Ogłoszenia
Ogłoszenia
- REZYDEN-PILOT WYCIECZEK
- Wychowawca poszukiwany - Zimowiska Zakopane 2025
- Przewodnik - praca w Grecji
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
Zobacz także
MSiT chce 10 strategii dla turystyki
TOO: opieszałość MSiT jest nieakceptowalna
TFP zacznie wypłacać pieniądze, zamiast je pożyczać?
Program inwestycji dla branży turystyka, horeca i kultura
Polska Wschodnia - tanie pożyczki dla turystyki
Ruszył fundusz pożyczek dla firm turystycznych ze wschodniej Polski
Przedstawiciele branży dyskutowali z wicepremier Emilewicz o pomocy dla turystyki
W czwartek, 2 lipca odbyło się spotkanie przedstawicieli branży turystycznej z wicepremier i minister rozwoju Jadwigą Emilewicz.
Wśród poruszanych tematów pojawiło się m.in. stworzenie funduszu dla touroperatorów, z którego mogliby pożyczać pieniądze na zwroty zaliczek klientom. Miałby nim zarządzać Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Pieniądze na ten cel miałyby pochodzić ze sprzedaży obligacji, a pożyczki byłyby najprawdopodobniej nieoprocentowane. Nie wiadomo jeszcze, jaki miałby być termin zwrotu tych pożyczek. Kwestią dalszej przyszłości, byłoby utworzenie prowadzonego przez TFG funduszu katastrof, który miałby chronić organizatorów turystyki na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, które odbiją się na turystyce, czy ruchu lotniczym.
Rozmawiano także o zwolnieniu od 1 lipca do 30 września ze składek ZUS, a także postojowego, zabrakło jednak precyzyjnych wytycznych, kogo by to miało dotyczyć. Na spotkaniu padła sugestia, że miałoby to dotyczyć tylko pilotów i przewodników górskich, ale przedstawiciele branży obecni na spotkaniu zgłosili potrzebę zwolnienia z ZUS oraz postojowego dla szerszego grona przedsiębiorców.
Poruszono także temat programów pomocowych Agencji Rozwoju Przemysłu dla przewoźników i hotelarzy.
Trzy godziny rozmów. Intensywnych, rzeczowych, merytorycznych, ale niestety bez konkretnych i wiążących decyzji, dzięki którym moglibyśmy powiedzieć, że są już gotowe rozwiązania, które od jutra wchodzą w życie. Projekty ustaw dopiero będą powstawać i ich procedowanie przewidziane jest wstępnie na posiedzeniu Sejmu 22 lipca. Niestety wygląda na to, że nasza obawa, iż konsultację będą trwać aż skończy się kampania wyborcza i sezon turystyczny, były uzasadnione. Ministerstwo słucha, przyjmuje uwagi, ale problem jest w tym, że branża potrzebuje decyzji dziś, a nie zapowiedzi na 22 lipca. Na podstawie tego odnosimy wrażenie, że ostatnie dwa tygodnie zostały zmarnowane, ponieważ wiele z omawianych dzisiaj tematów można było uzgodnić wcześniej, w ramach konsultacji w mniejszych zespołach lub nawet drogą mailową. - skomentował Krzysztof Matys, właściciel biura podróży Krzysztof Matys Travel.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Spotkanie z wicepremier Emilewicz
[2020-07-03 10:27 78.46.81.*]
Ministerstwo postanowiło szczególnie uhonorować 22 lipca - Narodowe Święto Odrodzenia PRL;))
Wygląda na to, że samozatrudnieni będą mogli liczyć na coś gdzieś koło września. Ciekawe kto dotrwa?? Znając talent rządzących to kryteria potrafią tak inteligentnie ustawić, że ZUS bez kłopotu będzie mógł odrzucić większość wniosków.
W poprzednich tarczach odwalono np. wszystkie wnioski o postojowe organizatorów eventów, którzy tradycyjnie mieli przestój w lutym i wykazali 0 przychodów. W marcu nie było 15% spadku, czyli wg ZUS-u NIE POGORSZYŁO SIĘ !!!!
Brawo Jadźka - tak trzymać ;)) odpowiedz »Spotkanie z wicepremier Emilewicz
[2020-07-04 00:18 89.231.53.*]
Odwołano moją wycieczkę i zablokowano mi zwrot pieniędzy na 180 dni.
Ja jako fundator "tarczy" dla branży turystycznej prowadzę własną firmę i mnie pomoc według minister Emilewicz, się nie należy bo ja według niej mam zapewnić płynność finansową firmie turystycznej.
