Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Gdzie Polacy spędzą ferie?
Na ferie wybiera się 13,5 mln Polaków - wynika z badania dot. planów Polaków na ferie opublikowanego przez Mondial Assistance.
Wśród osób, które decydują się na feryjny wyjazd ponad 2 mln (15%) wyjedzie za granicę, a ponad 11,4 mln (85%) pozostanie w Polsce.
"W tegorocznym sezonie ferii zimowych Polacy najczęściej deklarują wyjazd na 6-7 dni (39%), na 3-5 dni (29%) a na 8-10 dni co piąty badany planujący wyjazd. Dłuższy wyjazd planują osoby wybierające się za granicę. Podróż czterech na dziesięciu badanych trwać będzie 8-10 dni, co czwarty wyjedzie na 6-7 dni, a 15% osób spędzi nawet 2 tygodnie poza Polską. Przeciętnie Polacy planują wydać na zimowy wyjazd 1-1,5 tysiąca złotych na osobę. Wydatki te różnią się w zależności od kierunku wyjazdu. Na podróż zagraniczną Polacy wydadzą przeciętnie 2-3 tysiące zł." - tak wyniki badania komentuje Tomasz Frączek, prezes Mondial Assistance.
Najpopularniejsze: Austria, Niemcy, Włochy
Największą popularnością wśród badanych planujących ferie za granica cieszy się Austria (17%). Na drugim miejscu znalazły się Niemcy (12%). Kolejne miejsce zajmują Włochy (10%). Głównym celem wyjazdów zagranicznych jest zwiedzanie/wycieczki (41%), nocne życie/wyjścia do pubów, restauracji (ponad 34%) oraz narty/snowboard (34%).
"Warto dodać, że rok rocznie do Niemiec jeździ wielu Polaków. Sytuacja ta jest spowodowana głównie wyjazdami do rodziny. Wśród osób zamierzających zorganizować swój wypoczynek w kraju 80% badanych chce wyjechać w góry, 12% nad morze, a 4% wybiera się do innego miasta. Najpopularniejsze formy aktywności to piesze wycieczki/wędrówki (ponad 47%), zwiedzanie, wycieczki (ponad 46%) oraz narty, snowboard (ponad 45%)." - dodaje Tomasz Frączek.
78% wyjeżdżających na zagraniczne ferie zimowe kupi polisę podróżną
Większość Polaków planujących wyjazd na ferie zimowe, niezależnie od tego czy wyjeżdża za granicę, czy spędzi ten czas w Polsce, zamierza wykupić ubezpieczenie. 28% planuje kupić je samodzielnie w internecie, prawie 20% u agenta, a 10% będzie miało wykupione je przez biuro podróży. Te proporcje zmieniają się uwzględniając kierunek wyjazdu. Zdecydowana większość Polaków planujących tegoroczne ferie zagraniczne zamierza wykupić ubezpieczenie. Deklaruje to ponad 78% osób.
"Oznacza to, że Polacy są świadomi potężnych kosztów leczenia w innych krajach. Szczególnie ważne jest, aby osoby planujące jazdę na nartach lub snowboardzie wybrały polisę dedykowaną specjalnie im lub zawierającą stosowne zwyżki. Oprócz zakresu ubezpieczenia powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość sumy kosztów leczenia i assistance. Polisy dedykowane narciarzom mają w sobie jeszcze jeden niezmiernie ważny składnik - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Kolejnym ważnym elementem jest ubezpieczenie sprzętu narciarskiego. Rekomendujemy polisy na kwotę nie niższą niż 80 tysięcy złotych dla kosztów leczenia i assistance oraz nie mniej niż 100 000 zł dla OC. Pamiętajmy, że Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których bezpłatna jest pomoc ratowników górskich. We Włoszech i Austrii za koszt akcji ratunkowej płaci poszkodowany. Jeśli interwencja wymaga wykorzystania helikoptera ratunkowego może wynieść ona minimum kilka tysięcy euro." - komentuje Tomasz Frączek.
Ryzyko nabawienia się kontuzji na stoku jest duże, a leczenie np. potrąconego narciarza to koszt nawet kilkuset tysięcy złotych. Również odkupienie zniszczonego sprzętu jest znacznym wydatkiem.
"W jednym z ostatnich sezonów zimowych udzieliliśmy pomocy Polakowi, który w wyniku wypadku na stoku doznał poważnego urazu głowy oraz złamania żeber. Niezbędny okazał się transport śmigłowcem do szpitala, hospitalizacja oraz transport medyczny do Polski w eskorcie lekarza i pielęgniarki. Całość poniesionych kosztów wyniosła ponad 81 tysięcy złotych. Kosztowne są także sprawy OC. Ponad 220 tysięcy wyniosły roszczenia Austriaczki, w którą na stoku wjechał nastolatek powodując u niej liczne urazy, stłuczenia i złamania. Roszczenia poszkodowanej dotyczyły m.in. zwrotu za leki, przejazdy, odszkodowania za ból i cierpienie oraz za niezdolność do pracy." - posumował Tomasz Frączek.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Enter Air powiększa bazę
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Dział centra informacji i promocji:
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
Kraków wśród wybranych przez
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Duży problem bułgarskiej gastronomii
Słowacja: nowe zasady dla hoteli, gastronomii, czy ośrodków narciarskich
Porozumienie Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej
Grecja wydłuża ograniczenia w ruchu lotniczym
Październikowe wyjazdy tańsze niż przed tygodniem
Tani przewoźnicy zaczynają zwracać klientów biurom podróży
Złota jesień w biurach podróży
200 milionów złotych dla przedsiębiorców w Polsce Wschodniej
Letnie spacery po Łodzi - nowa inicjatywa Łódzkiej Organizacji Turystycznej
Itaka: najpopularniejsze kierunki na majówkę
Północna Izba Gospodarcza: przemyślcie jeszcze raz zamknięcie hoteli na majówkę
Rząd dofinansuje przewozy autobusowe
Komisja Europejska proponuje uproszczenie i lepszą koordynację ograniczeń podróżowania
Umiarkowane zwyżki i niewielkie spadki cen letnich wyjazdów
Travelplanet.pl: rezerwacje na lato prawie jak przed pandemią
Rząd przyjął projekt ustawy o CPK
Na co zwrócić uwagę wybierając polisę turystyczną w 2024?
KE pozywa Irlandię za niewdrożenie dyrektywy turystycznej