Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot na wycieczkę do Wiednia
- kierownik turnusu rehabilatycyjnego/wczasy
- STAŻ- ITAKA JASTRZĘBIE ZDRÓJ
- ITAKA JASTRZĘBIE ZDRÓJ- SPECJALISTA DS TURYSTYKI
- PRACOWNIK BIUROWY - OBSŁUGA KLIENTA
- Specjalista ds. Turystyki w Salonie wakacje.pl...
- Recepcjonistka Stanica Wodna PTTK Wdzydze -...
- Specjalista ds. Turystyki Częstochowa
- specjalista ds. turystyki
- Usługi przewodnika miejskiego i pilota wycieczek

10 regularnych nowości w nowym rozkładzie z Wrocławia
2018-03-2225 marca rusza nowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław, a w nim prawie 85 połączeń - niskokosztowych, biznesowych i czarterowych.
r e k l a m a
To będzie rekordowe lato na wrocławskim lotnisku. Przewoźnicy zaproponują blisko 85 połączeń, a wśród nich aż 10 regularnych nowości we wszystkich kluczowych segmentach. Linie lotnicze dostrzegają duży potencjał naszego lotniska. Chętnie się do nas wprowadzają, czego przykładem jest Air France czy SWISS. Natomiast ci, którzy są z nami od lat, rozwijają swoje bazy operacyjne i proponują nowe kierunki. Naszym atutem jest różnorodność, która przyciąga do Wrocławia kolejnych pasażerów. W 2017 roku było to rekordowe 2,85 mln osób, a w tym spodziewamy się obsłużyć 3,2 mln podróżnych - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Linie Wizz Air postanowiły wzmocnić swoją obecność we Wrocławiu - powiększą swoją bazę operacyjną o drugi samolot i zaproponują w sumie 16 tras. Wśród nich znajdzie się 5 nowości: włoskie Bari, portugalskie Porto, gruzińskie Kutaisi, szwedzki Göteborg i położna na styku trzech państw Bazylea Miluza. Swoją siatkę rozbuduje również Ryanair. Wśród 35 bezpośrednich tras znajdą się 3 premiery: Ateny, Faro, oraz Podgorica.
W rozkładzie letnim nie zabraknie zimowych nowości od tanich linii, między innymi Palermo, Neapolu, Gdańska czy Brukseli Charleroi. Po zimowej przerwie wracają połączenia Ryanair do Alicante, Girona, Kreta Chania i Majorka. Jednocześnie przybędzie operacji lotniczych na popularnych trasach Wizz Air do Eindhoven, Londynu Luton, Lwowa i Rejkiawiku.
W Porcie Lotniczym Wrocław zadebiutują francuskie linie Air France. Od 26 maja przewoźnik zabierze podróżnych na główne lotnisko w Paryżu im. Charles a de Gaulle'a. To najważniejsza nowość tego roku. Będziemy lepiej skomunikowani z Francją, skorzystamy z bogatej możliwości przesiadek na inne połączenia krajowe głównego paryskiego lotniska lub podróży kombinowanej pociągiem TGV - mówi Dariusz Kuś.
Swoją obecność w Porcie Lotniczym Wrocław znacznie wzmacnia grupa Lufthansa. W nowym sezonie Eurowings (spółka-córka Lufthansy) zabierze wrocławskich podróżnych do Stuttgartu. Dzięki temu przedstawiciele prężnie rozwijającego się przemysłu motoryzacyjnego na Dolnym Śląsku zyskają oczekiwane bezpośrednie połączenie. Przewoźnik zwiększy również częstotliwość lotów do Düsseldorfu.
Loty do Paryża i Stuttgartu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia połączeń do największych europejskich portów przesiadkowych: Zurychu (linie SWISS), Frankfurtu nad Menem i Monachium (Lufthansa), Kopenhagi (SAS), Warszawy i Tel Awiwu (PLL LOT).
W siatce na lato 2018 znajdzie się w sumie 26 kierunków czarterowych, w tym kilka nowości. Jedną z nich jest Czarnogóra (Tivat). Miłośnicy Turcji będą mogli polecieć nie tylko do Antalyi, ale również innych kurortów, takich jak Izmir i Bodrum. Interesującą propozycją jest też tunezyjska wyspa Dżerba.
