Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Doradca Turystyczny
- Szkolenie Animacja Czasu Wolnego
- Salon franczyzowy Tui Sochaczew
- ITAKA Pruszków Galeria Nowa Stacja
- Przewodnik wycieczek - Albania
- Praca w Bułgarii w sezonie 2025 - Rezydent
- Specjalista ds turystyki Itaka
- Specjalista ds. turystyki - Warszawa, Mokotów,...
- Specjalista ds. Turystyki Żerniki Wrocławskie
- Specjalista ds. turystyki

Yanosik pomaga atrakcjom turystycznym
2025-04-04Yanosik daje kierowcom szansę na odkrycie ciekawych miejsc turystycznych w Polsce. Dzięki funkcji informowania o atrakcjach w aplikacji, użytkownicy mogą zaplanować wycieczkę w nieznane regiony kraju lub zdecydować się na postój w trasie w ciekawym punkcie.
r e k l a m a
W bazie Yanosik właśnie zaktualizowano listę atrakcji w województwie pomorskim oraz dodano nowe lokalizacje w województwie podkarpackim.
Jak to działa? Na mapie w aplikacji Yanosik wyświetlane są specjalne ikony, informujące o pobliskich atrakcjach, takich jak punkty widokowe, zamki czy muzea. Powiadomienia graficzne, przypominające znaki drogowe, są wyświetlane z wyprzedzeniem, co pozwala kierowcom na zaplanowanie postoju lub zmiany trasy w celu zwiedzenia danego miejsca informuje Daria Ścibiorska, Yanosik. Użytkownicy systemu Yanosik otrzymują w trasie komunikat graficzny z nazwą i miejscem atrakcji turystycznej na 10 km przed jej lokalizacją. Jeśli zdecydują się ją odwiedzić, to nawigacja
poprowadzi ich bezpośrednio do celu. Aplikacja nada jeszcze drugi komunikat przypominający o obecności atrakcji turystycznej w
pobliżu trasy, tym razem w odległości 500 metrów od jej lokalizacji. Kierowcy wyświetlony zostanie baner z nazwą i strzałką, która aktualizuje kierunek do celu.
Ci, którzy chcą zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem, mogą uruchomić mapę w aplikacji Yanosik i znaleźć dodane do bazy atrakcje turystyczne, które znajdują się na terenie całego kraju. Zachęcamy samorządy oraz organizacje turystyczne do współpracy z Yanosik, dzięki czemu zyskają możliwość promowania regionalnych atrakcji wśród szerokiej społeczności kierowców. Dzięki informowaniu o ciekawych punktach turystycznych w aplikacji Yanosik, podróżowanie po Polsce staje się jeszcze bardziej atrakcyjne, a kierowcy mają okazję odkrywać nieznane dotąd zakątki kraju, wspierając jednocześnie rozwój lokalnej turystyki mówi Daria Ścibiorska, Yanosik
Od momentu uruchomienia opcji informowania o atrakcjach turystycznych w aplikacji, Yanosik zachęcał samorządy oraz regionalne organizacje turystyczne do zgłaszania ciekawych destynacji ze swojego regionu do systemu. Jako pierwsza na ten krok zdecydowała się Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT), wprowadzając 60 różnych atrakcji i zabytków ze swojego obszaru. Na efekty nie trzeba było długo czekać - już w pierwszych miesiącach od naniesienia ciekawych punktów z województwa pomorskiego w systemie Yanosik, odnotowano przyrost odwiedzin. Choć sezon na podróżowanie po Polsce jeszcze się nie rozpoczął, to Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zdecydowała się na aktualizację listy swoich atrakcji w systemie Yanosik, tym samym dając kierowcom szansę na odkrycie nowych, interesujących punktów na trasie. Wśród nowych atrakcji znalazły się między innymi: Szperk (mierzeja) w Rewie, punkt widokowy w Kazimierzu, Park Kulturowy Osada Łowców Fok.
Baza atrakcji turystycznych w Yanosik wzbogaciła się również o nowe lokalizacje, które zgłosiło do systemu województwo podkarpackie.
Podróżujący przez województwo podkarpackie od teraz będą informowani przez aplikację Yanosik o ciekawych punktach w:
Dolinie Sanu i Wisły: Arboretum Bolestraszyce, Zamek w Krasiczynie, Muzeum COP w Stalowej Woli, Centrum Dowodzenia Twierdzy Przemyśl, Jarosławskie podziemia.
Rzeszowie: Muzeum-Zamek w Łańcucie, Ośrodek Garncarski Medynia, Rzeszowskie Piwnice, Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej, Skansen w Kolbuszowej.
Beskidzie Niskim: muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, Kościół w Bliznem (obiekt UNESCO), Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Karpacka Troja, Uzdrowisko Rymanów.
Bieszczadach: kolejka Gondolowa nad zaporą w Solinie, skansen w Sanoku, Drezyny Rowerowe, Bieszczadzkie Centrum Dziedzictwa Kulturowego "Fanto", ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu.
Roztoczu: Zespół Cerkiewny w Radrużu, Park Zdrojowy w Horyńcu, Galeria Kolejnictwa Stacja Basznia, muzeum Kresów w Lubaczowie, obserwatorium astronomiczne w Tymcach
Yanosik zrzesza już ponad 5 mln aktywnych kierowców. Z aplikacji i urządzeń marki średniomiesięcznie korzysta ponad 2,3 mln użytkowników, którzy dziennie pokonują 50 mln kilometrów.
Komentarze
Tagi:
Dział centra informacji i promocji:
Yanosik pomaga atrakcjom
Polacy chcą wyjechać na dłuższe wakacje w
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Dział atrakcje turystyczne:
Yanosik pomaga atrakcjom
Ogłoszono datę otwarcia Wielkiego Muzeum
Starsze aktualności:
Nowe stanowisko Dyrektor Pionu Operacyjnego w
Połączenie będzie utrzymane również na
Gastronomia: wzrost cen ograniczony przez dużą
Turystyka zrównoważona to ważny
Ostatnie wolne miejsca na spotkanie z Grecją we
Komisja Europejska chce wesprzeć
Nowa siatka połączeń z Katowice
Nowości w letniej siatce połączeń z Lotniska
Czego obawiają się Polacy jadący na urlop?
TSUE rozpatrywał skargi Ryanair
Ryanair uruchomi w Polsce loty czarterowe
O czym informują dane wiodących sieci agencyjnych?
Tatry pojawią się w chińskiej telewizji
Turystyczny rekord w Kopalni w Wieliczce
Turyści pozwali organizatora za ewakuację po zamachu w Tunezji