Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- REZYDENT - TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
- Sprzedam Biuro Podróży
- REZYDENT, PILOT - TURCJA
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
UNWTO wzywa do działań mających na celu rozwój turystyki
Podczas Światowego Szczytu Przyszłości Turystyki w Barcelonie, który odbywa się w dniach 26-27 października, Światowa Organizacja Turystyki wraz z innymi agencjami ONZ, ministrami rządów, liderami sektora publicznego i prywatnego, wezwała do działań mających na celu ponowne uruchomienie turystyki i walkę ze skutkami pandemii.
W związku z tym, że światowi przywódcy przygotowują się do Konferencji ONZ w sprawie Zmian Klimatu (COP26), stwierdzono się, że "turystyka musi być liderem w dostosowywaniu się do zmian, stając się bardziej zrównoważoną.
Sekretarz Generalny UNWTO Zurab Pololikaszwili podkreślił potrzebę "wyraźnego przywództwa w celu zabezpieczenia finansowania niezbędnego do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości". Dodał, że "barcelońskie wezwanie do działania sygnalizuje gotowość naszego sektora do przewodzenia, stawiania czoła i pokonywania wyzwań oraz budowania lepszej turystyki dla wszystkich".
Dziesięciopunktowe wezwanie do działania obejmuje zobowiązanie do pełniejszego włączenia turystyki do krajowych i lokalnych planów działania, zapewniając zaangażowanie sektora w kwestie takie jak mieszkalnictwo, wykorzystanie przestrzeni publicznej i wykorzystanie infrastruktury. Podkreślono również potrzebę zapewnienia, że ponowne uruchomienie sektora i jego przyszły wzrost są zgodne z zasadami Globalnego Kodeksu Etycznego UNWTO dla Turystyki i są zgodne z ambicjami Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Poniżej postulaty zaprezentowane na szczycie w Barcelonie.
- Reakcja na gospodarczą i społeczną sytuację kryzysową spowodowaną pandemią COVID-19 poprzez wspieranie przedsiębiorstw
oraz utrzymywanie i tworzenie miejsc pracy. - Promowanie polityki i strategii turystycznych, które zapewniają zrównoważone wykorzystanie zasobów, w tym odpowiedzialne planowanie i zarządzanie turystyką, oraz pełne zaangażowanie społeczności lokalnych w ich rozwój.
odpowiedzialne planowanie i zarządzanie turystyką, a także pełne zaangażowanie społeczności lokalnych w ich rozwój. - Integracja turystyki z polityką krajową i lokalną,co ma pomóc w zwiększeniu dobrobytu, zrównoważeniu rozwoju i zapewni dynamiczną równowagę gospodarczą. Ponadto sygnatariusze wezwania postulują pogłębienie zaangażowania sektora w rozwiązywanie problemów związanych z jego wpływem na kluczowe kwestie, takie jak mieszkalnictwo, wykorzystanie przestrzeni publicznej, jakość pracy i płacy, wykluczenie społeczne, segregacja przestrzenna, problemy środowiskowe czy nasycenie infrastruktury.
- Wzmocnienie tożsamości kulturowej miejsc docelowych poprzez promowanie zdolności do budowania rynków wrażliwych na wartości kulturowe, wzmacniając ochronę tożsamości i zachęcając do synergii między kulturą, a w szczególności gospodarką kreatywną, turystyką i dobrobytem społecznym. A także, co się z tym wiąże, promowanie turystyki jako jako pozytywne doświadczenie osobiste zarówno dla turystów, jak i dla społeczności przyjmujących.
- Umieszczenie zrównoważonego rozwoju gospodarczego, społecznego i środowiskowego w centrum planowania i zarządzania turystyką poprzez wzmocnienie jego pomiaru, regulacji, inwestycji i komunikacji.
- Wspieranie inicjatyw promujących postęp, integrację regionalną i spójność społeczną oraz stymulujących zaangażowanie przedsiębiorstw na rzecz planety, miejsca i ludzi. Zachęcanie do nowego modelu zarządzania opartego na uczestnictwie obywateli, koordynacji między sektorem publicznym i prywatnym oraz solidarnej współpracy i przywództwie.
- Cyfryzacja turystyki, stosowanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz wdrażanie inteligentnych systemów miejsc docelowych, które generują wartość i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.
- Promocja mechanizmów współpracy międzynarodowej w zakresie gotowości na wypadek kryzysu, aby wzmocnić odporność sektora i zmniejszyć jego podatność na przyszłe wstrząsy.
- Wspieranie szkoleń, edukacji i badań naukowych jako dźwigni innowacji, konkurencyjności, włączenia społecznego, odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju w turystyce,
- Ułatwianie inwestycji zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, w tym poprzez finansowanie, wspieranie zarządzania i wprowadzania nowych modeli biznesowych w zakresie cyfryzacji i zielonego wzrostu.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział hotele, pensjonaty:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Wakacje nad Bałtykiem lepsze niż przed
HOTREC: Booking.com nie przestrzega ustawy o rynkach
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
IGHP: Większość hoteli ma problem z płynnością finansową
Polonus wprowadzi nowe połączenie autobusowe
Nowa atrakcja turystyczna w Norwegii
Nowe zasady postoju autokarów w Krakowie
Traveldata: zmiany cen wskazują na nadzieję touroperatorów
Google Flights obejmie wybrane loty gwarancją cenową
Mazurscy hotelarze protestowali pod Kancelarią Premiera
Pierwszy lotniskowy chatbot w Polsce wystartował
Turyści zabici przez pijanego kierowcę
EXIM planuje nową kampanię z nowymi partnerami
Bezpłatna woda pitna w Katowice Airport
Mniej turystów przyjeżdża do Grecji drogą lądową
Regionalne lotniska obsłużyły aż o 15 mln pasażerów mniej niż przed rokiem