Aby ocenić potencjalny wpływ ułatwień wizowych, w sprawozdaniu dokonano najpierw analizy głównych korzyści płynących z udogodnień. Wyniki pokazują, że liberalizacja reżimu wizowego niewątpliwie zwiększyłaby popyt na jednym z najbardziej dochodowych rynków źródłowych, przyczyniłaby się do wzrostu europejskiego PKB i zatrudnienia. W analizie szacuje się, że scenariusz pełnej liberalizacji systemu wizowego między Chinami a UE prawdopodobnie zwiększy średni wzrost liczby przyjazdów z 7% do 18% rocznie w latach 2018-2023. To z kolei wygenerowałoby dodatkowe przychody związane z przyjazdami w wysokości 12,5 mld EUR rocznie i zwiększyłoby całkowity poziom zatrudnienia o prawie 1 %, tworząc 237 000 dodatkowych miejsc pracy, w tym 120 000 bezpośrednio w sektorze podróży i turystyki. Przyczyniłoby się to do wzrostu europejskiego PKB o 1%.
Konieczne jest unowocześnienie i wzmocnienie polityki wizowej UE w celu wprowadzenia dalszych ułatwień dla podróżnych z kluczowych rynków tj. Chiny. Robert Andrzejczyk, wiceprzewodniczący ETC, stwierdził, że Liberalizacja systemów wizowych dla chińskich turystów jest niezbędna dla Europy, aby zmaksymalizować jego udział w korzyściach płynących ze wzrostu chińskiego rynku w nadchodzącym dziesięcioleciu.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za wypowiedzi na forum. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt
Europa powinna złagodzić wymagania wizowe
[2018-12-07 17:57 89.77.25.*]
Powinno zostać tak jak jest, żadnych ułatwień. Chinczycy wykupują wszystko, co mogą, jesli nie postawimy bariery , to nas zjedzą na śniadanie odpowiedz »
r e k l a m a
Dział biura turystyczne:
Influencerzy mają promować atrakcje
Dział aktualności dnia:
Influencerzy mają promować atrakcje
Turystyka umacnia grupę Wirtualna
Starsze aktualności:
3/4 Europejczyków planuje wakacyjne
Ecco Travel oferuje specjalne
Strajk na lotnisku może wykluczyć odpowiedzialność za opóźniony
Nowe hotele z logiem B&B już
Accor rozbudowuje lifestylową
Majowe obłożenie zapowiada się
Nowy międzynarodowy touroperator wchodzi do
Ceny wyjazdów na sierpień lekko w
Koniunktura sprzyja hotelom, ale inwestycji wciąż jest
Zapraszamy na Germany Travel Mart(tm)
Tyrol pozwany przez dużą grupę turystów
Nowa linia autobusowa na Węgry i Słowację
Popularna sieciówka ze spadkami
Wegański styczeń w liniach Emirates
UNWTO: ożywienie turystyki przyspiesza nierównomiernie
Zrównoważona turystyka motywem przewodnim nowej kampanii DZT
Pogoda nad Bałtykiem pomoże w sprzedaży wycieczek?
Apel o utworzenie unijnej grupy zadaniowej ds. hotelarstwa i gastronomii
IGHP: Hotele na dnie - tak źle jeszcze nie było