Tak więc zamiast ratować własną firmę ratuję za moje własne pieniądze biuro podróży czyli bogatą spółkę notowaną na giełdzie, bo przecież ich firma jest lepsza od mojej.
I branży turystycznej moje pieniądze się bardziej przydadzą niż mojej firmie!!
Większość z nas znalazła się w trudnej sytuacji, wielu klientów biur podróży to również przedsiębiorcy, w tym tacy drobni jak ja samozatrudnieni, którzy zostali równie dotkliwie poszkodowani przez pandemię.
Czemu więc ja mam przez 180 dni udzielać nieoprocentowanego kredytu na działalność biura podróży!
Odpowiedzcie Państwo na moje pytanie odpowiedz »Spotkanie z wicepremier Emilewicz
[2020-07-08 15:14 95.49.4.*]
Juz ci odpowiadam. Bo koszt twojej wycieczki to zapewnie kilka tysiecy zlotych i uwierz mi - te kilka tysiecy nie uratuja twoja firme przed upadkiem. Jak ma upasc i tak upadnie. Biura podrozy maja do zwrotu kwoty dla setek takich klientow jak ty i sa w znacznie trudniejszej sytuacji. Pieniadze sa juz wplacone do kontrahentow, ktorzy nie chca ich zwrocic. Od marca nie sprzedalismy ani jednej wycieczki do dzis. Zastanow sie i pomysl kto jest w trudniejszej sytuacji. odpowiedz »
Spotkanie z wicepremier Emilewicz
[2020-07-08 23:26 89.228.164.*]
"Przychody grupy Rainbow Tours w pierwszym kwartale 2020 roku wzrosły o 11,2 proc. rok do roku, do 274 mln zł - podała spółka w komunikacie."
serio myślisz że to ja powinnam kredytować firmę Rainbow Tours.
A może to Twoim kosztem niech rząd ratuje branżę turystyczną.
niech Ci zablokują konto bankowe na 180 dni bo np. hutnikom się pomoc bardziej należy.
Problem polega na tym, że to rząd powinien branży pomagać a nie klienci.
My klienci Wam tego nie zapomnimy. Tego, że branża lobbowała za wprowadzeniem 180 dni że chciała wprowadzić 365 dni tylko się nie udało. Nie zapomnimy Wam tego że nie szanujecie prawa.
Zgodnie z dyrektywą unijną 2015/2302 i Ustawą o Usługach Turystycznych i Powiązanych Usługach Turystycznych klient ma prawo do zwrotu wpłaty za wycieczkę w terminie 14 dni.
Ta pseudo tarcza dla branży turystycznej jest niezgodna zarówno z dyrektywą unijną jak i ustawą krajową.
Zawierając umowę na wycieczkę miałam jasne reguły i wiedziałam na co mogę liczyć.
A Wy branża turystyczna za plecami klientów zmówiliście się z rządem żeby tą umowę podeptać bo Wam się nasze pieniądze bardziej należały niż nam. Moja wycieczka została anulowana przez Rainow Tours przed wejściem tej pseudo ustawy dla branży, mimo to ustawa pozwalała działać wstecz. I otrzymałam informację, że moja anulowana wycieczka już nie jest anulowana bo Wam się moje pieniądze bardziej należą niż mnie. Wiem że chcieliście tym działaniem wstecz sięgnąć jeszcze do początku lutego tylko rząd Was opamiętał z tego chciejstwa, bo jakby to wyglądało żeby przed pojawieniem się koronawirusa w Polsce wstrzymywać pieniądze klientów powołując się na koronawirusa którego w tym czasie jeszcze nie było.
