Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista od udanych wakacji :) w Azul Holiday
- Specjalista ds. Turystyki - Tarnowskie Góry
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- Praca Zdalna 100% - Konsultant ds. podróży...
- PRODUCT MANAGER
- Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- Specjalista d.s.Turystyki Krakow
- Rezydent/Asystent rezydenta EXIMTOURS w TUNEZJI
Europejskie stowarzyszenia turystyczne chcą zatwierdzenia propozycji KE w sprawie podróży
Przed spotkaniem ambasadorów UE, które odbędzie się 11 czerwca, europejskie stowarzyszenia branży turystycznej wzywają państwa członkowskie do zatwierdzenia wniosku Komisji, aby w skoordynowany sposób rozpocząć znoszenie ograniczeń w podróżowaniu w Unii.
Przedstawiciele branży turystycznej podkreślają, że w związku z szybko postępującymi programami szczepień i poprawiającymi się prognozami epidemiologicznymi w Europie, możliwe jest bezpieczne podróżowanie tego lata. Podkreślają, że wiele osób chce znów podróżować, a sektor turystyczny jest gotów do zapewnienia bezpiecznego i odpowiedzialnego podróżowania.
Przyjęty i w pełni wdrożony tekst - pierwotnie zaproponowany przez Komisję Europejską w dniu 31 maja - powinien przywrócić swobodę przemieszczania się w UE. Podpisane pod komunikatem stowarzyszenia zrzeszające przedsiębiorców turystycznych popierają w szczególności następujące elementy:
- Osoby w pełni zaszczepione mogą podróżować bez badań lub kwarantanny od 14 dni po przyjęciu pełnej dawki szczepionek.
- Osoby, które wyleczyły się z COVID-19, mogą również podróżować bez konieczności poddawania się badaniom lub kwarantannie przez 180 dni po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu.
- W przypadku innych podróżnych, podróżowanie ze stref zielonych powinno być nadal możliwe bez żadnych ograniczeń, a podróżowanie ze stref pomarańczowych i czerwonych powinno być możliwe bez kwarantanny, na podstawie negatywnego wyniku testu.
- Państwa członkowskie powinny uznawać negatywne wyniki testów PCR wykonanych na 72 godziny przed przyjazdem oraz testów antygenowych, wykonanych na 48 godzin przed przyjazdem.
- Ujednolicone zasady dotyczące dzieci: nieletni towarzyszący rodzicom nie powinni poddawać się testom/kwarantannie, jeżeli rodzice nie są do tego zobowiązani. Dzieci w wieku poniżej 6 lat powinny być zwolnione z badań.
- Podwyższenie progów w mapie ECDC (14-dniowy wskaźnik zachorowalności dla kategorii "pomarańczowej" wzrósł z 50 do 75).
- Szczepienie, wyleczenie z COVID-19 lub negatywny wynik badania można udowodnić, przedstawiając cyfrowy certyfikat COVID (DCC) lub w inny sposób, do czasu udostępnienia DCC.
UE przewidziała system tzw. hamulca awaryjnego, w ramach którego w przypadku gwałtownego pogorszenia się sytuacji epidemicznej danego regionu, państwa członkowskie powinny wprowadzić obowiązek przeprowadzenia testów lub kwarantanny, nawet jeśli podróżni posiadają cyfrowy certyfokat szczepień.
Stowarzyszenia branży turystycznej z całego serca popierają tę ważną inicjatywę na rzecz skoordynowanego zniesienia ograniczeń w podróżowaniu w Europie. Jest to niezbędny krok w celu przywrócenia zaufania podróżnych i ponownego otwarcia Europy. Uważamy, że Komisja Europejska odegrała swoją rolę, a branża jest gotowa do zapewnienia bezpiecznego i odpowiedzialnego podróżowania: teraz potrzebujemy, aby państwa członkowskie podjęły szybkie działania - oświadczyli sygnatariusze oświadczenia, wśród których znalazły się m.in. WTTC, ECTAA, ETC, ETOA, HOTREC, CLIA, czy ACI Europe. Równocześnie wzywają oni kraje członkowskie Unii Europejskiej do szybkiego uzgodnienia i pełnego wdrożenia zaleceń Rady UE dotyczących podróży wewnątrz UE, zgodnie z propozycją Komisji Europejskiej, powstrzymania się od nakładania jakichkolwiek ograniczeń w podróżowaniu innych niż te, które zostały wyszczególnione w zaktualizowanych zaleceniach.
Przedstawiciele organizacji turystycznych apelują, aby testy (PCR lub antygenowe) były bezpłatne lub przynajmniej bardzo przystępne cenowo dla podróżnych, którzy potrzebują ich do skorzystania z prawa do swobodnego przemieszczania się, niezależnie od celu. Podkreślają, ze konieczna jest pełna integracja cyfrowego certyfikatu szczepień w podróży pasażera, w szczególności jego weryfikacji przed podróżą (np. za pośrednictwem portali państwowych) w celu ograniczenia czasu oczekiwania i kolejek przy wyjeździe/przyjeździe.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
POT i PPL będą współpracować na rzecz promocji
Miasta upominają się o opłatę
Rada UE przyjęła mandat negocjacyjny w sprawie nowelizacji dyrektywy
Dział prawo i podatki:
Miasta upominają się o opłatę
Rada UE przyjęła mandat negocjacyjny w sprawie nowelizacji dyrektywy
Etykieta emisja lotniczych przyjęta przez Komisję
Starsze aktualności:
Przedłużenie kontroli na granicy z Niemcami problemem dla wielu
Grupa a&o zanotowała najlepszy rok w swojej
Wzrost cen wyjazdów turystycznych
ECTAA uruchamia program Ambasadorów Branży
eSky celuje w klientów biur
Polak najlepszym szefem kuchni w hotelach Select Services sieci
Zapraszamy na Germany Travel
Nowe Trendy w Turystyce - promocyjna wejściówka do
Czwarta edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu
Wakacje.pl kuszą doświadczonych
Zwyczaje wielkanocne na świecie
Czego obawiają się Polacy jadący na urlop?
TSUE rozpatrywał skargi Ryanair
Ryanair uruchomi w Polsce loty czarterowe
O czym informują dane wiodących sieci agencyjnych?
Tatry pojawią się w chińskiej telewizji
Turystyczny rekord w Kopalni w Wieliczce
Nowa odsłona Gdańskiej Karty Turysty
Wyniki plebiscytu Fine Dining Week 2019
Powstanie nowa platforma do zarządzania nieruchomościami dla hotelarzy
Jutro rozpocznie się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej
Enoturystyka nową marką turystyczną Pogórza?