Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Komisja Europejska proponuje dodatkowe ograniczenia podróży spoza UE
Komisja Europejska zaproponowała dodatkowe zabezpieczenia i wymogi dla osób podróżujących do UE.
Nowe warianty koronawirusa oraz niestabilna sytuacja zdrowotna na świecie wymagają podjęcia dalszych działań w celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu wszelkich podróży do UE. Komisja proponuje również uaktualnione kryteria uwzględniające wskaźnik przebadania, udział pozytywnych wyników badania przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu ograniczeń w zakresie podróży do UE o charakterze innym niż zasadniczy do konkretnego państwa spoza UE.
Dodatkowe ograniczenia dotyczące podróży spoza UE
Zdaniem KE, państwa członkowskie powinny wprowadzić dodatkowe środki w celu zapewnienia, że podróż do UE odbywa się w sposób bezpieczny. Dotyczy to osób podróżujących do UE z powodów koniecznych, obywateli UE i rezydentów długoterminowych oraz członków ich rodzin, a także osób podróżujących z państw, dla których zniesiono ograniczenia dotyczące podróży innych niż konieczne:
- Obowiązkowe badania przed wyjazdem: Państwa członkowskie powinny wymagać od podróżnych, aby przed wyjazdem poddali się testowi PCR i przedstawili dowód takiego negatywnego testu. Test powinien być wykonany najwcześniej 72 godziny przed wyjazdem. Obywatele UE, rezydenci i członkowie ich rodzin powinni mieć możliwość wykonania testu po przyjeździe.
Komisja podkreśla, że obowiązkowe badanie może być połączone z wymogiem samoizolacji, kwarantanny i ustalania kontaktów zakaźnych, jak również z dodatkowymi badaniami w razie potrzeby przez okres do 14 dni, pod warunkiem że państwo członkowskie nakłada takie same wymogi na swoich obywateli podróżujących z tego samego państwa trzeciego. Możliwe byłoby ustanowienie wyjątków dla niektórych kategorii ważnych podróżnych, jeżeli takie wymogi utrudniałyby sam cel podróży. W szczególności pracownicy transportu i pracownicy transgraniczni powinni być zwolnieni z wymogu przedstawiania negatywnego wyniku testu PCR i powinni być jedynie proszeni o przedstawienie negatywnego wyniku szybkiego testu antygenowego po przybyciu na miejsce. Istnieją również szczególne zasady dotyczące załóg samolotów. - Bardziej rygorystyczne środki w odniesieniu do budzących obawy mutacji wirusa: W przypadku podróży pochodzących z krajów, w których wykryto wariant wirusa budzący obawy, państwa członkowskie powinny systematycznie wprowadzać środki bezpieczeństwa, takie jak samoizolacja, kwarantanna i śledzenie kontaktów przez okres do 14 dni. W szczególności podróżni powinni być zobowiązani do odbycia kwarantanny i wykonania dodatkowych badań po przybyciu na miejsce lub po jego zakończeniu.
- Wspólny europejski formularz lokalizacji pasażera: Państwa członkowskie powinny wymagać od osób wjeżdżających na terytorium UE złożenia formularza lokalizacji pasażera zgodnie z obowiązującymi wymogami w zakresie ochrony danych. W tym celu należy opracować wspólny europejski formularz lokalizacji pasażera.
Komisja Europejska podkreśla, że rozważając, czy znieść ograniczenia w podróżach innych niż istotne do UE z państw pozaunijnych, Rada powinna wziąć pod uwagę wskaźnik zgłaszalności przypadków, wskaźnik przeprowadzania badań, wskaźnik pozytywnych wyników badań, a także częstość występowania wariantów budzących obawy. Zastosowanie powinny mieć następujące kryteria, odzwierciedlające najnowsze opinie naukowe:
- 14-dniowy skumulowany wskaźnik zgłaszalności przypadków COVID-19 (tj. całkowita liczba nowo zgłoszonych przypadków COVID-19 na 100 000 ludności w ciągu ostatnich 14 dni na poziomie regionalnym) nie wyższy niż 25;
- Wskaźnik badań (tj. liczba badań w kierunku zakażenia COVID-19 na 100 000 mieszkańców przeprowadzonych w ciągu ostatnich siedmiu dni) wyższy niż 300;
- Wskaźnik pozytywności testów (tj. procent pozytywnych testów wśród wszystkich testów na zakażenie COVID-19 przeprowadzonych w ciągu ostatnich 7 dni) nie wyższy niż 4%
Komisja dodaje, że państwa członkowskie powinny również nadal uwzględniać zasadę wzajemności przyznaną państwom UE.
Wniosek Komisji zostanie rozpatrzony przez Radę UE. Pierwszą dyskusję zaplanowano na poniedziałek, 25 stycznia. Po przyjęciu wniosku państwa członkowskie będą musiały wdrożyć określone w nim dodatkowe zabezpieczenia i dokonać przeglądu wykazu państw spoza UE, w stosunku do których należy znieść ograniczenia w świetle zaktualizowanych kryteriów. Rada powinna nadal co dwa tygodnie dokonywać przeglądu wykazu państw zwolnionych z ograniczeń w podróżowaniu i w stosownych przypadkach aktualizować go.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
KE chce dodatkowych ograniczeń
[2021-01-26 12:08 109.125.220.*]
Wszystko jest tutaj wyjaśnione. Ktoś się napracował żeby zebrać FAKTY i dowody :
https://wolna-polska. pl/wiadomosci/dowod - ze - pandemia - zostala - zaplanowana - w - okreslonym - celu - 2021 - 01?fbclid=IwAR3FB_EoVZ2jgJBvouEYoBP2yu5 - Lp3ANl9738QRL0OBUMGX - KqgmXfj5mc odpowiedz »KE chce dodatkowych ograniczeń
[2021-01-26 12:10 109.125.220.*]
Skrócony link:
https://tiny.pl/r1k7p odpowiedz »KE chce dodatkowych ograniczeń
[2021-01-26 12:42 37.249.64.*]
Może ze dwa zdania WŁASNEGO komentarza zamiast ciągłego linkowania? A swoją drogą - to ta postępowa KE rzuca branży takie kłody pod nogi... odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Enter Air powiększa bazę
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Dział hotele, pensjonaty:
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
MSiT chce 10 strategii dla
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Kraków coraz bardziej widoczny na mapie turystyki kongresowej
Greckie porty lotnicze obsługują coraz więcej pasażerów
Nowe połączenie autobusowe do Katowice Airport
Bankructwo pośrednika rezerwacji hotelowej
Gowin: Chcemy nadać bonowi turystycznemu trwały charakter
Branża spotkań gotowa do działania, lecz skrępowana limitami
Klienci biur podróży zainteresowani Egiptem
Komisja Europejska przedstawiła strategię rozwoju transportu
Tarcza antykryzysowa osłoni przedsiębiorców?
KLM zainaugurował loty z Wrocławia
Uzupełnienie odpływu pracowników wyzwaniem dla turystyki
POLREGIO przystąpiło do klastra Luxtorpeda 2.0.
Piwa Grupy Żywiec w lokalach Sfinks Polska
Wenecja idzie dalej z restrykcjami
Prawie 30 proc. skarg zgłaszanych do ECK dotyczyło transportu lotniczego
Zarażenie chorobą przez owada w pracy - co warto wiedzieć
Przewoźnik lotniczy wstrzymuje reklamę w amerykańskich mediach