Pierwsi pasażerowie wylecą na wakacje z Wrocławia już 31 marca, czyli miesiąc szybciej niż przed rokiem. Sezon zainauguruje turecka Antalya. W kwietniu dołączy do niej pięć greckich wysp (Kreta, Korfu, Kos, Rodos i Zakynthos) oraz hiszpańska Majorka. Coraz więcej pasażerów decyduje się na wcześniejszy odpoczynek, poza sezonem. Pogoda już dopisuje, ceny są niższe, a do wyboru jest pełna baza hotelowa - mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.
Z wrocławskiego lotniska zorganizowane wakacje oferują: Coral Travel - Wezyr Holidays, Exim Tours, Grecos, Itaka, Neckermann, Rainbow Tours, Sun&Fun i TUI.
Lato 2018 na lotnisku we Wrocławiu
50 połączeń niskokosztowych:
Ryanair (35)
- Alicante
- Ateny - NOWOŚĆ
- Barcelona Girona
- Belfast
- Bolonia
- Bristol
- Bruksela Charleroi
- Chania
- Cork
- Dublin
- East Midlands
- Edynburg
- Faro - NOWOŚĆ
- Gdańsk
- Glasgow
- Leeds Bradford
- Liverpool
- Lizbona
- Londyn Stansted
- Madryt
- Majorka
- Malaga
- Malta
- Manchester
- Mediolan Bergamo
- Neapol
- Newcastle
- Oslo Torp
- Palermo
- Paryż Beauvais
- Podgorica - NOWOŚĆ
- Rzym Ciampino
- Shannon
- Tel Awiw
- Teneryfa
Wizz Air (15)
- Bari - NOWOŚĆ
- Bazylea Miluza - NOWOŚĆ
- Birmingham
- Doncaster-Sheffield
- Dortmund
- Eindhoven - DODATKOWE REJSY
- Göteborg- NOWOŚĆ
- Kijów
- Kutaisi - NOWOŚĆ
- Londyn Luton - DODATKOWE REJSY
- Lwów - DODATKOWE REJSY
- Oslo Torp
- Porto - NOWOŚĆ
- Rejkiawik - DODATKOWE REJSY
- Sztokholm Skavsta
9 połączeń sieciowych:
AIR FRANCE (1)
- Paryż im. Charles a de Gaulle'a - NOWOŚĆ
EUROWINGS (2)
- Stuttgart - NOWOŚĆ
- Düsseldorf - DODATKOWE REJSY
SWISS AIRLINES (1)
- Zurych
LUFTHANSA (2)
- Monachium
- Frankfurt nad Menem
PLL LOT (2)
- Warszawa
- Tel Awiw
SAS (1)
- Kopenhaga
26 połączeń czarterowych. Nowości:
- Tivat
- Ateny
- Izmir
- Djerba
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
Rośnie ruch na tureckich
IGHP: Hotelarze nie odpowiadają za jakość programów
Zmarnowane pieniądze z KPO? Trwają kontrole i śledztwo
Dział transport:
Rośnie ruch na tureckich
Linie Emirates zakażą używania powerbanków na
Polskie lotniska wśród liderów
Starsze aktualności:
Booking.com nie może żądać najniższych
Południe Polski apeluje o nieodwoływanie
Ceny na przyszły rok lekko
Jak wyglądały tegoroczne wakacje
Mimo lat regiony chorują na porty
Samodzielne podróże były
Wakacje przyszłoroczne nie zapowiadają się
Niemcy chwalą turystów
Ryanair i Wizzair ukarani za zmianę zasad przewozu bagażu ręcznego
Konferencja dotycząca turystyki winnej odbędzie się w Mołdawii
Rusza trzecia edycja konkursu Teraz Polska Turystyka
Komisja Europejska chce uprościć rozliczenia VAT dla biur podróży
Jeszcze w tym tygodniu rząd przedstawi plan dalszego luzowania ograniczeń
MSZ chce ekspresowo wydawać wizy
Oslo - przywiozę polskie papierosy
Muzeum Stutthof zmienia zasady dla przewodników
Nocowanie.pl: Nad morzem sporo turystów w weekendy, w środku tygodnia nieco gorzej
Jakie kierunki rezerwowali użytkownicy RateHawk?
Neckermann wstrzymuje sprzedaż
Lipiec nie dopisał, sierpień ma być lepszy
Nowe maksymalne stawki podatków lokalnych