Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Accor: Wirtualne spotkania nie zastąpią rzeczywistych
Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Accor, wraz z powrotem bezpośrednich spotkań z klientami i partnerami biznesowymi, pracownicy spodziewają się wzrostu przychodów o średnio 1/4 w najbliższym czasie.
Wirtualne spotkania stają się powoli nieodzowną częścią dzisiejszej rzeczywistości biznesowej. Accor przeprowadził badania nad wpływem zmiany formy spotkań na wyniki biznesowe. Wśród wniosków zebranych przez grupę w ciągu ostatniego roku specjaliści przewidują średni wzrost liczby zawieranych transakcji o 23% w perspektywie roku przy powrocie możliwości spotkań bezpośrednich. Jednocześnie badani wskazują, że spotkanie twarzą w twarz daje rezultaty zbliżone do trzech rozmów przez telefon lub wideokonferencji. Pokazuje to, jak duże znaczenie ma bezpośrednia osoba.
Głównym z problemów, na jaki zwraca 30 proc. badanych jest brak interakcji na poziomie mowy ciała i sygnałów niewerbalnych. Dla 22 proc. respondentów nawiązanie rozmowy pozwalającej tworzyć bezpośrednie relacje jest znacznie trudniejsze przy wirtualnych spotkaniach. Dodatkowo 37 proc. pracowników w ostatnich miesiącach doświadczyło problemów technicznych w postaci złej jakości czy utraty połączenia w trakcie spotkania online, co jest utrudnieniem w rozmowach biznesowych.
Dla części badanych zamknięcie lokali gastronomicznych wpłynęło na ograniczenie spotkań z klientami, na co wskazuje 1/6 pracowników (18 proc.), co w ich ocenie w dłuższej perspektywie negatywnie wpływa na wyniki finansowe. Z kolei dla 20 proc. wirtualne rozmowy z wykorzystaniem technologii są zbyt formalne i pozbawione ludzkich interakcji.
Badanie zrealizowane przez Accor podkreśla tęsknotę pracowników za powrotem do sprawdzonych form kontaktów z klientami, związanych także z życiem towarzyskim i działaniami reprezentacyjnymi. Prawie połowa badanych (47 proc.) wyczekuje interakcji społecznych związanych ze spotkaniami w czasie pracy.
Ostatnie miesiące dla wielu osób pokazały prawdziwą wartość bezpośrednich kontaktów. Powrót spotkań twarzą w twarz, sprawia, że możemy docenić je bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wyniki naszych badań jasno mówią o wpływie formy spotkań na wyniki. Potencjalny 25-procentowy wzrost przychodów ze spotkań bezpośrednich przyniesie gospodarce miliony, jak nie więcej. Kluczowy jest także aspekt psychologiczny wpływu ostatnich miesięcy dla nas wszystkich. Ludzie potrzebują kontaktu z innymi, jednak technologia, choć umożliwia nieograniczony kontakt pozbawia nas niewerbalnych sygnałów obecnych tylko w kontaktach twarzą w twarz. Wprawdzie rozwiązania cyfrowe w biznesie zostaną z nami w przyszłości, to spotkania bezpośrednie wciąż mają znaczenie przy zawieraniu transakcji. Technologia nie jest w stanie w pełni zastąpić kontaktu. Przeprowadzone przez nas badania podkreślają hybrydowy trend, który będzie trwałym dziedzictwem ubiegłego roku. - Karelle Lamouche, dyrektor ds. strategii, wydajności i integracji w Accor.
Cztery trendy w spotkaniach na najbliższe lata według Karelle Lamouche:
- Spotkania hybrydowe: Łączenie wirtualnego i "fizycznego" uczestnictwa w wielu lokalizacjach.
- Spotkanie zamykające: W drugiej połowie 2021 roku wzrośnie liczba bezpośrednich spotkań zamykających transakcje, ponieważ fundamenty zbudowane cyfrowo zaowocują przy dobijaniu targu.
- Spotkania z kulturą: Eksperci oczekują, że "spotkania kulturowe" staną się normalnym elementem działalności biznesowej w miarę wychodzenia z pandemii. Po roku lub więcej rozłąki ludzie łączą się ponownie, by budować zespoły i kulturę.
- Spotkania liderów: Spotkania w małym gronie będą miały duże znaczenie na krótką metę - ponowne spotkania zarządów, zespołów kierowniczych. Silna będzie potrzeba łączenia się z innymi. Firmy będzie do siebie ciągnęło, a ludzie znów będą łączyć się osobiście.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Spotkania wirtualne mniej skuteczne niż bezpośrednie?
[2021-06-30 20:28 178.37.158.*]
Badania robione przez bezpośrednio i żywotnie zainteresowanych są obarczone ich chciejstwem. Na końcu wszelkich zamówień spotkań są dyrektorzy finansowi i księgowi. Teams nie kosztuje prawie nic a delegacja, nawet bez noclegu owszem. odpowiedz »
Dział hotele, pensjonaty:
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
MSiT chce 10 strategii dla
Dział badania rynku i analizy:
Które paszporty są
Najlepsze prace magisterskie
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Wakacyjne plany Polaków na ten rok
Coraz więcej turystów korzysta z bazy noclegowej
Ceny w biurach raz w górę, raz w dół
Uzbekistan znosi wizy dla turystów z Polski
Wzrost liczby turystów w Dubaju
Ceny wycieczek delikatnie w górę
IGHP: ostatni kwartał będzie fatalny
Lufthansa zamawia nowe samoloty
Sanepid sprawdza hotele, pensjonaty i ośrodki wczasowe
Europejskie niebo zostanie zamknięte dla białoruskich przewoźników?
Jak linie lotnicze próbują nie wypłacać odszkodowania?
Szwecja rozpoczyna współpracę z Airbnb
NIK kontroluje przejścia graniczne na wschodzie
Rainbow zaskakuje wzrostem sprzedaży lata
Rajska wyspa zamknięta dla turystów
Czy basen niebezpieczny dla dzieci jest dobrą reklamą biur(a)?
SCAN HOLIDAY - rezydent w Sharm el Sheikh