Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
IATA: liczba pasażerów lotniczych wzrośnie dwukrotnie
Świat musi przygotować się na podwojenie liczby pasażerów w ciągu najbliższych 20 lat - twierdzi Alexandre de Juniac, Dyrektor Generalny IATA. Z uwagi na tak dużą liczbę pasażerów i ogromny wzrost branży lotniczej, mogą wystąpić pewne zagrożenia.
Według przewidywań opublikowanych na oficjalnej stronie Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), spodziewa się, że w 2036 r. podróżować będzie 7,8 mld pasażerów, zaznaczając, że w tym roku liczba podróżujących wyniosła ok. 4 mld. Prognoza opiera się na ze stawieniu średnich rocznych notowań opublikowanych w ostatniej 20 letniej prognozie Air Passenger Forecast.
Wszystkie dane wskazują na rosnące zapotrzebowanie na międzynarodowe połączenia lotnicze. Świat musi przygotować się na podwojenie liczby pasażerów w ciągu najbliższych 20 lat. To fantastyczne wieści szczególnie dla branży innowacji, która jest siłą napędową dla całego lotnictwa. Oczywiście będzie to również ogromne wyzwanie dla rządów, które muszą sprostać wyzwaniom wynikającym z tak dużego rozwoju branży lotniczej-powiedział Alexandre de Juniac, Dyrektor Generalny i CEO IATA.
Największy wzrost przewidywany jest w region Azji i Pacyfiku. W ciągu najbliższych dwóch dekad region ten będzie skupiał ponad połowę wszystkich pasażerów. Prognozy przewidują, iż w 2022 roku Chiny zastąpią Stany Zjednoczone w kategorii największego rynku lotniczego. Wielka Brytania spadnie na piąte miejsce, w 2025 r. wyprzedzając Indie, a w 2030 r. Indonezję. Tajlandia i Turcja znajdą się w czołówce największych rynków lotniczych, podczas gdy Francja i Włochy spadną odpowiednio na jedenastą i dwunastą lokatę.
Pięć najszybciej rozwijających się rynków pod względem liczby pasażerów w 2036 r. w stosunku do roku 2016, według IATA, to Chiny (921 mln nowych pasażerów), Stany Zjednoczone (401 mln), Indie (337 mln), Indonezja (235 mln) i Turcja (119 mln). Jeśli chodzi o rozwój regionalny, do 2036 r. na trasach obrębie regionu Azji i Pacyfiku liczba pasażerów w ciągu roku wzrośnie o 2,1 mld rocznie. Natomiast w regionie Ameryki Północnej wzrośnie o 2,3% rocznie, Bliski Wschód osiągnie 5% wzrost, a Afryka zanotuje 5,9% wzrost. W odniesieniu do Europy prognoza przewiduje wzrost na poziomie 2,3 %, co oznacza dodatkowe 550 mln pasażerów rocznie.
Niestety z tak wzmożonego ruchu lotniczego mogą wynikać pewne dysfunkcje. Zidentyfikowano szereg zagrożeń wynikających z tak ogromnej liczby podróżnych. Maksymalizacja potencjalnych korzyści z rozwoju lotnictwa zależeć będzie od obecnego poziomu liberalizacji handlu i utrzymania ułatwień wizowych. Jeśli wprowadzony zostanie protekcjonizm handlowy i ograniczenia podróżowania, korzyści płynące z połączeń lotniczych spadną, ponieważ wzrost gospodarczy może spaść do 2,7 %, co oznacza 1,1 mld mniej podróży pasażerskich rocznie w 2036 r. Natomiast w przypadku nasilenia działań na rzecz liberalizacji roczny wzrost mógłby być o ponad dwa punkty procentowe większy, co doprowadziłoby do trzykrotnego wzrostu liczby pasażerów w ciągu najbliższych 20 lat.
Planowanie wzrostu gospodarczego będzie wymagało wzmocnienia partnerstw między podmiotami przemysłu lotniczego a władzami państw w celu rozbudowy i modernizacji infrastruktury. Pasma startowe i terminale będą podlegać coraz większym obciążeniom. Potrzebne będą również innowacyjne rozwiązania związane z bagażem i ochroną na lotniskach. Natomiast zarządzanie ruchem lotniczym wymaga pilnej reformy w celu ograniczenia opóźnień i kosztów.
Rosnący popyt będzie stanowił poważne wyzwanie w zakresie infrastruktury. Rozwiązanie nie polega na budowaniu coraz bardziej złożonych procesów czy większych lotnisk, lecz na wykorzystaniu potencjału nowych technologii do przenoszenia działalności poza port lotniczy. Dzięki partnerstwu wewnątrz branży i poza nią jesteśmy przekonani, że można znaleźć trwałe rozwiązania zachowując przy tym dobre wskaźniki powiedział de Juniac.
Przemysł lotniczy przyjął solidną strategię, która ma celu zmniejszenie wpływu na środowisko, w szczególności emisji dwutlenku węgla. Żaden sektor przemysłu nie zrobił więcej, aby wypełnić swoje zobowiązania w zakresie ochrony środowiska niż lotnictwo. Nasze ambitne plany dotyczące osiągnięcia wzrostu gospodarczego są poparte kompleksową strategią. Naszym najbliższym celem jest współpraca z rządami w celu zwiększenia produkcji paliw lotniczych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz zapewnienia efektywności zarządzania ruchem lotniczym. Od 2020 r. plan redukcji i kompensacji emisji dwutlenku węgla w międzynarodowym lotnictwie lotniczym (CORSIA) będzie odgrywał ważną rolę w realizacji naszego celu- powiedział de Juniac.
Komentarze
Tagi:
Dział transport:
LOT wprowadza odroczone
Nowe połączenie z Katowice
Enter Air powiększa bazę
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Tunel szansą dla zachodniopomorskiej turystyki
Na ferie wyjedzie więcej Polaków
Bułgaria otworzy swoje turystyczne przedstawicielstwo w Polsce
Zmiana na stanowisku szefa IATA
PHH ponownie uruchamia dwa izolatoria
IGHP: hotele tańsze, a i tak mają problem z wypełnieniem pokoi
W jakim stopniu wzrasta liczba przyjazdów do Grecji?
Lufthansa Group żegna wieloletniego prezesa firmy
Grecja powoli przywraca aktywności wewnątrz lokali
Emirates zacznie pobierać opłaty za rezerwacje przez GDS
Strzelanina w holenderskim mieście
Przewoźnik może odpowiadać za oblanie się kawą przez pasażera?
Podróżni nie znają swoich praw
Kto jedzie z Eximem do Egiptu od 27 czerwca na program Sfinks ?
przewodnik po Wenecji-poszukuje