Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
- Specjalista ds. rezerwacji rejsów - Gdańsk
Europejskie stowarzyszenia turystyczne chcą zatwierdzenia propozycji KE w sprawie podróży
Przed spotkaniem ambasadorów UE, które odbędzie się 11 czerwca, europejskie stowarzyszenia branży turystycznej wzywają państwa członkowskie do zatwierdzenia wniosku Komisji, aby w skoordynowany sposób rozpocząć znoszenie ograniczeń w podróżowaniu w Unii.
Przedstawiciele branży turystycznej podkreślają, że w związku z szybko postępującymi programami szczepień i poprawiającymi się prognozami epidemiologicznymi w Europie, możliwe jest bezpieczne podróżowanie tego lata. Podkreślają, że wiele osób chce znów podróżować, a sektor turystyczny jest gotów do zapewnienia bezpiecznego i odpowiedzialnego podróżowania.
Przyjęty i w pełni wdrożony tekst - pierwotnie zaproponowany przez Komisję Europejską w dniu 31 maja - powinien przywrócić swobodę przemieszczania się w UE. Podpisane pod komunikatem stowarzyszenia zrzeszające przedsiębiorców turystycznych popierają w szczególności następujące elementy:
- Osoby w pełni zaszczepione mogą podróżować bez badań lub kwarantanny od 14 dni po przyjęciu pełnej dawki szczepionek.
- Osoby, które wyleczyły się z COVID-19, mogą również podróżować bez konieczności poddawania się badaniom lub kwarantannie przez 180 dni po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu.
- W przypadku innych podróżnych, podróżowanie ze stref zielonych powinno być nadal możliwe bez żadnych ograniczeń, a podróżowanie ze stref pomarańczowych i czerwonych powinno być możliwe bez kwarantanny, na podstawie negatywnego wyniku testu.
- Państwa członkowskie powinny uznawać negatywne wyniki testów PCR wykonanych na 72 godziny przed przyjazdem oraz testów antygenowych, wykonanych na 48 godzin przed przyjazdem.
- Ujednolicone zasady dotyczące dzieci: nieletni towarzyszący rodzicom nie powinni poddawać się testom/kwarantannie, jeżeli rodzice nie są do tego zobowiązani. Dzieci w wieku poniżej 6 lat powinny być zwolnione z badań.
- Podwyższenie progów w mapie ECDC (14-dniowy wskaźnik zachorowalności dla kategorii "pomarańczowej" wzrósł z 50 do 75).
- Szczepienie, wyleczenie z COVID-19 lub negatywny wynik badania można udowodnić, przedstawiając cyfrowy certyfikat COVID (DCC) lub w inny sposób, do czasu udostępnienia DCC.
UE przewidziała system tzw. hamulca awaryjnego, w ramach którego w przypadku gwałtownego pogorszenia się sytuacji epidemicznej danego regionu, państwa członkowskie powinny wprowadzić obowiązek przeprowadzenia testów lub kwarantanny, nawet jeśli podróżni posiadają cyfrowy certyfokat szczepień.
Stowarzyszenia branży turystycznej z całego serca popierają tę ważną inicjatywę na rzecz skoordynowanego zniesienia ograniczeń w podróżowaniu w Europie. Jest to niezbędny krok w celu przywrócenia zaufania podróżnych i ponownego otwarcia Europy. Uważamy, że Komisja Europejska odegrała swoją rolę, a branża jest gotowa do zapewnienia bezpiecznego i odpowiedzialnego podróżowania: teraz potrzebujemy, aby państwa członkowskie podjęły szybkie działania - oświadczyli sygnatariusze oświadczenia, wśród których znalazły się m.in. WTTC, ECTAA, ETC, ETOA, HOTREC, CLIA, czy ACI Europe. Równocześnie wzywają oni kraje członkowskie Unii Europejskiej do szybkiego uzgodnienia i pełnego wdrożenia zaleceń Rady UE dotyczących podróży wewnątrz UE, zgodnie z propozycją Komisji Europejskiej, powstrzymania się od nakładania jakichkolwiek ograniczeń w podróżowaniu innych niż te, które zostały wyszczególnione w zaktualizowanych zaleceniach.
Przedstawiciele organizacji turystycznych apelują, aby testy (PCR lub antygenowe) były bezpłatne lub przynajmniej bardzo przystępne cenowo dla podróżnych, którzy potrzebują ich do skorzystania z prawa do swobodnego przemieszczania się, niezależnie od celu. Podkreślają, ze konieczna jest pełna integracja cyfrowego certyfikatu szczepień w podróży pasażera, w szczególności jego weryfikacji przed podróżą (np. za pośrednictwem portali państwowych) w celu ograniczenia czasu oczekiwania i kolejek przy wyjeździe/przyjeździe.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Enter Air powiększa bazę
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Dział prawo i podatki:
MSiT chce 10 strategii dla
TSUE: Tożsamość płciowa klienta nie należy do danych niezbędnych do zakupu
Starsze aktualności:
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
eSky chwali się tanimi pakietami na
Kto dołączył do Polskich Marek
Zwyczaje wielkanocne na świecie
Czego obawiają się Polacy jadący na urlop?
TSUE rozpatrywał skargi Ryanair
Ryanair uruchomi w Polsce loty czarterowe
O czym informują dane wiodących sieci agencyjnych?
Tatry pojawią się w chińskiej telewizji
Turystyczny rekord w Kopalni w Wieliczce
Nowa odsłona Gdańskiej Karty Turysty
Wyniki plebiscytu Fine Dining Week 2019
Powstanie nowa platforma do zarządzania nieruchomościami dla hotelarzy
Jutro rozpocznie się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej