Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Turystyka na świecie ciągle rośnie
Turystyka na świecie notuje stabilne wzrosty - wynika z danych przygotowanych przez Światową Organizację Turystyki.
W 2019 r. zanotowano 1,5 mld międzynarodowych przyjazdów turystycznych na świecie. Oznacza to wzrost o 4% w stosunku do roku poprzedniego. Taki sam wzrost jest również prognozowany na rok 2020.
Według danych Światowej Organizacji Turystyki, jest to 10 rok wzrostów w światowej turystyce z rzędu. Wszystkie regiony odnotowały wzrost przyjazdów międzynarodowych w 2019 roku. Jednak niepewność związana z Brexitem, upadek Thomasa Cooka, napięcia geopolityczne i społeczne oraz globalne spowolnienie gospodarcze przyczyniły się do spowolnienia wzrostu gospodarczego w 2019 roku, w porównaniu do wyjątkowych wskaźników z lat 2017 i 2018. Spowolnienie to dotknęło głównie gospodarki zaawansowane, a w szczególności Europę oraz Azję i Pacyfik.
UNWTO przewiduje na rok 2020 wzrost w wysokości od 3% do 4%, co odzwierciedla najnowszy indeks zaufania UNWTO, który wykazuje ostrożny optymizm: 47% uczestników uważa, że turystyka będzie się rozwijać lepiej, a 43% na tym samym poziomie w 2019 roku. Oczekuje się, że duże imprezy sportowe, w tym Igrzyska Olimpijskie w Tokio, czy Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, oraz wydarzenia kulturalne, będą miały pozytywny wpływ na sektor.
W obecnych czasach niepewności i zmienności, turystyka pozostaje wiarygodnym sektorem gospodarki. Na tle niedawno zdeklasowanych globalnych perspektyw gospodarczych, międzynarodowych napięć w handlu, niepokojów społecznych i niepewności geopolitycznej, nasz sektor wciąż wyprzedza światową gospodarkę i wzywa nas nie tylko do wzrostu, ale i do lepszego rozwoju - komentuje wyniki, sekretarz generalny UNWTO Zurab Pololikaszwili.
Biorąc pod uwagę pozycję turystyki jako głównego sektora eksportowego i twórcy miejsc pracy, UNWTO opowiada się za potrzebą odpowiedzialnego wzrostu. W związku z tym turystyka zajmuje centralne miejsce w polityce globalnego rozwoju i ma szansę na zdobycie dalszego politycznego uznania i wywarcie realnego wpływu w momencie rozpoczęcia Dekady Działania, pozostawiając zaledwie dziesięć lat na realizację Agendy 2030 i jej
Bliski Wschód stał się najszybciej rozwijającym się regionem, jeśli chodzi międzynarodowe przyjazdy turystyczne w 2019 roku, rosnąc niemal dwukrotnie w stosunku do średniej światowej (+8%). Wzrost gospodarczy w Azji i na Pacyfiku uległ spowolnieniu, ale nadal wykazywał ponadprzeciętny wzrost, przy czym liczba przyjazdów międzynarodowych wzrosła o 5%.
Europa, w której wzrost był również wolniejszy niż w latach ubiegłych (+4%), nadal pozostaje liderem pod względem liczby przyjazdów międzynarodowych, przyjmując w zeszłym roku 743 mln turystów zagranicznych (51% rynku światowego). W obu Amerykach (+2%) sytuacja jest zróżnicowana, ponieważ wiele wyspiarskich destynacji na Karaibach umocniło swoją pozycję po huraganach z 2017 roku, podczas gdy liczba przyjazdów do Ameryki Południowej spadła częściowo z powodu trwających zawirowań społecznych i politycznych. Ograniczone dane dostępne dla Afryki (+4%) wskazują na utrzymujące się dobre wyniki w Afryce Północnej (+9%), podczas gdy liczba przyjazdów do Afryki Subsaharyjskiej wzrastała wolniej. (+1,5%).
W kontekście globalnego spowolnienia gospodarczego, wydatki na turystykę nadal rosły, przede wszystkim w pierwszej dziesiątce największych wydatków na świecie. Francja odnotowała największy wzrost międzynarodowych wydatków na turystykę w pierwszej dziesiątce światowych rynków wyjazdowych (+11%), podczas gdy Stany Zjednoczone (+6%) prowadziły jeśli chodzi o wzrost wyrażony w wartościach bezwzględnych, wspomagany przez silnego dolara.
Jednak niektóre duże rynki wschodzące, takie jak Brazylia i Arabia Saudyjska, odnotowały spadek wydatków na turystykę. W pierwszej połowie 2019 roku w Chinach, największym na świecie rynku źródłowym, odnotowano wzrost wyjazdów zagranicznych o 14%, choć wydatki spadły o 4%.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Enter Air powiększa bazę
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Dział badania rynku i analizy:
Które paszporty są
Najlepsze prace magisterskie
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Rząd wprowadza testy zamiast kwarantanny. Nie wszyscy na tym skorzystają
POT uhonoruje Mecenasa Kongresów Polskich
Nowa Zelandia przestaje się izolować
Zwiedzanie Muzeum Auschwitz w godzinach szczytu tylko w grupach
Jakie hotele najmocniej zmieniały ceny w styczniu?
Które letnie kierunki najmocniej zmieniają ceny?
Przewoźnik zapowiada kolejne połączenia
Turyści zagubieni w natłoku informacji - szansa dla agentów
Włoskie Bibione zachęca turystów do odwiedzin
Turyści początkowo zaakceptowali potrącenie za rezygnację z wyjazdu z powodu COVID. Sąd wydał wyrok
Satoria wprowadza defibrylatory do hoteli
Minister Niedzielski zapowiedział przywrócenie targów i konferencji
NIK z zastrzeżeniami do stanu bezpieczeństwa zabytków architektury drewnianej