Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista od udanych wakacji :) w Azul Holiday
- Specjalista ds. Turystyki - Tarnowskie Góry
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- Praca Zdalna 100% - Konsultant ds. podróży...
- PRODUCT MANAGER
- Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- Specjalista d.s.Turystyki Krakow
- Rezydent/Asystent rezydenta EXIMTOURS w TUNEZJI
Przewoźnicy lotniczy stopniowo zmniejszają straty
Popyt zarówno na podróże międzynarodowe, jak i krajowe, w lipcu 2021 r. wykazał większą dynamikę wzrostu, w porównaniu z czerwcem, ale pozostał w dalszym ciągu znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii - wynika z danych Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych.
Ponieważ porównania między wynikami miesięcznymi z lat 2021 i 2020 są zniekształcone przez nadzwyczajny wpływ COVID-19, o ile nie zaznaczono inaczej, wszystkie porównania dotyczą lipca 2019 r., który podążał za normalnym wzorcem popytu.
Całkowity popyt na podróże lotnicze w lipcu 2021 roku (mierzony wskaźnikiem RPK) spadł o 53,1% w porównaniu z lipcem 2019 roku. Jest to znaczna poprawa w stosunku do czerwca, kiedy to popyt był o 60% niższy od poziomu z czerwca 2019 r.
Popyt na podróże międzynarodowe w lipcu był o 73,6% niższy niż w lipcu 2019 r., co stanowi poprawę w stosunku do spadku o 80,9% odnotowanego w czerwcu 2021 r. w porównaniu z sytuacją sprzed dwóch lat. Wszystkie regiony wykazały poprawę, a linie lotnicze z Ameryki Północnej odnotowały najmniejszy spadek przychodów z pasażerokilometra w podróżach międzynarodowych (lipcowe dane dotyczące ruchu z Afryki nie były dostępne).
Całkowity popyt na loty krajowe zmniejszył się o 15,6% w stosunku do poziomu sprzed kryzysu (lipiec 2019 r.), w porównaniu do spadku o 22,1% odnotowanego w czerwcu w stosunku do czerwca 2019 r. Rosja odnotowała najlepszy wynik przez kolejny miesiąc, ze wskaźnikiem RPK wyższym o 28,9% w porównaniu z lipcem 2019 r.
Lipcowe wyniki odzwierciedlają zapał ludzi do podróżowania podczas lata na półkuli północnej. Ruch krajowy wrócił do 85% poziomu sprzed kryzysu, ale popyt międzynarodowy odzyskał tylko nieco ponad jedną czwartą wolumenu z 2019 r. Problemem są środki kontroli granicznej. Decyzje rządowe nie są podejmowane w oparciu o dane, szczególnie te odnoszące się do skuteczności szczepionek. Ludzie podróżowali tam, dokąd mogli, a to było głównie na rynkach krajowych. Ożywienie podróży międzynarodowych wymaga od rządów przywrócenia swobody podróżowania. Szczepieni podróżni nie powinni przynajmniej napotykać na ograniczenia. To w znacznym stopniu przyczyniłoby się do ponownego połączenia świata i ożywienia sektora podróży i turystyki - powiedział Willie Walsh, dyrektor generalny IATA.
Europejscy przewoźnicy odnotowali w lipcu spadek ruchu międzynarodowego o 64,2% w porównaniu z lipcem 2019 r., znacznie poprawiając wyniki z czerwca, kiedy to zanotowano spadek o 77,0, w porównaniu z analogicznym miesiącem w 2019 r. Liczba dostępnych miejsc spadła o 53,8%, a współczynnik ich wykorzystania spadł o 19,9 punktów procentowych do 69,0%.
Lipcowy ruch międzynarodowy linii lotniczych z regionu Azji i Pacyfiku spadł o 94,2% w porównaniu z lipcem 2019 r., ledwie poprawiając się w stosunku do spadku o 94,7% zarejestrowanego w czerwcu 2021 r. w porównaniu z czerwcem 2019 r., ponieważ w regionie nadal obowiązują najsurowsze środki kontroli granicznej. Zdolność przewozowa spadła o 86,0%, a współczynnik wypełnienia miejsc spadł o 48,2 punktu procentowego do 34,3%, zdecydowanie najniższego wśród regionów.
Linie lotnicze z Bliskiego Wschodu odnotowały w lipcu spadek popytu o 74,5% w porównaniu z lipcem 2019 r. To wynik trochę lepszy niż w czerwcu, kiedy zanotowano spadek o 79,2%, w porównaniu z tym samym miesiącem w 2019 r. Zdolność przewozowa spadła o 59,5%, a współczynnik wykorzystania miejsc pogorszył się o 30,1 punktów procentowych do 51,3%.
