Kraków po raz kolejny będzie gościł kongres turystyki religijnej
W dniach 7-11 listopada 2018 roku w Krakowie, odbędzie się II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętej Siostry Faustyny Kowalskiej". O ogromnym potencjale Krakowa i Małopolski, jeśli chodzi o turystykę religijną i pielgrzymkową, świadczą nie tylko przyjeżdżające tu miliony pielgrzymów i turystów religijnych, czego przykładem były zorganizowane w 2016 roku Światowe Dni Młodzieży, ale także sukces I Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej, który odbył się niespełna 2 miesiące temu, w dniach 8-12 listopada 2017 roku.
Na to jedyne w Europe Środkowo-Wschodniej przedsięwzięcie, skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej, przyjechało ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystycznych z prawie 30 krajów. Najliczniejsza grupa reprezentowała Hiszpanię, następnie Włochy, ale byli także przedstawiciele takich krajów jak Japonia, Malezja, Paragwaj, Argentyna, Meksyk, USA, Kanada, Izrael oraz wielu innych. W czasie trwania kongresu goście wielokrotnie okazywali ogromną radość i wdzięczność z możliwości uczestniczenia w kongresie, podkreślali profesjonalizm organizacji i dyskutowali o możliwościach jakie niesie ze sobą oferta handlowa Krakowa, Małopolski i Polski. Gośćmi honorowymi Kongresu były miasta Fatima i San Giovanni Rotondo.
Widzimy jak na naszych oczach w kalendarz międzynarodowych imprez w Krakowie wpisuje się ten nowy event: branżowe spotkanie specjalistów sektora turystyki religijnej i pielgrzymkowej - mówi organizator Kongresu Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel. Jesteśmy przekonani, ze II edycja Kongresu będzie zrealizowana z jeszcze większym rozmachem i zaangażowaniem regionalnych i krajowych podmiotów, a na kongres przyjedzie kilkaset osób z całego świata, aby uczyć się jak oferować swoim klientom wycieczki i pielgrzymki do Krakowa, Małopolski i Polski. W ubiegłym roku, mimo, że kongres organizowałem po raz pierwszy, udało mi się ściągnąć do Krakowa 200 touroperatorów. W tym roku, na II edycję Kongresu stawiam sobie za cel 500 osób. Chciałbym też, aby udział gości spoza Europy był większy: dlatego promocję wydarzenia zaczynamy dużo wcześniej - dodaje.
8 listopada Kongres otworzą świeckie i kościelne władze Krakowa: odbędzie się msza inauguracyjna, przemowy otwarcia, prelekcje i wykłady oraz workshop (expo) z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych. 9, 10 i 11 listopada goście z całego świata poświęcą na zwiedzanie Krakowa i Małopolski (Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalnia Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, parafia i dom rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach, Bazylika w Kalwarii oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie).
Celem Kongresu jest wymiana kontaktów handlowych wśród uczestników, promocja Krakowa, Małopolski i Polski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej i pielgrzymkowej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.
Na Kongres zaproszeni są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i touroperatorów, blogerzy i dziennikarze, biskupi i księża oraz inni organizatorzy turystyki religijnej i pielgrzymkowej tacy jak koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji zainteresowani organizowaniem przyjazdów obcokrajowców do Polski.
Polskie podmioty takie jak samorządy, organizacje promujące miasta czy regiony, miejsca kultu - miejsca pielgrzymkowe, miejsca turystyczne, muzea itp. mogą uczestniczyć w kongresie jako sprzedający.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Kongres turystyki religijnej w Krakowie
[2018-01-09 15:52 78.10.197.*]
Piękny pomysł jak zaangażować władze świeckie i kościelne do promocji Krakowa i okolic oraz by przy okazji nagonić sobie klientów do własnego koszyka... bo jedynym tour operatorem polskim na tej imprezie jest Ernesto Travel odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
PAŻP i Ryanair będą współpracować
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział targi, konferencje, workshop:
Polska zyskuje w
Nowe Trendy w Turystyce już za
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Zakaz lotów z krajów południowoafrykańskich przedłużony
Travelplanet: Klienci biur podróży akceptują wyższe ceny
Terminal gdańskiego lotniska zostanie rozbudowany
WTTC: niejednolite zasady bezpieczeństwa zniechęcają do podróżowania
Rozpoczyna się sezon narciarski na Mosornym Groniu
Ponad 100 nauczycieli wzięło udział w konferencji IGHP
Rejsy wycieczkowe coraz popularniejsze
Czechy wprowadziły nowe zasady wjazdu
Premier reaktywuje Ministerstwo Sportu i Turystyki
Ryanair zapewnia sobie dostawy paliwa
UNWTO liczy spadki w ruchu turystycznym
Enter Air rozpoczął sezon turystyczny