Nie chcę tu opisywać co wyrabiało Raibow Tours jak wprowadzało w błąd, zastraszało i jak traktowało swoich klientów, bo jest mi niedobrze na samą myśl o tym. odpowiedz »Spotkanie z wicepremier Emilewicz
[2020-07-22 12:53 37.47.1.*]
Ale dla Ciebie zamrożenie nawet tych 10 tysięcy to nie morderstwo dla Twojego biznesu czy dla rodziny, a dla biura nakaz zwrotu nagle wszystkim klientom pieniędzy oznaczałby koniec. I to każdego biura. Skończyła by się branża turystyczna w Polsce. Nie było innego wyjścia. A jeśli uważasz, że rząd powinien pomóc biurom to miej pretensje do rządu, a nie do biur podróży. odpowiedz »
Spotkanie z wicepremier Emilewicz
[2020-07-22 14:39 91.192.57.*]
Zgadza się, że problem trzeba traktowac branżowo, a nie indywidualnie. I przypomina mi sie cytat z wykładu ekonomii - "Ekonomia nie jest etyką, sorry". odpowiedz »
Praca
[2020-07-06 10:51 31.11.131.*]
Turystyka nie ruszyła . ruszyły wyjazdy prywatne , na chwilę zapełnią się hotele wg obowiązujących zasad czyli z ograniczoną jednak liczbą gości dotyczy to przede wszystkim
obiektów o niższym standardzie gdzie pokoje są np z umywalkami a łazienki na korytarz i tych pokoi przynajmniej wszystkich nie można wynajmować a takich hoteli , pensjonatów nie wspominając o schroniskach jest dosyć sporo i miały zawsze swoją bardziej ekonomiczną klientelę.Nie ruszyły tak naprawdę wyjazdy grupowe wycieczki i to z wielu powodów: ludzie ciągle się boją, w wielu krajach obowiązują dodatkowe obostrzenia choćby w Skandynawii, pomimo kontroli na początku potencjalnej wycieczki w trakcie imprezy każdy może dostać gorączki z różnego powodu i wszystkich czeka kwarantanna a na pewno niemałe zamieszanie , kto wreszcie zapłaci za niskie stany owych wycieczek i tak moglibyśmy tych powodów nieaktywności wymienić jeszcze dużo.
Ja jako organizator takich imprez praktycznie żadnej wycieczki nie zorganizowałem jeszcze niestety również ciągle nie jestem aktywny jako przewodnik, pilot czy wychowawca bo takie uprawnienia posiadam . Pozostaje chyba zakończyć ten rozdział mojego życia i dołączyć do grona bezrobotnych . Owszem szukam innej pracy ale moja metryka potencjalnym pracodawcą a jest ich w moim miejscu zamieszkania mało zdecydowanie nie odpowiada bo 50 + to zabytek.Życzę wszystkim powodzenia i mam nadzieję , że zobaczymy się na turystycznych szlakach . odpowiedz »Przedstawiciele branży dyskutowali z wicepremier Emilewicz o pomocy dla turystyki
[2020-07-07 08:42 109.125.220.*]
Rząd polski wprowadził stan zagrożenia epidemicznego na podstawie medialnych doniesień :) Mówił o tym na jednej z konferencji minister Szumowski. Zapytany o swoich doradców odpowiedział, że nie może podać ich nazwisk bo są to osoby prywatne :) Podobnie postępowało większość rządów na całym świecie. Dosłownie kilku prezydentów sprzeciwiło się tej bankiersko-farmaceutycznej hućpie. Najlepszy był prezydent Tanzanii. Prawdziwy mąż stanu, który nie zamknął przedsiębiorstw, kosciołów itd...następnie wysłał próbki do analizy pobrane od kozy, królika papai :) Następnie ogłosił koniec koronawirusa w Tanzanii i tak zakończył wspólnie z prezydentem Madagaskaru taniec bankierów i farmaceutyków w Afryce. Tak wrednego ogólnoświatowego oszustwa nie było dotąd w historii świata. Polecam stronę gdzie znajdują się fachowe opracowania demaskujące ten epidemiczny przekręt : https://swprs. org/szwajcarski-lekarz-o-covid-19/ odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
Dział hotele, pensjonaty:
B&B HOTELS zapowiada kolejne
Nowa dyrektor regionalna IGHP w woj.
MSiT chce 10 strategii dla
Starsze aktualności:
Zapraszamy na Nowe Trendy w Turystyce
Majówka 2024 - taniej niż w zeszłym
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
Emirates podpisują kontrakt sponsorski z klubem piłkarskim
AmRest przejmie międzynarodową sieć gastronomiczną
AmRest wykupuje restauracje KFC France
Dwa zamachy terrorystyczne w Hiszpanii
TVN zarzuca PPL liczne nieprawidłowości
Turystka nie powiadomiła rezydenta o zastrzeżeniach. Sąd wydał wyrok
Wizz Air rozpoczyna operacje na nowych trasach z Polski
Nowa sieć lokal fast food wchodzi do Polski
UOKiK wskazuje, co biura podróży powinny poprawić
Zbliżają się Dni Twierdzy Poznań
Niemiecki podatnik dopłaci do upadku Thomasa Cooka
Znów straszą zadłużeniem branży turystycznej
PKP Intercity ufunduje dodatkową nagrodę w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów
KLM przedstawia swoje plany na przyszłość
Toskania będzie mocniej promować się w internecie
Przewoźnik zrezygnuje ze sprzedaży wolnocłowej w samolotach
Ruch turystyczny w Turcji nadal rośnie
Wypadek na lotnisku w Sztokholmie
Ceny wyjazdów turystycznych rosną trochę wolniej
Już w niedzielę spotkanie hotelarzy Harmony Polish Hotels