Lipcowy popyt u przewoźników północnoamerykańskich spadł o 62,1% w porównaniu z okresem 2019 r., co stanowi znaczną poprawę w stosunku do spadku o 69,4% w czerwcu w porównaniu z analogicznym okresem sprzed dwóch lat. Zdolność przewozowa zmniejszyły się o 52,0%, a współczynnik wykorzystania miejsc spadł o 18,6 punktów procentowych do 69,3%.
Linie lotnicze z Ameryki Łacińskiej odnotowały spadek ruchu w lipcu o 66,3% w porównaniu z lipcem 2019 r., co oznacza poprawę się w stosunku do spadku o 69,8% zanotowanego w czerwcu, w porównaniu z czerwcem 2019 r. Lipcowa zdolność przewozowa spadła o 60,5%, a współczynnik wypełnienia miejsc spadł o 12,6 punktów procentowych do 72,9%, co było najwyższym wynikiem wśród regionów przez dziewiąty miesiąc z rzędu.
Rosnąca liczba w pełni zaszczepionych podróżnych i powszechność testów dały szansę na przywrócenie międzynarodowej łączności i przyniosły bardzo potrzebną ulgę gospodarkom, które są silnie uzależnione od podróży i turystyki. Zamiast tego rządy nadal zachowywały się tak, jakby było lato 2020 roku. Gospodarki poszczególnych krajów zapłacą cenę za decyzje, które zostały podjęte nie w oparciu o naukę, ale o korzyści polityczne. Rządy słusznie wzywały swoich obywateli do szczepień, ale teraz powinny okazać zaufanie do korzyści płynących ze szczepień - w tym do swobody podróżowania - dodał Willie Walsh.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Lipcowe wyniki przewozowe
[2021-09-02 10:07 31.60.115.*]
Weronika Koperska odpowiedz »
Lipcowe wyniki przewozowe
[2021-09-02 10:13 31.60.115.*]
Poziom tego bełkotu jest zatrważający! Stek bzdur i jak można ogólnie mówić o poprawie w branży lotniczej w skali 2 miesięcy wakacyjnych. Od września linie będą woziły jeszcze wiecej powietrza, a chartery się już za miesiąc skończą (typu LOT na wakacje). Może o serwisie ktoś z redaktorów napisze, że grupa Lufthansy w kladie ekonomicznej daje wodę 330 ml nawet na 4 godzinny lot i nic poza tym. Jak w low coscie można oczywiście sobie kupić byle jaką kawę za lub sałatkę za pierdyliony monet. Poza tym jak wspaniale wszystko funkcjonuje w branży to banialuki, od takiego portalu oczekuję rzetelności! odpowiedz »
Dział badania rynku i analizy:
Najlepsze prace magisterskie
Wakacje nad Bałtykiem lepsze niż przed
Dział aktualności dnia:
POT i PPL będą współpracować na rzecz promocji
Miasta upominają się o opłatę
Rada UE przyjęła mandat negocjacyjny w sprawie nowelizacji dyrektywy
Starsze aktualności:
Przedłużenie kontroli na granicy z Niemcami problemem dla wielu
Grupa a&o zanotowała najlepszy rok w swojej
Wzrost cen wyjazdów turystycznych
ECTAA uruchamia program Ambasadorów Branży
eSky celuje w klientów biur
Polak najlepszym szefem kuchni w hotelach Select Services sieci
Zapraszamy na Germany Travel
Nowe Trendy w Turystyce - promocyjna wejściówka do
Czwarta edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu
Wakacje.pl kuszą doświadczonych
Radisson: w 2023 roku sytuacja w hotelarstwie powinna wrócić do stanu sprzed pandemii
KLM i Qantas podpisują umowę code-share
Sąd Apelacyjny zmienił niekorzystny dla pasażerów wyrok
Enter Air przedłuża współpracę z Rainbow
Obcokrajowcy wydają w Polsce coraz więcej
Parlament Europejski pracuje nad czasowym zwolnieniem z obowiązku wypełniania slotów
Egipt poratuje turystykę kredytami
Nie każdy budynek nadaje się na hotel
Internauci zaatakowali obiekt noclegowy za obrażanie gości
Nadzieja dla turystyki - zmierzamy w dobrą stronę
McDonald`s pozwala na większą personalizację produktów
Malezja wprowadza opłatę wyjazdową
Przewoźnik lotniczy pod zarządem komisarycznym
Ostatni dzwonek do zgłoszenia się do akcji Polska zobacz więcej
Koleje Dolnośląskie przywracają połączenia do Niemiec
Traveldata: decyzje administracyjne wzmagają niepewność u turystów
Premier powołała pełnomocnika ds budowy CPL
Pijalnia Czekolady - Mokotów Marina
29 maj Teneryfa Jacaranda...ktoś jeszcze leci?:)