Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- REZYDENT - TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
- Sprzedam Biuro Podróży
- REZYDENT, PILOT - TURCJA
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
IATA: Pracownikom branży lotniczej grozi katastrofa
Międzynarodowe Zrzeszenie przewoźników Lotniczych (IATA) i Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) wydały wspólne oświadczenie wzywające do pilnej interwencji rządów w celu zapobieżenia katastrofie zatrudnienia w przemyśle lotniczym.
Według szacunków grupy roboczej ds. transportu lotniczego około 4,8 mln miejsc pracy w sektorze lotnictwa jest zagrożonych w wyniku spadku popytu na podróże lotnicze o ponad 75% (sierpień 2020 r. w porównaniu z sierpniem 2019 r.). Skutki związanych z COVID-19 ograniczeń granicznych i środków w zakresie kwarantanny doprowadziły do skutecznego zamknięcia przemysłu lotniczego, uziemienia samolotów i pozostawienia infrastruktury i zdolności produkcyjnej samolotów na bezczynności.
Wniosek IATA i ITF skierowany do rządów zawiera wzywa do zapewnienia stałego wsparcia finansowego dla przemysłu lotniczego oraz bezpiecznego ponowne otwarcia granic i likwidacji kwarantanny poprzez wdrożenie globalnie zharmonizowanego systemu testów COVID-19 przed wyjazdem.
Lotnictwo stoi w obliczu bezprecedensowej katastrofy. Linie lotnicze zredukowały koszty do minimum, ale w obecnych warunkach pozostało im tylko gotówki na 8,5 miesiąca. Zlikwidowano już dziesiątki tysięcy miejsc pracy, a jeśli rządy nie zapewnią większej pomocy finansowej, to prawdopodobnie ta liczba wzrośnie do setek tysięcy. Lotnictwo odgrywa zasadniczą rolę w łączeniu narodów i przewożeniu niezbędnych ładunków, a w interesie rządów leży oferowanie dalszej pomocy finansowej w celu utrzymania rentowności branży. Ale co ważniejsze, rządy muszą współpracować w celu bezpiecznego ponownego otwarcia granic. Oznacza to wprowadzenie globalnego programu testowania pasażerów. Dzięki temu kwarantanna może zostać zniesiona, a pasażerowie mogą mieć pewność, że znów będą latać - powiedział Alexandre de Juniac, dyrektor generalny IATA.
Światowa branża lotnicza znajduje się w stanie przedłużającego się kryzysu. Do końca roku skończy się prawie 80% programów pomocowych, a bez pilnej interwencji rządów będziemy świadkami największego kryzysu zatrudnienia, jaki kiedykolwiek miał miejsce w tej branży. Jednak katastrofalnego kryzysu na rynku pracy można uniknąć dzięki jasnej, skoordynowanej strategii opartej na pomocy, odbudowie i reformach. Pracownicy sektora lotniczego na całym świecie wzywają rządy do podjęcia działań już teraz, zapewnienia wsparcia finansowego, które będzie chroniło ich miejsca pracy oraz do zobowiązania się do współpracy ze związkami zawodowymi i pracodawcami w celu wsparcia długofalowego ożywienia w branży. Siła robocza w sektorze lotnictwa to wykwalifikowana siła robocza, która będzie miała kluczowe znaczenie dla ożywienia gospodarczego. Jeśli rządy nie podejmą działań i nie wesprą lotnictwa, nie tylko zaszkodzi to branży, ale także będzie miało poważne konsekwencje dla całego społeczeństwa - powiedział Stephen Cotton, sekretarz generalny ITF.
Organizacje wezwały również rządy do opracowania planu długoterminowego ożywienia gospodarczego w branży, obejmującego inwestycje w przekwalifikowanie i podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz w ekologiczne technologie, zwłaszcza w zakresie zrównoważonych paliw lotniczych.
Komentarze
Tagi:
Dział prawo i podatki:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
HOTREC: Booking.com nie przestrzega ustawy o rynkach
Dział transport:
Gdzie chcieliby polecieć
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Linie KLM będą walczyć z hałasem
IMEX: Accor i meetago podpisały umowę
Nowa atrakcja turystyczna w Szwajcarii
Polacy mogą polecieć na Cypr bez testów na koronawirusa
Trwają ostatnie prace przed otwarciem Wielkiego Muzeum Egipskiego
Jak zmniejszyć szanse na problemy w podróżach samolotem?
Harmony Polish Hotels sugeruje hotelarzom pożądane praktyki w dobie epidemii
Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń: Potrzebujemy natychmiastowej pomocy, a konkretów brak
Zadłużenie branży turystycznej jest niewielkie
Rekordowa sprzedaż w biurach podróży?
Zapowiada się rekordowy rok dla LOT-u
FlyGermania zaprasza polskich pasażerów
Ryanair wprowadza nową opcję zapłaty za bilet
FlixBus zaczyna walkę o klienta na polskim rynku
Regionalne lotniska coraz ważniejsze?
Czy inwestycje w condohotele się opłacają?
przyjazdy turystów do polski na 4 -5 dni